Léky pro miminko

9.3.21 14:07

Léky pro miminko

Ahoj maminky, prosím, dokupuji věci do lékárničky pro miminko. Mám babycalm, panadol, teploměr, bepanthen to je jasný 😁ale spíš k těm lékům, chtěla jsem koupit probiotika a když jsem se bavila s mamkou prý není tak nutný? Já myslela že to bude jako vitamín, že se má dávat každý den. Ale dává se jen když má miminko střevní potíže? Jaké vitamíny dáváte každý den určitě Déčko že? 😊 Ty probiotika tedy ještě počkají.
Ještě mě zajímá jaké léky jste měli hned a využili 😊 promiňte vůbec v tomhle nemám zkušenosti a mamka říká že stačí vše nakoupit za pochodu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7648
9.3.21 14:09

Omisan do očí, morskou vodu do nosu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7373
9.3.21 14:13

@Terezasneibe pokud budes kojit, tak ma probiotika od tebe, novorozenci bych jiny nedavala. Pokud UM, nevim presne (ja jen kojila), ale nektere UM je maji urcite (zda vsechny fakt nevim). Pokud ma mimco treba prdiky, ekzemky,…je doporuceno davat jeste dalsi probiotika navic. Dceri jsem davala od 5,5. mesice cca, vylezla ji kvasinka a z toho ekzem. Pomohlo to.

Jinak D by ti mel ve forme Vigantolu predepsat pediatr, nekterym detem pry nesedi, da se koupit D treba od Terezie. Vit. K bud dostane v porodnici nebo se taky nejaky cas kape, taky predepise pediatr pripadne. Ja davala jen to K a D od pediatra a kojila jsem, vic jsem dceri nedavala. Na vitaminy jsem najizdela spis az s koncem kojeni a snazim se spis prirodnejsi verze.

Jinak jsme meli Sterimar do nosu (dobry je se zinkem), Ocuflash do oci (detem se casto objevuji vetsi ospalky a tohle je prirodni), cipky (kdyby neco akutniho).

Příspěvek upraven 09.03.21 v 14:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
9.3.21 14:14

Krom sirupu, jsou dobré i čípky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.3.21 14:18
@Kukacka123
@Kukacka123 píše:
@Terezasneibe pokud budes kojit, tak ma probiotika od tebe, novorozenci bych jiny nedavala. Pokud UM, nevim presne (ja jen kojila), ale nektere UM je maji urcite (zda vsechny fakt nevim). Pokud ma mimco treba prdiky, ekzemky,…je doporuceno davat jeste dalsi probiotika navic. Dceri jsem davala od 5,5. mesice cca, vylezla ji kvasinka a z toho ekzem. Pomohlo to.

Jinak D by ti mel ve forme Vigantolu predepsat pediatr, nekterym detem pry nesedi, da se koupit D treba od Terezie. Vit. K bud dostane v porodnici nebo se taky nejaky cas kape, taky predepise pediatr pripadne. Ja davala jen to K a D od pediatra a kojila jsem, vic jsem dceri nedavala. Na vitaminy jsem najizdela spis az s koncem kojeni a snazim se spis prirodnejsi verze.

Jinak jsme meli Sterimar do nosu (dobry je se zinkem), Ocuflash do oci (detem se casto objevuji vetsi ospalky a tohle je prirodni), cipky (kdyby neco akutniho).

Příspěvek upraven 09.03.21 v 14:14

Noo chtěla bych ten vitamín D od Terezie, ale nemusím čekat až mi předepíše dr. ne, 😁 můžu koupit a mít už doma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7373
9.3.21 14:22
@Terezasneibe píše:
@Kukacka123Noo chtěla bych ten vitamín D od Terezie, ale nemusím čekat až mi předepíše dr. ne, 😁 můžu koupit a mít už doma

Asi muzes no, to je na tobe, co diteti das :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4128
9.3.21 14:28

Máš panadol, přikup k tomu ještě nurofen - když jsou vysoké horečky, tyto dva léky se mohou střídat a zkrátí se ti interval srážení horečky, což je fajn.
Lepší je mít čípky. Třeba můj kojenec nebyl schopen sirup pozřít.
Ocuflash do očiček, kdyby cokoliv.
Octenisept na pupíček.
Infadolan na promazávání kůže.
Víc asi netřeba ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
9.3.21 14:37

Lékárnička pro miminko? Já kromě bepanthenu a teploměru nevyužila teda nic z toho a synovi jsou už 2. Kupovat něco do zásoby nemá moc cenu, projde to. Odsávačku do nosa a mořskou vodu jsem kupovala až přišla rýma. Vit. D a K jsem dostala od pediatry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8443
9.3.21 14:41

Probiotika nejsou nutné, ale nic jimi nezkazíš, takže můžeš dávat i preventivně. Záleží na tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5125
9.3.21 14:57

Kup si určitě čípky, panadol bys do miminka horko těžko stejně dostala. Čípek je určitě lepší. A měla jsem vždy čípky panadol i nurofen. Použili jsme v desátem měsíce, ale člověk nikdy neví. Na rýmu mořskou vodu i nasivin jsem měla, a odsávačku na vysavač. Měla jsem doma i espumisan, nepoužili jsme. A na ty očička ocuflash si kup. A na dupu jsem měla pro jistotu imazol, a ten se hodil dcera trpěla na škaredé opruzeniny.
Já mám doma pořád vybavenou lékarničku i do zásoby… nurofen, dettol, na průjem, na kašel, spreje do nosu, náplasti, obvazy,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
503
9.3.21 15:01

My dáváme porad probiotika, a myslim ze synovi tím neskodim, spis mi prijde ze neni tak náchylný na nemoci..jinak urcite vitamin D, mame na prdiky espumisan, ale to davam kdyz ho boli bříško, na teplotu mam paralen, nurofen sirup, i cipky, na rýmu - fenistil, a mořskou vodu.. jeste od roku mu davam rybí olej. Jinak leky nekupuji, kdyz to neni treba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52973
9.3.21 15:01

Měla jsem panadol a nurofen, „kdyby přišla šílená teplota v pátek v deset večer“. Ale ve výsledku jsem je teď prošlé nesla po dvou letech zpět do lékárny (a koupila nové, je to celkem základ mít to doma, byť teplotu většinou nesrážím). Sterimar ve spreji. Teploměr. A… toť asi všecko. Déčko předepsala pediatrička (obě děti snášely vigantol bez nejmenšího problému a navíc to kapu i zbytku rodiny). Všecko ostatní jsem řešila, až když to bylo opravdu potřeba, teď mě nenapadá problém natolik akutní, abych ho lékově musela řešit okamžitě, a zároveň natolik málo akutní, abych s ním nešla k doktorovi. Spoustu věcí máme i v základní dospělácké lékárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
9.3.21 15:06

@Terezasneibe přidala bych Nurofen, Omnisan baby do očí, mořská voda do nosu, odsavacka na vysavač, Viburcol (homeopaticke čípky na spoustu věcí), rektalni rourku i ty probiotika. Co se týká mít /nemít do zásoby záleží kde bydlíte jestli vesnice či město kde si můžeš skaknout do lékárny ale dcerka když ji něco chytlo tak zásadně v noci takže sem byla ráda že mám vše doma po ruce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7373
9.3.21 16:14

@Veru1987 ale panadol jsou i cipky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
10.3.21 02:31

Já bych k tomu přidala Biogaiu s vitamínem D, Fenistil kapky (malej měl reakci hned na první očkování) a pro sebe bych přidala Purelan - na rozpraskane bradavky - sice je drahý, ale k nezaplacení :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat