Předškolák na individuální výuce

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
14.5.22 08:33

Předškolák na individuální výuce

Pěkné sobotní dopoledne. Chci se zeptat, zda tu někdo máte předškolní dítě doma na individuálu. Kolik času pak věnujete nějaké té cílené, vzdělávací činnosti? Když se podívám na denní režim školky, ani tam to nemůže být více než dvě hodiny denně. Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4928
14.5.22 08:48
@Vesmírná drůbež píše:
Pěkné sobotní dopoledne. Chci se zeptat, zda tu někdo máte předškolní dítě doma na individuálu. Kolik času pak věnujete nějaké té cílené, vzdělávací činnosti? Když se podívám na denní režim školky, ani tam to nemůže být více než dvě hodiny denně. Děkuji.

ve školce se věnují 30-45 minut, tak asi podobně :-) během covidu jsem měla předškoláka doma nedobrovolně, měli jsme úkoly ze školky, dávali jsme to 2-3× týdně na půl hodiny, někdy, když ho to bavilo, tak u toho vydržel sedět i víc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4467
14.5.22 08:50

Já ne, ale známá. Teď už je kluk v první třídě, taky na DV. Prý se doma „učili“ tak hodinu denně, nějaký ty pracovní listy, buď co dostali ze školky, nebo co sama našla. My jsme při zavřených školkách dostavali vlastně ty stejné úkoly, co oni na DV, a zabralo nám to tak pul hodinu týdně… což mi přišlo dost málo, navíc to všechno byly úkoly dost jednoduchý, takže jsem taky nakoupila nějaké sešity pro předškoláky a dělali jsme je, syna to bavilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.22 08:53

@welovefashion no dokonce, čili pokud bychom tomu věnovali třeba hodinu denně, mělo by to stačit. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4928
14.5.22 09:01
@Vesmírná drůbež píše:
@welovefashion no dokonce, čili pokud bychom tomu věnovali třeba hodinu denně, mělo by to stačit. Díky.

Určite, ze začátku klidně méně, nebo rozložit aby si díté zvyklo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20564
14.5.22 09:04
@Vesmírná drůbež píše:
@welovefashion no dokonce, čili pokud bychom tomu věnovali třeba hodinu denně, mělo by to stačit. Díky.

Dve hodiny urcite ne.
Stejne udrzi pozornost jen chvili.
Ta pulhodinka za me akorat a moc to nehrotit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.22 09:13

@welovefashion jasně, nějak jsem měla v plánu třeba půl hodiny dopoledne a půl odpoledne. Celá situace, tak jak se vyvinula, mi dost neudělala radost, jsem poměrně nervózní. Netuším, čím dítěti kolektiv nahradit, protože tady ani v okolí v podstatě nejsou kroužky pro předškoláky. V hernách jsou děti mladší, lesní školka nepřipadá v úvahu, žádné dopolední kluby pro tak velké děti tu nejsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10350
14.5.22 09:14
@Vesmírná drůbež píše:
@welovefashion jasně, nějak jsem měla v plánu třeba půl hodiny dopoledne a půl odpoledne. Celá situace, tak jak se vyvinula, mi dost neudělala radost, jsem poměrně nervózní. Netuším, čím dítěti kolektiv nahradit, protože tady ani v okolí v podstatě nejsou kroužky pro předškoláky. V hernách jsou děti mladší, lesní školka nepřipadá v úvahu, žádné dopolední kluby pro tak velké děti tu nejsou.

Sokol taky ne? Nebo DDM? Hasiči?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.22 09:19

@Havlova v našem DDM (vedlejší města nemají v tuto chvíli v plánech pro předškoláky nic) bude pro předškoláky asi jediný kroužek na hodinu týdně. Hasiči berou až školní, Junák má základnu úplně mimo a hlavně jsou (logicky) skoro pořád venku, syn nesmí prochladnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10350
14.5.22 09:26
@Vesmírná drůbež píše:
@Havlova v našem DDM (vedlejší města nemají v tuto chvíli v plánech pro předškoláky nic) bude pro předškoláky asi jediný kroužek na hodinu týdně. Hasiči berou až školní, Junák má základnu úplně mimo a hlavně jsou (logicky) skoro pořád venku, syn nesmí prochladnout.
Škoda. U nás právě berou hasiči od 4 let, v DDM je taky jeden kroužek a v Sokole cvičení. Tak by to dalo dohromady 5 hodin. Ve školce ti ho přece vzít musí. 8o Nebo musí město najít jinou. Nebo on nemůže ze zdravotních důvodů?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.22 09:31

@Havlova máme trvalé bydliště jinde, spádovka je dost daleko. Rozhodnutí zdejší školky ještě nemáme, ale dle ředitelky jsou šance na přijetí velmi malé. Byli jsme tu primárně domluveni s jinou MŠ, která by ho přijala určitě, ale 3.5. si ředitelka začala klást pro nás neakceptovatelné podmínky, takže honem hledat informace o dalších školkách, rychle dohnat přihlášku, abychom to tam dali hned 5.5. v den oficiálního zápisu. Nějaké cvičení tu je, ale podle všeho to jde přes mateřské centrum a jsou tam ti tříleťáci. Ještě to lépe prozkoumám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
14.5.22 12:15

Doporučila bych kratší čas a častěji. Rozdělit si každý den neco. Grafomotoriku, zrakově vnímání, sluchového vnímání. Logopedickou chvilku (cviky s dýcháním, pusou a jazykem). Spolu si neco vytvořit, plno návodu je na pinterestu (tématicky třeba kytku, jaro), s různými technikami. Prohlížet knihy a číst si. Zazpívat si nějakou písničku, klidně třeba vyťukávat rytmus pomoci vařeček. Cvičit paměť, dávat hádanky. Učit predctenarskou gramotnost (vpředu, vzadu, první, poslední, nahoře, dole, vlevo, vpravo). Je toho hodně, aby šel připraveny do školy. Dat na plech mouku a malovat do ni - uvolnění ramenního kloubu. Správně fixovat tužku (trojhranné pastelky).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.22 13:15

@mababa232 budeme určitě žádat o odklad, má na to dva roky, aby byl připravený. Jenže nic z toho z něj neudělá sociálního tvora, který je schopen fungovat s vrstevníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10350
14.5.22 13:31
@Vesmírná drůbež píše:
@mababa232 budeme určitě žádat o odklad, má na to dva roky, aby byl připravený. Jenže nic z toho z něj neudělá sociálního tvora, který je schopen fungovat s vrstevníky.

A nejde nějak dokázat skutečné místo pobytu - třeba nájemní smlouva,… Vždyť trvalé bydliště neodpovídá u mnoha lidí. Nebo příští rok nějaká přípravná třída?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.5.22 13:43

@Havlova to bychom samozřejmě mohli, starší děti nám tady normálně chodí do školy, dcera chodila v minulých letech do školky (bydlíme tu osm let), ale nestačí to. Přípravná třída je možnost, ale syn je dost často nemocný, nemám ponětí, zda by se jim taková „docházka“ zamlouvala a zda by mu to něco dalo. Jsem domluvena i se školkou, kam jsme dali přihlášku, že pokud bude hodně padat a chybět, převedou ho na individuál oni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat