Miminko preferuje jednu stranu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
101
17.5.22 22:56

Preferuje jednu stranu

Dobrý den maminky,

jdu si k Vám pro radu :) Prckovi jsou 3 měsíce a poslední dny jsem si všimla, že v leže otáčí hlavičku pouze na levou stranu. Snažím se tedy, aby otáčelo i na pravou stranu. Když mu dám na pravou stranu hračku, nebo na něj z té strany koukám, tak hlavičku otočí, ale po chvilce zase otočí na tu levou stranu. Když ho nosím, tak se taky vzdycky kouká jen doleva. :? Nebo v kočárku taky kouká jen doleva.
Myslíte si, že je nutné, abych začala řešit s fyzio nebo s pediatrem? Kontrolu máme až za 3 týdny a tento týden má dovču. :think:
Nebo je to v pořádku, kdyz se na pravou stranu otoci a jen tu levou stranu preferuje.

Moc děkuji a mějte pěkný den 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1751
17.5.22 23:16

Ahoj, určitě by bylo dobré aby se na malého někdo podíval. Můj syn preferoval jen pravou stranu a i když jsem se všemožně snažila aby se otáčel i na levou, tak bohužel. Dostali jsme rehabilitace, ale než k tomu došlo, tak u nás vznikla deformace hlavičky (měl ji slehlou na pravé straně) a nyní nosí helmičku. Čím dřív, tím líp a i když to nic být nemusí, tak lepší ať se na něj někdo koukne 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3031
17.5.22 23:19

To je normalni, dej mu v poytylce hlavičku místo noh a obráceně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
438
18.5.22 04:36

Dcera taky preferovala levou stranu a ani se přes pravou stranu dlouho nechtěla otáčet na bříško. Dostali jsme rehabilitace (nebyla to přímo vojtovka) a za 3 měsíce všechno úplně dohnala :palec:
Syn teď zase naopak preferuje pravou stranu (jsou mu 2 mesice) a už začínal mít sleželou hlavičku. Začala jsem pouzivat polštářek candide a je to lepší :palec:
Určitě s ním někam zajdi, ukážou ti třeba nějaké tipy, co s ním dělat :palec: může mít třeba i nějakou blokaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39868
18.5.22 05:21

Vnuk to taky delal, dostali doporuceni otocit postylku tak, aby k nemu prichazeli ze strany, kam se mu moc nechce otacet, aby mu z te strany podavali hracky, mluvili na nej. Samo se to srovnalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12376
18.5.22 06:04

Taky jsme to měli u dcery, otočili jsme postýlku a na spaní jsem ji polohovala na tu nechtěnou stranu. Srovnalo se to u nás samo. Ale nejlepší je řešit s pediatrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3566
18.5.22 06:25

Syn taky preferoval jen jednu stranu a měl pak slehlou hlavičku. Chodili jsme na rehabilitace a cvičili. Hlava se mu do roka hezky srovnala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2327
18.5.22 06:46

Dcera taky preferovala levou stranu, museli jsme cvičit a polohovat. Po 3 měsících jí už má celkem kulatou :palec: Chce to určitě řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
788
18.5.22 06:46

První syn taky preferoval jednu stranu, dokonce jsem mu v noci dávala mouku k hlavě aby ji neotocil na oblíbenou stranu ( nepomohlo ) měl ji i slehlou :lol: cvičili jsme asi dva měsíce Vojtovku a byl v pohodě :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3867
18.5.22 09:38

Vsechny deti preferuji jednu stranu, do ukonceneho 3 mesice je to uplne ok..pokud nema slehlou hlavu a neni to tak, ze na druhou stranu dite otocit hlavu nedokaze..,tak delej dal, jak to delas, polohuj, motivuj a za 3 tydny to muzes probrat s pediatrem, je mozne, ze vas posle na fyzio, ten vam rekne, ze ma dite slabe brisni svaly a ukaze vam jeden cvik z vojtovky…stejne bude dite vzdy trochu preferovat jednu stranu, ale nesmi to byt moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
19.5.22 00:16

Holky moc Vám děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu