Problém s technikou kojení?

164
17.12.19 19:51

Problem s technikou kojeni?

Ahoj, predem vsem dekuju za radu.
Mam dvoutydenni holcicku a pokousim se kojit. U syna jsem to rychle vzdala, ale ted uz jsem nejaka starsi a odolnejsi nebo co :D

Problem je bud v technice kojeni, nebo v mych bradavkach nebo nevim.
Proste mam obe bradavky uplne dorasovany, krev, rany… vysledkem cehoz byl samozrejme oboustranny zanet prsou. Ted beru atb, odsavam, davam z flasky a lecim bradavky (nechci zanet zpet, jen co doberu atb), ale v noci je to treba boj, chce se ududat u prsu a jeci.

Co se tyce te techniky, prijde mi, ze je prisata jen na bradavku a ne na dvorec, ale nejsem odbornik. :nevim:
Kazdopadne kazde prisati boli jako cert, bolest postupem kojeni mizi nebo se aspon zmensuje.
Nevim, jak ji primet se prisat jinak, pres klobouk se neprisaje vubec.

Diky za zkusenosti a rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
276
17.12.19 19:56

Pozvi si domu dobrou laktacni poradkyni. Stojí to za to :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
17.12.19 20:03
@jackq19 píše:
Pozvi si domu dobrou laktacni poradkyni. Stojí to za to :palec:

Uz jsem o tom uvazovala, ted jen jak vybrat tu dobrou :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7570
17.12.19 20:06
@jackq19 píše:
Pozvi si domu dobrou laktacni poradkyni. Stojí to za to :palec:

Toto :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10511
17.12.19 20:06

Pozvat laktační poradkyni. Jak třeba vypadá uzdička pod jazykem? Já třeba malou po týdnu od narození převedla na UM, protože prostě pila málo, měla hlad, jen spala vysíláním, nepřibírala a mně se tím pádem netvořilo mléko. A nedávno jsem si všimla, že má uzdičku až skoro ke špičce jazyka. Mohl a nemusel to být důvod toho, že to nevyšlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
17.12.19 20:10
@Aduš8 píše:
Pozvat laktační poradkyni. Jak třeba vypadá uzdička pod jazykem? Já třeba malou po týdnu od narození převedla na UM, protože prostě pila málo, měla hlad, jen spala vysíláním, nepřibírala a mně se tím pádem netvořilo mléko. A nedávno jsem si všimla, že má uzdičku až skoro ke špičce jazyka. Mohl a nemusel to být důvod toho, že to nevyšlo.

To me nanapadlo, mrknu, ale ted konecne usnula, ted neee :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25983
17.12.19 20:13

Tak kojení na začátku bolí, tak měsíc při přidávání než si prsa zvyknou. Ale popraskané bradavky máš nejspíš z toho že cucá právě jen tu bradavku, měla by ji jakoby vcucnout dovnitř a pumpovat právě na té kůži na dvorci. Ony to moc ty děti s lahví neumí, je to víc práce pro ně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
17.12.19 20:16
@pikola píše:
Tak kojení na začátku bolí, tak měsíc při přidávání než si prsa zvyknou. Ale popraskané bradavky máš nejspíš z toho že cucá právě jen tu bradavku, měla by ji jakoby vcucnout dovnitř a pumpovat právě na té kůži na dvorci. Ony to moc ty děti s lahví neumí, je to víc práce pro ně.

Flasku poprve dostala, az kdyz ty bradavky byly ko. Jak rikam, se synem byl stejny problem, tam jsem to vzdala :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
17.12.19 20:25

V jaké poloze kojis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
17.12.19 20:39

Me laktacni pomohla hlavne psychicky..taky bych doporucila zkouset ruzny polohy a vzdycky pockat, dokud mimco neotevre poradne pusu a narvat tam co nejvic prsa…moc te asi nepotesim, ale tak nejak se to uklidnilo az po sesti nedeli :-( kazdy den jsem si rikala, ze dalsi den se na to uz vykaslu, manzel mi rikal, at se na to vykaslu..to byla bolest, hlavne u jednoho prsa, ze jsem brecela a byla v nervu z kazdeho kojeni..a pak najednou cvak a dobry..boli me to obcas porad, ale uplna pohoda oproti zacatku..a nejvic mi pomahal bephaten plus krem..zadny lanoliny, purelany a jiny masticky..nic a pak kloboucky silverette, jsou sice drahy, ale fakt to pomohlo..na ty kloboucky ale uz musi byt bradavky trochu zahojene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
17.12.19 20:44
@KatyPn píše:
V jaké poloze kojis?

Vetsinou vleze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
164
17.12.19 20:45
@Melodie91 píše:
Me laktacni pomohla hlavne psychicky..taky bych doporucila zkouset ruzny polohy a vzdycky pockat, dokud mimco neotevre poradne pusu a narvat tam co nejvic prsa…moc te asi nepotesim, ale tak nejak se to uklidnilo az po sesti nedeli :-( kazdy den jsem si rikala, ze dalsi den se na to uz vykaslu, manzel mi rikal, at se na to vykaslu..to byla bolest, hlavne u jednoho prsa, ze jsem brecela a byla v nervu z kazdeho kojeni..a pak najednou cvak a dobry..boli me to obcas porad, ale uplna pohoda oproti zacatku..a nejvic mi pomahal bephaten plus krem..zadny lanoliny, purelany a jiny masticky..nic a pak kloboucky silverette, jsou sice drahy, ale fakt to pomohlo..na ty kloboucky ale uz musi byt bradavky trochu zahojene

Rvu ji ho tam jak blazen, cely dvorec sk9ro, ale to řve a nechce a nekde ji to. Pak chyti jen bradavku a je vymalovano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
17.12.19 21:00

Vleze na boku nebo na zádech? Zkus si dát malou na své břicho kůži na kůži a nech ji ať se přisaje sama. V této poloze mimco většinou chytne fakt veliký kus prsa. Nejlépe před kojenim strc prostrednicek (umyty:-D) do pusinky a nech chvíli dudat a pak jděte na kojeni. A ve sprše střídat studený a teplý proud. Hlavně to chce srovnat psychiku, tohle je prostě hodně o hlavě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
20.12.19 08:30
@JanaTý píše:
Rvu ji ho tam jak blazen, cely dvorec sk9ro, ale to řve a nechce a nekde ji to. Pak chyti jen bradavku a je vymalovano

Je to boj :roll: ja to udelala blbe uz b porodnici, hlavne u jednoho prsa mam tu bradavku vetsi a dlooouho jsem pak trpela a v leze na boku me to bolelo nejvic teda… docela to slo v sede a malou na kojicim polstari, nebo na fotbalistu…s tim nechat holcicku na brise, at se sama prisaje, jsem zkousela, opravdu to bolelo nejmin, ale ta pozice je dost narocna..pro me i mimco..to spis delam nekdy ted v jejich 6m, kdyz uz drzi hlavu a ma silnejsi zadicka a vsechno…drzim palce, ja to vydrzela a ted jsem rada..ale kdyz si na to vzpomenu..brr :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat