Předčasný porod ve 28tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 21:16
Předčasný porod 28tt

Dobrý den promiňte že otravuji. Narodil se nám chlapeček v 28tt kvůli mému akutnímu zhoršení stavu. Po narození bylo vše vporadku a normálně dychal ale do několika hodin mu praskla jedna plíce. A tak hledáme pozitivní naději že se vše srovná a bude ji mít zas zdravou. Chteli jsme se zeptat zda někdo prozil něco podobného a zahojilo se jim to? Děkuji moc za odpovědi a pochopení…Za jak dlouho jste měli děti doma,? A byli jste s nima pak ještě hospitalizovany?

Přečtěte si článek: Předčasný porod a proč začal?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
xvitko13
Povídálka 23 příspěvků 20.11.18 21:21

Dobrý den, přidejte se na fb do skupiny nefonosenatka, určitě vám tam maminky napíši zkušenosti. Jinak já mám dvojčátka 32 TT, v nemocnici téměř 2 měsíce, byli maličkate, dnes 16 m zdravé ☺držím palce vam

Makito
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 20.11.18 21:22

To není žádné otravování. Vůbec netuším, že se tohle může stát, proto ti neporadím. Ale moc přeji ať je to brzo v pořádku a ty můžeš být se svým chlapečkem. :hug:

ocean.mama
Stálice 58 příspěvků 20.11.18 21:24

Odpovedi bohuzel nemam ale moc vam drzim palce aby to dobre dopadlo :hug:

Králičice
Extra třída :D 13085 příspěvků 20.11.18 21:31

Mam holcicku z 26 tt, ted 6 let a zdrava. Domu jsme sly 14 dnu pred predpokladanym terminem porodu, ale nemela praslou plici..jen byla dlouho intubovana, bylo to jak na houpacce.Doporucuji kontaktovat Nedoklubko. :hug: hodne sily..

Sue2008
Kecalka 122 příspěvků 20.11.18 21:32

Doporucuji jeste stranky Nedoklubko a drzim pesti :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 21:40

Ahoj me se narodil chlapecek take v 28 tt ze zacatku dychal sam pak musel byt intubovany. Prosli jsme si infekci. esta byla dlouha dva mesice v inkubatoru pak cviceni doma inhalovanim. Jednou to bylo dobre pak horsi ale ted je malemu skoro 5 a je uplne zdravy. S prasklou plici zkusennost nemame. Drz se posilam hodne sily vam i miminku :hug:

Černá vdova
Extra třída :D 10041 příspěvků 20.11.18 22:01

Mám dvojčata narozená ve 26. TT. Domů nás pustili v termínu porodu. Obě děti jsou v pořádku, i když syn měl docela potíže, časté infekce, často na ventilátoru. Dneska jsou na 2. st. ZŠ a nikdo by to do nich neřekl. Ale prasklou plíci nikdo neměl.
Posílám moc síly, a hodně štěstí. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 22:56

Ahoj, narodil se nám chlapeček, 27+2 tt. Ze začátku dýchal sám, druhý den nastalo krvácení do plic. Intubovany byl 10 dnů, další cca 2,5 měsíce na nCPAP, poté několik dnů kyslík do postýlky. Kromě plic měl řadu jiných komplikací. Domů odcházel cca týden po plánovaném termínu porodu. Cvičili jsme Vojtovku, cca rok inhaloval. Nyní jsou mu 2 roky (korigovaně 21 m). Vše dohnal, jen mluvit se mu zatím moc nechce. Je to velký šikula.

Přeji hodně zdraví miminku a vám hodně sil a trpělivosti. Jsou to velcí bojovníci. Pokud budete chtít vědět další, klidně se ptejte.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 23:03

Ještě připojuji, že po propuštění z porodnice nebyl zatím znova hospitalizovaný a neměl ani antibiotika (klepu na dřevo) :)

Také doporučuji stránky Nedoklubka. Když bylo nejhůř, moc mi pomohly. Je tam plno pozitivních příběhů a plno informací.

hesnom
Kecalka 174 příspěvků 22.11.18 16:19

Syn mé sestry 27+5, zaintubovaný, chvíli dýchal sám, chvíli zase ne (ale neměl prasklou plíci), krvácení v mozku. Byl u Apolináře necelé 2 měsíce. Teď má 4 roky a je to šikovnej klučík, vše dohnal ještě před tím, než mu byli 3 roky. :hug: Chápu obavy, my tenkrát byli strachy bez sebe, ale mysleli jsme pozitivně, ségra odstříkávala mlíko, vozilo se mu do Prahy, ob den tam jezdila. A vše dobře dopadlo. :srdce:

Rodiče2
Nováček 4 příspěvky 23.11.18 07:04

Moc všem děkuji za podporu, milá slova… Jste úžasní :hug:

Rodiče2
Nováček 4 příspěvky 23.11.18 07:06

Ještě jsem se chtěla zeptat jak dlouho jste byli hospitalizovany s miminkem v nemocnici před propustenim? Pokud jste museli být znovu hospitalizovany? Děkuji za odpověď

Černá vdova
Extra třída :D 10041 příspěvků 23.11.18 07:32

@Rodiče2 Já 104 dnů (dvojčata 25TT + 4 dny). Děti jsou naprosto v pořádku. Do té doby jsem nic nevěděla o nedonošených dětech. Děti neměly dohromady ani 1,5 kg (holka 725 g a kluk 685 g). Holka má ve 13ti letech 160 cm, syn má míň, ale doroste.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.18 11:45

Syn byl v nemocnici celkem něco přes 3 měsíce. Měla jsem porodnici v dojezdové vzdálenost a staršího syna doma. Když začal sát ode mne nebo z lahvičky a kyslík mu stačil pouze do postýlky, tak jsem k němu nastoupila na rooming in. Strávila jsem tam s ním 10 dnů. Učila jsem se s ním cvičit a celkově pečovat. Podmínkou k propuštění u nás bylo zvládnout krmení bez sondy a bez kyslíku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >