Neustálý problém s UM ve čtyřech měsících

17.12.19 19:25

Neustálý problém s UM ve čtyřech měsících

Maminky,
moc Vás prosím o pomoc a radu, protože už jsem bezmocná.
Jsou to čtyři měsíce, kdy se nám narodil syn. Kojila jsem pouze dva týdny, protože jsem dostala zánět prsní žlázy a skončila jsem v nemocnici s teplotou 41stupňů. Mám prsní implantáty a po poradě s lékařem jsem ukončila kojení. Syn prospíval a neměl žádné potíže. Bohužel s ukončením kojení začala naše noční můra. První jsme měli mléko Beba, které syna ucpávalo a měl problém se vyprázdnit bez použití rourky. Zkusili jsme i variantu sensitiv, ale nenastala žádná změna. Po čtrnácti dnech jsem přešla na Sunar, ale syn zvracel zapáchající zvratky, jeden den Nutrilon, ale též zvracení se zápachem. Po nasazení Hipp combiotik se situace nepatrně zlepšila. Syn sice ublinkává, ale nikterak to nesmrdí a stolice je pravidelná 1×D, žlutá. Už jsem si tleskala, že jsme narazili na to pravé a pouze máme reflux, který časem odezní. Toto mléko od té doby užíváme. Jsou to již skoro tři měsíce. Před týden možná deseti dny však začalo další trápení. Syn se začal u lahvičky ošívat, kousat dudlíček a někdy i dokonce plakat během večerního krmení. Již nepije pokaždé 150ml, jak tomu bývalo. Někdy zvládne 120ml, jindy zase pouze 60ml nebo 90ml. Je tomu pokaždé jinak. Musím ho nutit a s přestávkami nám krmení trvá i déle než-li 15min. Večerní krmení je nejhorší, to pláče a musím ho u jídla tišit, chlácholit. Mléko vypije a usne. Nejprve jsem to přisuzovala únavě po hře a koupeli, ale když začalo odmítání i během dne, tak jsem znejistěla. Během dne však nepláče, pouze se odvrací a nevypije již zmiňovanou původní dávku. Zkusila jsem tedy jiné mléko Kendamil, které sice hezky pil, ale opět zapáchající zvratky a tentokrát i zelený, vodnatý průjem 1×D. Na doporučení lékárníka jsem tedy zkusila Hami, ale též zvracení a vodnatá stolice. Vrátila jsem se tedy raději dnes zase zpět k Hipp, ale situace je stále stejná. Už jsem bezradná, je mi ho neskutečně líto. Kdybych tak měla křišťálovou kouli, abych věděla, jak mu mohu pomoci.
Syn na poslední kontrole, což bylo minulé úterý prospíval. Porodní váha byla 3200g a nyní má 7400g. Již se pomalu přetáčí ze zad na bříško, ale nezvedá tolik nožičky, posilujeme tedy bříško. Vše s ohledem na zlepšení ublinkávání. Je veselý a usměvavý, kaká jednou D, vše tedy vypadá na první pohled idilicky, tedy až do chvíle, kdy přijda doba krmení. Už nevím, zda je to mlékem nebo je to pouze období, které přejde. Začali jsme s ukončeným čtvrtým měsícem (tuto sobotu) dávat zeleninový příkrm, tak doufám ve zlepšení. Prosím Vás o Váš názor a případnou radu. Vážím si Vašeho času.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3720
17.12.19 19:29

Kolikrát jsi mu už změnila mléko? Myslím, že to vůbec není dobré, to ti doporučil pediatr? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.19 19:37

@Berry77 tak jak jsem psala. Na počátku 3×, pak dlouho Hipp, teď když začal odmítat, tak 2×, ale hned jsem se zase vrátila k Hipp. Vše po poradě s lékařem a ještě konzultace s jinou dětskou lékařkou. Prý mám vydržet, že to je normální, ale mě se to moc nezdá. Já vím, že ty změny mléka nejsou vůbec dobré, ale jak jinak zjistit, jak mu pomoci. Vyšetření žádná nejsou, nikdo neporadí nic co by pomohlo. Každé dítko je jiné a má jiné potřeby, to je odpověď. Můj syn však z jídla očividně není nadšený, přesto prospívá. Neustále si cucá ručičky. Myslela jsem na zuby nebo možná žaludeční nevolnost. To cucání ručiček však také odpovídá jeho věku. Už opravdu nevím, nevím, nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10537
17.12.19 19:48

Naší malé je 5 měsíců, už na dvouměsíční prohlídce mě doktorka upozornila, že se brzy budou klubat zuby. Měla týden, kdy nechtěla téměř žádné mléko, k tomu průjem. Vypila třeba 500ml/24hod. Bylo to při růstu zubů. Ještě je pořád nemá venku, ale dásně zarudlé a oteklé. Stolice se jí taky mění, není pořád stejná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.19 19:55

@Aduš8 děkuji za zprávu. Ve čtvrtek jdeme na očkování, tak poprosím doktora o kontrolu, zda to nemůže být k zoubkům. Bohužel s tím um si neví rady ani on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
17.12.19 20:00

Veru, váhu máte krásnou je vidět že malej prospívá. Opravdu to můžou být zuby, než se proriznou tak některé děti takto u jídla zlobí. Pokud doktorka nenašla nic jiného tak bych zkusila vydržet, teda jestliže to není úplně nějaký extrém s tím jídlem, jako že by ti vůbec nejedl. I to bříško se srovná jak bude přecházet na prikrmy a růst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10537
17.12.19 20:03

@VeronikaP84 nejhorší je to právě u toho UM. Pořád hlídáme, jestli pijí dostatečně podle tabulek. Staršího syna jsem kojila a když vyloženě neodmítal při bolestech bříška, kolik vypije, jsem prostě neřešila. Váhu jsem neměla a byl klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2087
17.12.19 20:17
@Aduš8 píše:
@VeronikaP84 nejhorší je to právě u toho UM. Pořád hlídáme, jestli pijí dostatečně podle tabulek. Staršího syna jsem kojila a když vyloženě neodmítal při bolestech bříška, kolik vypije, jsem prostě neřešila. Váhu jsem neměla a byl klid.

Mate pravdu, kdyz clovek koji, tak nevi, ze jednou vypije vic a jednou min a kdyz se krmi vic nez 15 minut, tak to cloveku taky neprijde divny. Jestli pribyva a ma dost pocuranych plen, tak to vypada dobre. To prorezavani zubu je casto videt, kdyz se do te pusy sama podivate.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.19 20:18

@35ja moc děkuji. Trochu v to doufám, že to bude něco takového. Moc bych si to pro něho přála. Mám doma již dvě velké slečny, ale tohle trápení zažívám prvně. Mléko do něho zatím dostanu, ale když ho vidím, jak nechce, tak mi to rve srdce. Těšila jsem se a slíbila si, že si užiju každý okamžik, každičky měsíc našeho miminka, protože u holek jsem byla mladší a měla jsem méně rozumu (studium, práce). Takhle jsem si to tedy opravdu nepředstavovala.
Jak se říká,,, člověk míní, život mění." Teď se těším, až bude jíst pevnou stravu a s úsměvem otvírat pusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3927
17.12.19 20:25

Nechala bych ho pit mleko, ktere mu vyhovuje a klidne at pije 60 ml, pokud bude pribirat. Opravdu by pro me bylo dulezitejsi pribirani nez tabulkove piti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19557
17.12.19 20:28

@VeronikaP84 hlidej pocurane pleny a zustan u Hippu, muze to byt bojkot a zuby, jak psaly holky, verim, ze to rychle prejde :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.12.19 20:28

@Aduš8 Je to tak, jen mě hodně mate to odmítání, žužlání lahvičky, atd. Dásně mi přijdou klidné. Kolikrát s ním projdu celý dům, abych ho nějak zaujala a on jedl, ale to tedy také není dobrý zvyk. Nechávám ho i odříhnout, třeba i dvakrát během jídla. Prostě zkouším co se dá. Dnes znovu večer plakal, tak jsem si řekla, že se zeptám ostatních maminek. Opravdu děkuji za věškeré komentáře. Hned je mi lépe, když jsem se mohla svěřit a mohu si přečíst, co si o tom myslí i někdo jiný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
17.12.19 20:38

@VeronikaP84 jeee tak ty už máš třetí dítko, to tě nic nepřekvapí. Měla si mě vidět když se mě narodil syn, já byla úplně v koncích :mrgreen: taky jsem to tak nečekala a představovala si to jiné. Bolelo ho břicho a 20h denně proplakal a já myslela že bude jen spát, jíst a kadit…4mesice utrpení. Dej mu kolik si vezme, jestli dostatečně čura dehydrovany nebude ;) uvidíš co dr na to. Můžu se zeptat? na fotce máš grifonka? Jinak neboj vše špatné přejde a budete si užívat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
17.12.19 20:51

Ahoj, my jsme vyzkouseli nejdriv Hipp, pak chvili Bebu AL, pak Kendamil a u nej jsme zustali. Jak dlouho jsi davala ten Kendamil? Musis tomu dat cas, podle me aspon 2 tydny… Nase dcerka taky zezacatku ublinkavala, nekolik dnu mela zelenou stolici ale pak se to srovnalo. Ted malokdy ublinkne, ukazkove pribira, mliko ji hrozne chutna a stolici ma taky v poradku. Jinak si myslim ze nemusi dite vypit presne podle tabulek, hlavne aby dostatecne curalo a celkove pribiralo. Snazila jsem se davat davky podle tabulek, ale stavalo se ze to cely nevypila. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.12.19 07:30

@35ja Jé, ty jsi tu naši opici poznala. Je to Grifonek, teď tu leží a kouká na mě. Každému tuto rasu mohu jen doporučit, úžasný společník. Můj chlapeček je zlatíčko, neustále s úsměvem na tváři, krásně prdí, kaká každý den. Nemohu muc nic vytknout. Je to splněný sen. Noční můra je jen to jídlo :(. Dne večer jsem si četla zprávy, které jsem posílala kamarádce, když jsme přišli z porodnice, protože už si nepamatuji, jak to vše proběhlo.
Po Bebě neblinkal, ale měl zácpu. Začal blinkat na Sunaru, ale to blinkání smrdělo, protože blinkal, tak jsem mu dala ten Hipp. Ten také blinkal, ale bez zápachu. Možná proto jsme u něho zůstali. Váha šla nahoru, tak nebyl důvod nic řešit. Minule jsme měli být očkovaní, ale odložili jsme to, protože jsme měli podezření na nachlazení, to se nepotvrdilo. Měl zarudlý krk. Mě teď napadá, jestli ho nemá zarudlý z toho věčného ublinkávání, zahlenění má také vždy po ublinknutí. Až zítra půjdeme k doktorovi, tak mu řeknu, ať se malému podíva do krku znovu. Dnes večer vše vypil, ošíval se, ale určitě měl hlad. Usnul v 19:00, vstal v 1:00 a pak v 6:15. Vlastně ideál, co? Musím tedy říct, že dnes ráno blinkal hodně a při jídle a blinkání cítím kovový nádech. To bude to mléko. Už jsem si ho zošklivila i já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat