Předčasně narozené mimi - autista?

Anonymní
10.3.21 19:36

Předčasně narozené mimi - autista?

Ahoj holky,
jdu se zvláštním a možná i trochu úsměvným dotazem. :)
Mám o pět týdnů dříve narozenou holčičku, za dva týdny má tři měsíce a stále se na nás neusmívá, pohledem a očima fixuje, to jo - hračky i nás…ale ten první úsměv stále nikde.
Párkrát už se usmála, spočítala bych to na prstech jedné ruky, ale spíš to byl podle mě takový ten tik, vědomě to spíš nebylo, spíš byla po probuzení/před usnutím nebo jsem ji polechtala na pusince, že by mi můj úsměv oplatila to zatím né…Vím, že se to teď ještě nepozná ale hned mě napadl autismus…
Anonym z důvodu rodiny, nechci být za hysterku. :lol: K.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30993
10.3.21 19:45
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
jdu se zvláštním a možná i trochu úsměvným dotazem. :)
Mám o pět týdnů dříve narozenou holčičku, za dva týdny má tři měsíce a stále se na nás neusmívá, pohledem a očima fixuje, to jo - hračky i nás…ale ten první úsměv stále nikde.
Párkrát už se usmála, spočítala bych to na prstech jedné ruky, ale spíš to byl podle mě takový ten tik, vědomě to spíš nebylo, spíš byla po probuzení/před usnutím nebo jsem ji polechtala na pusince, že by mi můj úsměv oplatila to zatím né…Vím, že se to teď ještě nepozná ale hned mě napadl autismus…
Anonym z důvodu rodiny, nechci být za hysterku. :lol: K.

Varovné znaky PAS se dají objevit mnohem dřív, než se tady tvrdí, tedy na tříleté prohlídce. Ve skutečnosti je to asi tak v 17 měsících.

Ve třech měsících určitě ne.

Existují sice takové studie, které umí něco „najít“ i na miminkách. Ale to je zatím dost neprůkazné.

edti: Zkráceně: ne, není to možné ještě poznat.

Příspěvek upraven 10.03.21 v 19:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
10.3.21 19:46

Dej jí svátek..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19691
10.3.21 19:48

Uklidni se. Nedonošeňata nemívají normální vývoj. Musíš zohlednit korigovaný věk a ještě jim dát čas navíc. Autusmus se teď neprojevuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62941
10.3.21 19:53

Odečti ji 5 týdnu.. A máš odpověď. Nehon ji, má ještě čas.. A přestaň koukat do tabulek, jinak se zblaznis :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
10.3.21 20:03

Syn byl narozený o 3 týdny dřív a ne usmíval se skoro vůbec. Vlastně nevím kdy poprvé :nevim: vlastně první půlrok prořval v kuse :lol: zkrátka nebyl to věcné rozesmáté miminko, smál se snad jen na babičku. Teď mám druhé a to se usmívá pořád, zvládá i hlasitý smích. Je to obrovský rozdíl a jsem šťastná, že nejsou kluci narození naopak :lol: jinak bych taky stresovala, předtím mě to asi nějak nenapadlo řešit. Takže klid a užívej miminka ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4383
10.3.21 20:38

Syn o 5 týdnů dříve.
Půl roku byl veden jako nedonošenec.
V 8m překonal své vrstevníky, roku utekl oproti svým stejně starým kamarádům. Do školy šel v 6 letech a 3m.
Své dceři věnuje svůj čas a svoji lásku a vypni si WiFi v mobilu a uživej si zdravé miminko!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.3.21 21:01

Ahoj, určitě má ještě spoustu času. Z vlastní zkušenosti: syn narozený v 31+2 měl na vyšetření sluchu (otoakusticke emise) 2× po sobě špatné výsledky (dle vyšetření ztráta sluchu více jak 40dB) vše bylo způsobeno plodovou vodou kterou měl za bubínkem. Prý je to u nedonošenců časté a postupně se vstřebá, vyšetření vyšlo na potřetí úplně v pořádku. Opravdu zvuky ze začátku skoro nevnímal, nyní úplně zdravý a čilý kluk. Držím palce :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1051
10.3.21 21:05

Taky bych byla v klidu. Dcera je dřív jen o 2 týdny, takže vlastně v termínu, l a taky se dlouho nesmala, už jsem se strachovala. Ale jednou začala a už nepřestala. Pak jsme zase řešili, že se neotaci, nezveda nohy… není s tím nakonec začala a pak už to jelo. První kroky v 9 měsících a stabilně chodí, spíš běhá od 10 měsíců. V roce skákala na trampoline a jezdila na motorce. Chytrá je jak opice, občas mi rozumí líp, než čtyřletý syn s určitými problémy.. nech ji teď být a uvidíš, že se všeho dočkáš. I kdyby ne, teď to nijak nepoznáš a nemá cenu se tím dopředu stresovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat