Čtení pohádek miminku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7.12.21 19:57

Čtení miminek pohádky

Ahoj holky, kdy jste začali číst pohádky svým dětem? Malému budou 9 měsíců, a ráda bych už začala, teda nevím jestli to není sci-fi, jestli vydrží po mlíčko ležet a jen mě poslouchat, protože dost rád lumpačí 😅 tak jen mě zajímalo jak jste to měli vy 🙏 děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2373
7.12.21 20:00

Dětem jsem začala číst až si o to sami řekly, že chtějí před spaním pohádku. V tomhle věku mi to přijde zbytečné když nevydrží poslouchat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.12.21 20:03
@PeBa12 píše:
Dětem jsem začala číst až si o to sami řekly, že chtějí před spaním pohádku. V tomhle věku mi to přijde zbytečné když nevydrží poslouchat.

No právě jsem takhle nad tîm taky přemýšlela no 🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
854
7.12.21 20:06

Malymu je rok a pul a jeste u toho nevydrzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3803
7.12.21 20:06

@Carolineshka nasi je skoro rok a pul a vic, nez tak ctyri verse v kuse neda. Obrati list a ukaze, kde mam cist. A stejne ji nakonec nejvic zajimaji obrazky a dela zvuky zvirat… takze za me scifi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2426
7.12.21 20:07

Mojí bude rok a nemáme to ještě v plánu. Před koupáním se jí snažím uklidnit tím, že si prohlížíme nějaká leporela a vypravuju jí, co tam je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
7.12.21 20:11

My jsme celkove s knizkama zacinali temer od narozeni (kontrastni), pred spanim tak cca od roku. Prohlizeli jsme obrazky, taky nevydrzela moc dlouhy cteni, ale zvykala jsem ji na knizky celkove ;). Nyni 2 a ctvrt, a bez knizky neusne :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1179
7.12.21 20:14

@Carolineshka syn ma 4roky a pohadky ho nezajimaji :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28756
7.12.21 20:26

Ja ctu šestiletému, mladsimu jsou 2 a půl a ještě u toho nevydrží, trhá mi knížku z ruky, utíká pryc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
865
7.12.21 20:40

Nas do tri let nechtěl o knizkach ani slyšet, ve ctyrech se to zlomilo a ted v peti pohádka/cteni pred spanim byt musi. Mladsi ma 2 a pul a jeste ho to vubec nezajima. Ale takovyto prohlizeni knizek, ukazování obrazku ano a oba mají radi albi tuzku a kouzelne cteni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
297
7.12.21 20:41

Čtu od narození. Ne přímo pohádky, ale něco, kde je hodně obrázků a krátké texty. Říkanky, krátké příběhy… Nesouhlasím, že je to blbost. Ano, zřejmě z toho nemá čtenářský zážitek, ale je to taková naše hezká chvilka spolu, mám ho na sobě, poslouchá můj hlas, od třetího měsíce se dívá na obrázky. Takže klidně čti :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56502
7.12.21 20:48

U obou mých dětí jsem to tak nějak průběžně zkoušela… ale tak do 2,5 let zcela bez šance, nevydržely u toho. Tak od 3 let ale večerní čtení vyžadovaly a to velké už chodí do školy a je z něj vášnivý čtenář. Nemyslím si, že pokud o to dítko v miminím věku nejeví zájem, tak že by absence čtení zanechala nenapravitelné stopy :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
577
7.12.21 22:17

My si před spaním v tom věku povídali, co jsme ten den dělali, to vydržel a poslouchal. Od 16 měsíců jsem mu přes den začala číst Česká říkadla (pec nám spadla, kalamajka, kočka leze dírou) a to ho chytlo, doteď 2 roky jeho nejoblíbenější knížka, už to jede se mnou.

Jinak třeba u babičky má obrazovou knížku s krátkým textem a babička měla snahu mu ji číst a řekl, že ne, že chce ať říká babička, takže babička musela vykládat svůj příběh, myslím, že se to dětem líbí víc :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2523
7.12.21 23:17

Pohádky nevím. Ale synovi jsem četla už asi nějak od narození básničky a ukazovala mu obrázky. V těch devíti měsících jsem s ním prohlížela už běžně knížky, měl je moc rád a vydržel u nich dlouho. Chvíli po prvních narozeninách už vydržel u takových těch leporel jako je O Veselé mašince, O Palečkovi (pár stránek, hodně obrázků, na každé stránce asi 4 verše). Ale spíš si chtěl v těch knížkách ukazovat, povídat si nad nimi (ale vydržel i u čtení takto krátké knížky). Měl rád knížky s různými hejblátky a zvuky. Spíš encyklopedie než pohádky a příběhy. U běžné pohádky vydrží až tak od dva a půl roku.
Dcera si knížky oblíbila až kolem roku a ani teď, když už má skoro rok a půl to není na žádné pořádné prohlížení nebo čtení. Knížky má ráda, ale strašně rychle je prolítne, ukáže támhle na jeden obrázek, támhle na jinej, pojmenuje je a hned běží vyměnit si knížku za jinou.
Asi v těch devíti měsících bude na čtení pohádek brzo, ale za vyzkoušení nic nedáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1088
8.12.21 01:36

Synovi jsem začala číst až cca. od 4 let, předtím to nemělo smysl, protože u toho dělal blbiny. Teď mu bude 6 a bez pohádky neusne, ale musí to být knížka s hodně obrázky. Čistě jen text ho nebaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat