Přecitlivělé 3leté dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 06.10.14 08:19
Přecitlivělé 3leté dítě

.

Příspěvek upraven 06.01.15 v 20:56

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 06.10.14 08:37

JÁ BYCH ŘEKLA, ŽE JE TO TÍM MIMINKEM, ŽE SE SNAŽ BYT VE STREDU POZORNOSTI omluva za caps

MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 06.10.14 08:39

Mám deti od sebe rok a pul, tak nejake velke zarleni nebylo, jsou jak dvojcata, ale taky kolikrat mi dcerka rekne, ze ona tohle nebude nebo nemuze delat, ze je miminko.. je treba dite podporit a dat mu jasne najevo, ze milujes oba stejne a maji oba tvou podporu

období, kdy při každé příležitosti u vas zmene, vyvádí - přejde.. on se proste hleda a takle vynucuje pozornost

AnastazieB
Echt Kelišová 8545 příspěvků 06.10.14 08:42

Nechci být taková ta, co za každým trochu jiným dítětem vidí rysy autismu, ale nesedělo by na něj něco z toho? Ono to často rodičům docela pomůže, to uvědomění, že dítě není zlobivé, že za to prostě nemůže. A často pak najde spousta tipů, jak na něj.

Jinak já, jak se znám, bych šla cestou nejmenšího odporu, tj. jídlo dávat chladné, sprchovat chladnou vodou, ponožky měnit pořád dokola, na jídlo nasazovat velké bryndáky atd. a doufala, že to jednou přejde… A zabývala bych se jen věcmi, které jsou nutné - např. to zimní oblečení. Nesnažila bych se dítě za každou cenu zlomit.

elen-ka
Extra třída :D 13127 příspěvků 16 inzerátů 06.10.14 08:48

Taky mě napadlo žárlení. Já mám podobný rozdíl věku jako ty, cca 2 roky a dceřina „oblíbená hra“ byla na miminko :-). Já to neumím, máma obleče, máma krmit, já ne, apod. Co se týče mluvení, tak nevím, jestli by se tak rychle a hezky rozmluvila sama jen s námi, ale v tomto hodně pomohl kolektiv dětí, ve kterém byla sama beze mě. Co se týče jídla, tak u nás není „pálí“ (to říká syn), ale toto nejím. Takže to vypadá tak, že nejí skoro nic. Vztekání máme pořád, naposledy v sobotu, že „tyto“ boty nechce, že chce jiné apod., s oblečením to máme stejnné. Taky doufám, že z toho jednoho dne vyroste, nebo že alespoň si začne vybírat oblečení dle toho co chce sama.

Co se týče „výchovy“ tak já pro prvním roce se dvouma dětmi jsem byla zralá na blázinec a řvala jsem taky dost často. Nyní jsou děti o rok starší a už je to o hodně lepší. Vyhrají si dost často spolu i za cenu neustálých šarvátek.

Jo a moje mamka mi včera říkala, že když jsem něco po dceři chtěla, tak nahodila obličej jako puberťák :mrgreen: :roll:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34159 příspěvků 1 inzerát 06.10.14 08:57

Nechat ho hysterčit, když hysterčí. Co není extra důležité (třeba studené jídlo) ho nechat dělat tak, jak chce. Co je důležité (zimní boty), se s ním prostě nebavit a obout ho a nazdar. Neřešit.

ospalámyš
Kelišová 5416 příspěvků 06.10.14 08:58

Snažila bych se to přijmout, že je takový a nesnažila se změnit, co není nutné a nutit ho chovat se tak, jak si myslím já, že je to nejlepší. Voda ve vaně klidně vlažná, nebo jen studená sprcha(bude otužilý), jídlo studené, to ho taky nezabije, ponožky převlíkat a ty málo použité zas dávat znovu atd.
bebí bych krátce pofoukala a konec, žádné dlouhé litování a utvrzovat ho v sebelítosti. Víc bych ho utěšovala jen při opravdovém „zranění“.
Prostě nesnažit se ho předělat, neničit nervy jemu ani sobě a v rámci možností dělat to, co jde, aby byl v klidu on i já. navíc máš do toho batole, to je náročné pro všechny zúčastněné ;)
Obrnila bych si nervy a doufala, že časem ho dost těch věcí přejde. Může v tom být i žárlivost a taky specifická povaha a do toho období vzdoru. Třeba zkusit se i poradit někde u psychologa sama bez něj, za zkoušku nic nedáš, třeba to bude dobrý psycholog a poradí něco, aby jste na něj nemuseli furt řvát nebo mu dávat na zadek, to může jeho chování ještě zhoršovat 8) tak třeba si i přečíst nějakou knihu o výchově a hledat jiné postupy jak an něj, to taky nemusí uškodit, spíš pomoct… :nevim:

lexxie
Kelišová 6364 příspěvků 06.10.14 09:01

Mela jsem (mam) doma neco podobneho, i kdyz casem se to zlepsuje. U nas byl hlavne citlivy na teplotu vody, ale i jidlo byl celkem problem. Neuveritelne si vsimal detailu. Nejvic mu vadily zmeny ve skolce, skole, ted je mu 8 a musim rict, ze se to o dost zlepsilo. Takove jako u vas to ale nebylo. S nekym bych se urcite poradila, protoze to musi byt dost narocne pro celou rodinu. Nikdy neuskodi si s nekym promluvit.

Muze jit o precitlivelost, v anglictine na to maji vyraz highly sensitive children (hypersenzitivni). Kdyz jsem o tom cetla knizku, tak mi docela dost veci sedelo. Jedna se o deti(lidi), ktere jsou citlive na svetlo, hluk, jidlo, obleceni, zmeny apod.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 06.10.14 09:04

Syn tohle dělával, vyrostl z toho. Ale přesně si pamatuju, jak tehdy na jaře hysterčil, když jsem mu sebrala zimní boty, protože najednou skočily teploty na 20 a uvařil by se v nich a on ječel, že chce svoje boty a svoji čepici :lol:
Pro mě to byl ale hlavně signál, že mám ubrat s dětmi plyn a přestat je tolik ochraňovat a opečovávat, přestat komentovat teplotu jídla, vody, stav oblečení, místo toho jsem začla uklidňovat, že to triko oschne, že ten flek nevadí, že to jídlo nepálí… A časem se to uklidnilo.

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 06.10.14 09:10

Dělám vše, jak píšete, nesnažím se ho zlomit. Sprchuju vlažnou, jídlo jí studené, jak jsem psala. Bebí foukám, ponožky převlíkám. Akorát si říkám, že nás pěkně otročí, nevím, jestli záměrně. Jak jsem psala, problém je, že často řve dřív, než si myslí, že je důvod. Že začne řvát pálí, i když mu to podávám studené, atd. Je to tu jak v blázinci. Kolikrát si říkám, kdy na nás sousedi někoho pošlou, když řve při každém koupání, jako bychom ho týrali. :?

Žárlivost, těžko říct. Od porodu dodržuju všechny rady, aby NEMĚL důvod žárlit. Pozornosti má opravdu hodně, kolikrát víc, než mimino.

Autista není. Četla jsem tu několik diskuzí o autistech (ano, nedalo mi to), ale syn opravdu nevykazuje příliš společných znaků.

lexxie
Kelišová 6364 příspěvků 06.10.14 09:23

@Cosmos Kdyz je nekde jinde, tak to nedela vubec? Do skolky nechodi, ale uz asi sam nekde byl?

Melody 4
Extra třída :D 11693 příspěvků 06.10.14 09:26

@Cosmos ročník 2011? Křištálové dítě no… U nás tohle bylo kolem 3 roku, teda ne uplně, ale vztek ze všeho, řvaní, neposlouchání, navíc nemluví. My teda máme diagnozu ADHD a vývojová disfázie.

Tyhle děti jsou hodně citlivé na změny energii a na energie obecně. Dítě potřebuje spokojenou maminku, pak je spokojené i ono. Doporučuji kinezku a bachovky u nás hodně pomohlo.

Ted je mu 3,5 a je to mnohem mnohem lepší, potom co jsem na sobě odblokovala spoustu věcí a prošla si konstelacema.

Edit: a taky pomáhá nastavit hranice, dost často je toto zlobení voláním o hranice. Dětem to dodává jistotu. Nenech se sebou manipulovat. Podle mě zkouší co si muže dovolit.

WaIl
Kelišová 5724 příspěvků 06.10.14 09:28
@lexxie píše:
@Cosmos Kdyz je nekde jinde, tak to nedela vubec? Do skolky nechodi, ale uz asi sam nekde byl?

Jo, dělá to i u babiček. Pálí, mokrý, horký.. :roll:

lexxie
Kelišová 6364 příspěvků 06.10.14 09:33

@Cosmos Ja bych nekam zasla si alespon popovidat. Vzdyt to jeste nic neznamena, ale treba budou mit nejakou radu. VYprask si myslim je nejmin vhodne reseni, ale chapu, ze se to stane. Asi bych to resila, protoze za rok pravdepodobne nastoupi do skolky a tam by to mohl byt problem. Jak se chova ve skupince deti?

ruzovasrnka
Zasloužilá kecalka 818 příspěvků 06.10.14 09:40

Poslala bych ho do školky, klidně soukromé. Myslím, že by mu to prospělo, že by ho kolektiv stejně starých dětí táhnul dopředu. Minimálně by zjistil, že ostatní pořád nekňourají a třeba by s tím časem přestal. I ty by sis odpočinula :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >

Tomáš Plekanec okomentoval výsledek soudu: Hra na kanadskou rodinu skončila!

Nejcennější vítězství. Přesně tak označil hokejista Tomáš Plekanec rozhodnutí... číst dále >