Preference jedné strany u miminka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21
7.12.21 23:43

Preference jedné strany

Ahoj, od porodu jsem polohu mimča střídala, aby neměla šišatou hlavičku.. Střídala jsem pravou i levou stranu a vše v pořádku.. Jak jsem položila, tak byla spokojená… :oops:
Teď budou 2 měsíce a když položím na levý bok, přetočí se na pravý…V postýlce ani na levém boku nechce spát, brečí… Otočila jsem na pravý a hned se uklidní… Při odkrkávání otáčí hlavičku doprava i doleva a i když leží na zádech, tak s hlavičkou hýbe na obě dvě strany..Když je na tom levém boku, tak mi přijde taková v křeči.. Na pravém leží tak přirozeně..Hlavičku má krásnou, co se týče tvaru.. :*
Tak nevím, jestli k něčemu vadí nebo si jen vymýšlí svoje oblíbené polohy.. :nevim: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1130
7.12.21 23:51

Ja jsem s malym byla u ostheopata, meli jsme 2× 20min a spravilo se to. Oblibenou stranu mel uz od porodu. Mozna by ti pediatr dal recept, pak by to snad slo pres pojistovnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
8.12.21 01:00

Jestli máte třeba barevné záclony, na které se ráda dívá, nebo cokoli jiného, stačí položit holčičku tak, aby měla hlavičku tam, kde předtím nozicky. Když bude chtít koukat na svuj oblíbený předmět, bude otáčet hlavu i na nepreferovanou stranu. Můžeš jí takhle motivovat i hračkou nebo chrastitkem, když budeš u ní. ;) Srovná se během krátké doby do souměrnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
8.12.21 04:18

Tohle posoudí pediatr na tříměsíční kontrole, pozná, zda má dítě hlavu “v křeči”. Pokud se ti zdá, že preferuje jednu stranu a ještě by dítě špatně páslo koníky, poslal by tě pediatr k fyzioterapeutovi, který stav posoudí a případně budete doma cvičit.
Ale to, co popisuješ, mi přijde normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
8.12.21 10:58

@Takco Děkuji, dala jsem ji hlavičku, kde měla normálně nožičky a je taky spokojená..Asi byla zvyklá na nějaký ten svůj výhled ;) :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat