Predilekce hlavičky s blokací levé strany

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zdeňka41
Ukecaná baba ;) 1948 příspěvků 24.10.14 10:57
predilekce hlavičky s blokací levé strany

Holky, chtěla bych se zeptat, jestli nemá některá zkušenost s predilecí hlavičky na jednu stranu a blokací druhé strany, abychom věděli, co nás čeká :( Málá už od porodnice preferovala pravou stranu, tak jsme dostali za úkol cvičit levou stranu (dávat lákadla na levou stranu, aby jí to víc lákalo), ono se to spravilo a dávala už krásně hlavičku nalevo i napravo a v ten okamžik jsme polevili a přestali na to dávat pořádně pozor až jsme si všimli, že při pasení se začíná stáčet doprava a když sleduje hračky, tak dá hlavičku akorát do rovné pozice, ale doleva hračku sleduje jen očičkama. Tak jsme šli k dr a ta nám řekla, že je třeba vojtovka + vyšetření na neurologii, že má malá tu levou stranu úplně bloklou a že se stáčí celá doprava, tak že bych jí měla nosit na obou rukách (já jí umím nosit jen v levé) a že s tímhle doma už nic nezmůžem :( Nevíte, co nás čeká za vyšetření na té neurologii? A co nás čeká na Vojtovce? Děkuju předem za zkušenosti

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
micha.bello
Závislačka 2655 příspěvků 24.10.14 11:05

My meli predilekci na leve strane, nechtel se otacet doprava, cvicili jsme cviky z Vojtovy metody od 6 tydnu do skoro 4 mesicu, on se zacal Diky tomu otacet na pravou stranu, ale zustala mu velmi tezka deformita hlavicky a nosime do ted helmicku.

DDDeni
Kecalka 422 příspěvků 24.10.14 11:07

Náš malej byl taky stočenej jakoby do luku do levé strany. Pást se mu nechtělo vůbec. Na neurologii nás ani neposílali, jen na cvičení a mohu říct, že už po druhém cvičení ( mačkání bodu u bradavky a stlačení ramínka k podložce cca 20sek) bylo vidět, jak se rovná a hned mu šlo i to pasení. Takže nebojte, spraví se to. Akorát u toho cvičení byl strašný řev, ale prý je to nebolí, brečí prý proto, že je držíme, tak nevím :-) Každopádně vše je u něj teď v pořádku (2,5roku ).

Pincenza
Závislačka 3511 příspěvků 24.10.14 11:52

@zdeňka41 nos ji jakoby brichem dopredu, ona pak bude mit lepší rozhled nez jen z te jedne strany nebo pres rameno. :pankac:

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 24.10.14 13:00

@Pincenza Promiň, ale pokud dítě samo nesedí, tak by se nemělo vzpřimovat-jak píšeš nosit dopředu ani přes rameno. Zvlášť ne dítě, co má nějaký problém!!!

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 24.10.14 13:05

@zdeňka41 Vojtova metoda je nejčastější, je to sice časově náročné a nepříjemné, ale pomáhá. My jsme cvičili do 4 měsíců (ale problém jsme měli trošku jiný). Existují i jiné varianty-babyBobath, cvičení podle čápové…ale fyziotrerapeutek, které toto dělají je celkem málo. Vojtu dělá skoro každá. Tak záleží co budeš mít v okolí na výběr. Na neurologii si dítě vyšetřeí-něco jako pediatr-akle dělají víc testů na přirozené reflexy a tonus…třeba drží dítě zajednu nohu hlavou dolů…prostě to musí zjistit, vypadá to divně, ale nic to mimču neudělá…třeba naší se to celkem líbilo. Cvičení ale nenívšechno, to děláš 4× denně cca 5-10 minut. Nejdůležitější je opravdu nošení, polohování, motivace-to děláš mnoho hodin týdně. Až půjdeš za fyzioterapeutkou, tak jí zkus požádat ať ti všechno ukáže. Také se dá cvičit na balonu, baby masáže…

Agáta13
Ukecaná baba ;) 1947 příspěvků 24.10.14 13:07

@zdeňka41 Zdeni, zkus kromě těch doporučených vyšetření kontaktovat paní Evu Kiedroňovou, je na velká odbornice na rehabilitaci a nošení dětí, může Ti poradit s tím nošením a polohováním miminka, abyste si nekazili výsledky Vojtovky. Napsala i několik knih, dá se najít na netu- ale určitě bych zkusila třeba najít někde kontakt přímo na ni a poprosit individuálně..

zdeňka41
Ukecaná baba ;) 1948 příspěvků 24.10.14 13:24

Jéé, holky děkuju :) Určitě si vyhledám ten kontakt na tu paní Kiedroňovou a ty jo, hlavou dolů, tak to jsem zvědavá :) No jsem smířená s tím, že to bude dřina, jen se na to ještě připravit psychicky, jak bude malá plakat…ale hlavně aby byla bobek v pořádku… :srdce: příští pátek jdeme k nějaký soukromý fyzioterapeutce od nás ze Říčan, dr nám jí doporučila, že jsou na ní výborný ohlasy a je prý hodně zkušená, tak doufám, že to tak bude a vše nám hezky vysvětlí :)

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 24.10.14 14:26

@zdeňka41 Jak píše @Agáta13, knížka se jmenuje Rozvíjej se, děťátko. Je pěkně udělaná, popsaný vývoj do 1 roku a správná manipulace s mimčem. Koukala jsem, že jsi z Říčan, pí Kiedroňová mívá přednášky v Kenny klubech. Najdi si to na netu.

Agáta13
Ukecaná baba ;) 1947 příspěvků 24.10.14 15:19

@zdeňka41 Zdeni, a není to Štěpánka vojtová? :-) Koukám, že jsi ze Řícan, já hned vedle z Kolovrat.. EDIT: v Řícanech je výborná knihovna, možná by měli knížku tam, občas tam najdu vyložené poklady :-D

zdeňka41
Ukecaná baba ;) 1948 příspěvků 24.10.14 16:08

@Agáta13 Jéé Kolovraty :) to jsi vážně kousek…kdepak, nějaká Monika Kočová, měla by to být starší paní a dr říkala, že má hodně zkušeností a všichni si jí moc chválí…bere přece 300kč za hodinu, ale kdyby to za to stálo… :) Jinak o knížce mi říkala kamarádka, tak mi jí půjčí, taky říkala, že je výborná…už jsem koukala i na ten Kenny klub, tak tam mají vyloženě kurzy na manipulaci s miminkem, tak uvidím, co všechno mi bude ukazovat na tý hodině vojtovky a kdyžtak začnu chodit ještě i na ty kurzy :)

Pincenza
Závislačka 3511 příspěvků 24.10.14 17:35

@BaMaK to je zajimavy, me tohle na predilekci doporucila fyzioterapeutka. No tak ta asi vubec nemela vystudovano. Nikdo neřekl o tom, aby ji nosila vzprimene, ani slovo.

Námořnička
Kecalka 316 příspěvků 24.10.14 19:07

Naše dcerka měla taky predilekci hlavičky, nejdříve doprava, tak jsme stimulovali vlevo a pak zase doleva. Navíc byla hypotonická (= snížený svalový tonus), protože se rodila jako KP. Chodila na RHB, kde nás naučily 2 cviky z Vojtovky, doporučovali hlavně dávat na bříško, polohovat v postýlce, nosit minimálně a pokud ano, tak na obou rukách, střídat polohu tygříka, cvičit na velkém balóně a vše se krásně upravilo. Chce to jen tomu mimču věnovat čas..

TomyTomy
Kecalka 455 příspěvků 24.10.14 19:18

@BaMaK Naopak,me bylo na rehabce řečeno taky nosit břichem od sebe tak se mimco rozhlíží na všechny strany.

zdeňka41
Ukecaná baba ;) 1948 příspěvků 24.10.14 21:37

@TomyTomy to s tím bříškem vím, to dáváme co nejvíce…ale dělá mi problém to nošení na obou rukách, já to tou pravou skoro neumím, tak abych jí neupustila, tak radši furt v levé. A na tom baloně v jaké poloze? Já jí na baloně uspávám, má ten pohyb moc ráda, asi si ho pamatuje ještě z bříška, když jsem na něm často skákala… Polohování v postýlce dělat nemůžeme, protože malá tu hlavičku doleva vůbec neotočí :( to jí budemem muset rozhýbat až na tý rehabilitaci

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >