Předškolák a absence hodin

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1269
16.9.21 11:07

Předškolák a absence hodin

Holky, chci se zeptat, jak to je s dochazkou u předškoláka? Bylo nám řečeno, že musí odchodit 60% docházky. Zajímá mě, co se stane, když dítě bude často nemocné a odchodi za ten školkový rok méně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36800
16.9.21 11:10

Nemoc má omluvenou. Spíš kdybys ho tam nedávala schválně jen na výlety a dovolené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26940
16.9.21 11:17

@Meggynka Nestane se nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 11:39

Nestane se vůbec nic. Já byla s předškolačku těhotná doma, musela jsem ležet. Manželovi indikovali rakovinu, takže ten měl úplně jiné starosti. Jakože všichni jsme měli úplně jiné starosti. Ve školce jsme to neřešili, nikdo se nic neptal, nástup do školy to nepoznamenalo. Dcera zvládla udělat příjmačky na státnost výběrovou jazykovou školu. Do školky šla, když to bylo možné.

• Citovat
  • Nahlásit
4660
16.9.21 11:57

Teoreticky by to mohli resit stejne jako kdyz nekdo neposila dite do skoly - je to povinna predskolni dochazka. Prakticky jsem odmitla davat predskolacku od brezna do skolky ze zdravotnich duvodu (posledni kapka byla, kdyz jsem byla s obema detmi doma mesic - obe antibiotika, chtela jsem to poradne dolecit - a vratila se do skolky, kde pulka deti lehla se streptokokem a ucitelka mi to nerekla asi proto, abych nenechala deti doma preventivne dyl - tak byly doma s dalsimi antibiotiky) a reditelka remcala jen do te chvile, nez jsem ji rekla, ze zazadam o individualni vzdelavani (to jde a znamena to pro reditelku i ucitelku papirovani) - dostaly jsme domu pracovni listy, na konci skolniho roku odevzdali a bylo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1119
16.9.21 12:02
@Meggynka píše:
Holky, chci se zeptat, jak to je s dochazkou u předškoláka? Bylo nám řečeno, že musí odchodit 60% docházky. Zajímá mě, co se stane, když dítě bude často nemocné a odchodi za ten školkový rok méně?

Vůbec nic se nestane, nemohou ti dítě vyhodit nebo ho nevzít pak do školy. Nemoc je normálně omluvená ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.9.21 12:07

Zrovna to resim.. Dcera chodi do skolky od 3,5 let (dodatecne ji vzali od ledna 2020). Ale od brezna prvni lockdown, tamze nastoupila znova az v zari 2020. Dalsi lockdown, covid, nestovice, vsi, ja do toho tehotna. Takze byla doma od listopadzu 2020 do ledna 2021. Pak mesic na antibiotikach. Pak 14 dni ve skolce, pak dsi atb. A ted po tydnu ve skolce zas atb

• Citovat
  • Nahlásit
16131
16.9.21 12:38

Nestane se nic. Syn si v předškolním roce zlomil holenní kost. Stalo se mu to 4.12 a do školky se vrátil v květnu. Nikdo žádný problém neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15228
16.9.21 14:48

Dobrý deň,

urážky pod anonymom som zmazala. Jednalo sa o užívateľa NesnasimVas. Prístup na web som mu zablokovala.

S pozdravom,
Kristína :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4027
16.9.21 18:17

Nam bylo primo ve skolce receno, ze se nemusi vůbec objevit, ale měla by se omlouvat nepřítomnost, u nás přes aplikaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
3.10.21 16:16

Taky jsem zvědavá jak to nakonec bude. Dcera je už týden doma, má jestě na týden antibiotika a pak ji ještě tak týden nechám doma, ať hned něco nechytne. Tak 3 týdny nemoci hned v říjnu. A to si to donesla ze školky, tímhle tempem odchodí tak půlku jak předchozí roky a bude ráda. Jsem zvědavá co bude v první třídě:roll:.Nechápu proč cpou nemocné děti do školky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26940
3.10.21 19:50

@Bylinka36 Protože musí pracovat? Protože má dítě třeba jen trochu rýmu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
3.10.21 21:32

@Svistice kdyby to byla jenom trošku rýma, tak z toho dcera nebude mít týden čtyřicítky horečky a antibiotika k tomu :zed: a nechytneme to postupně celá rodina. Ono je to totiž tak, že jakmile nemá dítě horečky narvou ho do školky, však co už má jen trošku rýmu a kašle, ale že dva dny před mělo 40 a není doléčené a prská kolem viry už jaksi nedomyslí :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26940
3.10.21 21:37

@Bylinka36 To je dost o imunitě jedince. Když starsi začal chodit do školky, přinésl jen nějakou rýmu nebo kašel, bez teplot. Za 3 dny byl zcela fit. Manžel z toho měl pořádnou rymu nebo kašel na týden a já tehdy kojící lehla s nějakým zánětem dutin nebo alespoň nosohltanu minimálně na 5 dní, jak to na nás pěkně zmutovalo. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3346
3.10.21 21:45
@Svistice píše:
@Bylinka36 Protože musí pracovat? Protože má dítě třeba jen trochu rýmu?
vodovou rymou to vetsinou zacina, kdy dite ve skolce kycha na vsechny strany. Ruce si umyje 2 za den a tim vesele prenasi bacily dal. Proc nezkomplikovat zivot jen sobe, ale i dalsim min 10 rodicum. Taky to nechapu. :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat