předčasně narozené mimi-MD 28 týdnů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 28.04.10 16:09
předčasně narozené mimi-MD 28 týdnů?

zdravím
tak jsem prostudovala dost diskuzí ale žádná mi tak nějakneodpověděla na to co potřebuji :nevim:
Chtěla jsem se zeptat jestli ikdyž se mi syn narodil 2 dny před nástupem na MD (měla jsem podle plánu nastupovat 8 týdnů před porodem) tak mám nárok na 28 týdnů MD klasicky?
A ještě jestli si mám vybrat dovolenou u zaměstnavatele mezi MD a RD nebo až třeba na konci RD?jestli se to takto dá převést teda? chtěla bych RD na 2 roky pak bychom chtěli další mimčo tak by se dovolená hodila kdyby se termíny nějak kryly abych nemusela do práce.
děkuji za odpověď:)

Reakce:
saja1
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 28.04.10 16:19

ahojky,

nevím teda jestli se za ty 3 roky něco nezměnilo. malá se narodila v 33 tt. a já pak nastoupila na MD dnem porodu a čerpala celých 28 týdnů. dovolenou jsem si vybírala vždycky na konci MD, měla jsem pak nárok na dovolenou za celý kalendářní rok.

jizvíková
Extra třída :D 12685 příspěvků 28.04.10 16:46

presne jak pise Saja, pookud si nevyberes dovcu po MD tak uz na ni narok nemas, teda tak mi to bylo receno v praci a dnem porodu mas 28tydnu PPM

Raakosnicek
Kecalka 338 příspěvků 28.04.10 17:37

ano,celych 28 tydnu. nastup na MD dnesm porodu

Raakosnicek
Kecalka 338 příspěvků 28.04.10 17:38
jizvíková píše:
presne jak pise Saja, pookud si nevyberes dovcu po MD tak uz na ni narok nemas, teda tak mi to bylo receno v praci a dnem porodu mas 28tydnu PPM

pokud zazadas o cerpani nebo proplaceni dovolene bezprostredne po konci MD,tak aby se po ukonceni 28 tydnu md nasledne navazovala dovolena

vegiska
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 28.04.10 20:02

Ahoj, tohle je přímo ze zákoníku práce k čerpání MD - Vyčerpá-li zaměstnankyně z mateřské dovolené před porodem méně než 6 týdnů, protože porod nastal dříve, než určil lékař, přísluší mateřská dovolená ode dne jejího nástupu až do uplynutí doby stanovené v odstavci 1 (tzn. 28 týdnu, pokud je více dětí 37 týdnů).

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63765 příspěvků 3 inzeráty 28.04.10 20:57

MD už holky odpověděly, doplním tu dovolenou.
Vybrání hned po MD je výhodné v tom, že se dovolená nekrátí za zameškané dny té RD na kterou nastoupíš, ale není to tak, že bys nárok neměla vůbec, jen té dovolené bývá méně, ale závisí to na tom kdy je MD. U tebe, pokud dobře počítám, by to krácení mělo dělat 1/12 ročního nároku na dovolenou, takže to není zas tak hrozné.

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 29.04.10 08:59

hholky děkuji za odpověď…ještě jsem se chtěla zeptat když si teda po MD (vychází mi to nějakzačátkem srpna) vezmu tu dovolenou tak do žádosti o RD napíšu datum až pozdější?ten po dovolené?nebo stačí jen žádat o RD a oni si to se zaměstnavatelem vyřídí? 8-o to je papírování :think:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63765 příspěvků 3 inzeráty 29.04.10 09:47

Pavli, nemíchej RD a RP…
O RP požádáš na úřadě hned od ukončení MD a do toho že čerpáš v práci dovolenou jim nic není…
O RD žádáš u zaměstnavatele, od data následujícího po dovolené a zaměstnavateli zas není nic do toho, jak sis na úřadě vyřídila RP. Jo a do žádosti o RD uveď v tvém případě i koncové datum, když chceš ty 2 roky, pokud by se mimčo nevedlo, tak se po těch 2 letech můžeš rozhodnout zda to (u zaměstnavatele) protáhneš na třetí rok nebo nastoupíš do práce.

Pavla23
Extra třída :D 10652 příspěvků 29.04.10 10:12

jani:aha ahaaaa děkuji za upřesnění jsem popleta..díky moc :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Tereza se učí urdštinu, potvrdil nám zdroj. Připravuje se na tvrdý trest?

V Pákistánu je téměř rok a hrozí, že zde ještě mnohem delší dobu zůstane.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >