Preferuje nalite prso - co s tím?

Anonymní
17.12.19 21:03

Preferuje nalite prso

Ahoj vsem, mam pulrocniho kluka, kojim ho a vypozorovala jsem, ze je trochu liny :) Od zacatku jsem mela prebytky mleka a rychle teklo a on si zvykl, ze se nemusi moc snazit. Kdyz mam prsa nalita (vlastne i ted hodne casto), pije pekne, ale kdyz mi ubude mlika (vetsinou kdyz nektery den pije min nebo mene casteji), citim, ze vypije, co tam je, a dal uz se nesnazi a to prso moc nestimuluje. Vypada ze mu to staci, tvari se stejne, jako kdyz vypije obe plna prsa, chce zas za 3 4 hodiny, ale ja uz poznam, kdy taha poradne a kdy se flaka :) Vzdycky me to zneklidni, protoze posledni 2 mesice nijak zavratne nepribira, zacnu po kojeni odsavat a za chvili je to zase ok a on ma pohodu. Ale nemuzu to prece takhle delat vecne, zaciname s prikrmy a ta laktace prece ma prirozene klesat. Mela jste nektera lenocha u prsa a co s tim? Diky :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

TRG
2322
17.12.19 21:27

Nemám radu, mám zkušenost. Mám druhé dítě (dceru), 3/4 roku. Prvního (syna) jsem „kojila“ 7 týdnů s příkrmama. Nepovedlo se i přes veškerou mojí snahu. Příčina asi počáteční zdravotní komplikace - poporodní sepse. Dcera se od začátku kojí krásně, přibírá. Vždycky mi přišlo, že je chvíli jedno prso „produktivnější“ a druhé zaostává. Dlouho to bylo to pravé, nakonec je teď už snad několik měsíců „lepší“ to levé. Přijde mi, že to tak beru jen já, dceři je to, zdá se, jedno. Prostě levé cítím nalitější a bla bla bla, nebudu to protahovat. Zrovna dneska mi přišlo, že pravé jen dudlá. Vtom si začal brácha hlasitě hrát, ona se odtrhla, protože je to zvědavá opička a jednak bylo vidět, že má pusu plnou mléka a za další se prostě, ehm, no, ohodila mlíčkem, které ještě „dovystříklo“ (věřím, že se tenhle popis tady snese). A začala jsem podezírat, že levé prso se naopak nepřizpůsobilo a nalívá se zbytečně, naopak pravé, že se hodilo do klidu a produkuje, jak je třeba. Nedělám si tím vrásky, schválně píšu odlehčeně, dcera přibírá krásně, takže nejsem tak ve střehu, ale jestli tvůj synáček přibírá jakž takž a jestli se k tomu začal víc hýbat, tak bych byla v klidu a vyčkávala a nekomplikovala si život… Snad to píšu srozumitelně, jsem momentálně v poklusu, ale tady na to mi to nedalo na „WC pauze“ reagovat. :mrgreen: A jen dodám, syn měl sepsi, musel být v inkubátoru a pár dnů jsem ho nemohla kojit. Zpětně - když teď vím, že kojit jsem bez problémů schopná - si říkám, že prostě zlenivěl. Dostával stříkačkou a nemusel (ani nemohl, samozřejmě, chudák) sát. No a pak nechápal proč by měl. Odpovídalo by to jeho povaze dodnes. ;) Tolik moje zhuštěná zkušenost, ale stejně - celkem dlouhý text. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TRG
2322
17.12.19 21:30

P. S. Nejlepší rada podle mě je, spojit se se spolehlivou laktační poradkyní. Jsou to obvykle ochotné empatické ženské, které pro to mají cit a dobře poradí. Mně u syna neporadily ani 4. Ale u dcery jsem tak nějak automaticky a nenásilně praktikovala všechny rady a neměla jsem jedinou ragádu, bolest, zánět, flek, bolestivě nalitá prsa jen jeden den… prostě jedinou komplikaci jsem nemusela řešit. Což je do značné míry určitě i štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
17.12.19 21:41

No počkej, já nějak nechápu, co řešíš? Je přesně ve věku, kdy už máš zavádět příkrmy, čili ideální doba na pokles laktace. Jsi v perfektní situaci, kdy dáš nějakou zeleninku a dokojíš jen tolik, co dítě chce, případně dáš i napít vody. Nalitá prsa v půl roce věku kojence mi nepřijdou úplně standartní :nevim: Začni přikrmovat, postupně se kojení omezí tak, jak ty a prcek bude chtít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 23:34

@unuděná Omlouvam se, mozna jsem to napsala zmatene. Resim, ze maly nepribira podle dr. uplne idealne a ja se bojim, ze nez nahradim nekolik jidel denne tak, aby to mliko byl spis jen doplnek, tak se dlouhodobe bude spokojovat s mnozstvim mlika, kterym jen zasyti nejvetsi hlad, a nebude mit z ceho nabirat. Protoze kdyz to tam pro nej neni pripraveny (nality), je linej/neumi se poradne snazit, protoze x mesicu mel mlika ze mu strikalo usima.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.12.19 23:39

@TRG Dekuju za zkusenost :) Syn se mi navic od 2. mesice u toho prsa casto vzteka, je netrpelivej a jak je starsi, tak u nej vubec nevydrzi. Mela jsem doma asi 3 poradkyne, techniku mame ok a dite je pry asi temperamentni.. takze vlastne taky neporadily. Kazdopadne ja potrebuju prave vyuzit tech par minut, kdy u toho prsa vydrzi, aby se napil fakt efektivne :D

• Nahlásit
  • Citovat
10701
18.12.19 08:34
@Anonymní píše:
@unuděná Omlouvam se, mozna jsem to napsala zmatene. Resim, ze maly nepribira podle dr. uplne idealne a ja se bojim, ze nez nahradim nekolik jidel denne tak, aby to mliko byl spis jen doplnek, tak se dlouhodobe bude spokojovat s mnozstvim mlika, kterym jen zasyti nejvetsi hlad, a nebude mit z ceho nabirat. Protoze kdyz to tam pro nej neni pripraveny (nality), je linej/neumi se poradne snazit, protoze x mesicu mel mlika ze mu strikalo usima.

No já vždy v tomto věku děkovala za příkrmy, protože byť mi mléko nijak neubylo, tak dětem to množství už moc nestačilo, byli to žrouti. Takže velmi rychle nahrazený oběd klasickou masozeleninou a další jídlo pak bylo mléka v prsou víc. Pak totéž s dopolední sváčou, večeří. Nicméně to, že moc nepřibírá právě nemusí být tím, že by ti ubylo mléko, v tomto věku už se prsa tolik nenalévají a mléko se tvoří při sání. Spíš už mu prostě nestačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama