Přehnaný strach o miminko?

Anonymní
7.4.20 21:49

Přehnaný strach o miminko?

Dobrý večer, mám 18-ti týdenní miminko a mám údajně o něj přehnaný strach,.Často si myju ruce, pořád mám nutkání mu vše často prát(když mi spoadne něco na zem, hned to jde do pračky). A šíleně mi vadí, když na něj někdo sahá. Každého hned upozornuji, at si umyje ruce. Jenže například babičky to nechápou. Manžel říká, že synovi nebuduji imunitu. Prý co je na tom, že na něj někdo sáhne neumytýma rukama. Myslíte, že to přeháním?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

11652
7.4.20 21:51

Jo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2572
7.4.20 21:53

Ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6845
7.4.20 21:57
@Anonymní píše:
Dobrý večer, mám 18-ti týdenní miminko a mám údajně o něj přehnaný strach,.Často si myju ruce, pořád mám nutkání mu vše často prát(když mi spoadne něco na zem, hned to jde do pračky). A šíleně mi vadí, když na něj někdo sahá. Každého hned upozornuji, at si umyje ruce. Jenže například babičky to nechápou. Manžel říká, že synovi nebuduji imunitu. Prý co je na tom, že na něj někdo sáhne neumytýma rukama. Myslíte, že to přeháním?

8o no tebe bych chtela mit doma :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
7.4.20 21:58

Já taky do půl roku zkoušela udržovat absolutní čistotu… Trvám na tom, aby si rodina myla ruce po tom, co sahá na zvířátka. Až Ti dítě začne lézt, tak neuděláš nic. Koberec pořád luxuju, podlahu denně vytírám a stejně si malá ušpiní ruce, jak si je strká do pusy, oslintá a pak leze… :nevim: občas jí ručky otřu ubrouskem, ale neřeším.
Jinak v téhle době si teda já osobně myju ruce častěji a s prarodiči se nestýkáme, jsou riziková skupina a muž chodí do práce a na nákupy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11309
7.4.20 22:01

Osmnáctitýdenní :zed: :zed: jo, přeháníš to

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2043
7.4.20 22:02

Tak umyté ruce jsou fajn - zvláště v této době :) ale pokud pereš ihned i věci, které ti spadnou doma na podlahu, tak to už trošku přehnané je ;) přeci doma nemáte špínu z ulice, ne? Takže za mě pro miminko je čistota super, ale jak se říká - všeho s mírou :dance: pak nejen že mimčo nezískává zdravou imunitu, ale i ty se pak stáváš přehnanou úzkostnou maminkou a to určitě nikomu a ničemu nepřidává :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
506
7.4.20 22:06

Ja to tedy na dnešní situaci tak tragicky nevidim. Az na to pradlo spadle na zem, mi prijde myti rukou v poradku. Dite casem poleze takze take nepujde do pracky, ale kdyz si vzpomenu kolik lidi melo tendence neumyt si ruce a sahat na cerstve miminko v sestinedeli doufam, ze se lidi mejt ruce ted nauci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
7.4.20 22:20

Osmnactitydenni 8o ja si to musela prepocitat na mesice :mrgreen:
jinak ano, prehanis to. nevysiluj tolik ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1162
7.4.20 22:25

@peta81 taky jsem si to musela přepočítat. :lol:

Jinak jo, přeháníš, asi jsi prvorodička, co? Hele, zkus se trochu uvolnit, víš, jak bude vše jednodušší, když nebudeš tak úzkostná? Uvidíš, uleví se ti. Ono je to pak mnohem snažší spoustu věcí nehrotit a nehroutit se. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24074
7.4.20 22:26

To jsi ty jak myješ 45 min ty lahvičky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1147
7.4.20 22:27

@Lekninka91 no, osmnáctitydenní to je skoro jako "mám syna 27 měsíců " co tady jednou proběhlo. Když jsem se ptala na tohle hotentotí počítání, tak ještě přišla soda od několika uživatelek, že prý na tom není nic divného :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2844
7.4.20 22:28
@LenaMarry píše:
@peta81 taky jsem si to musela přepočítat. :lol:Jinak jo, přeháníš, asi jsi prvorodička, co? Hele, zkus se trochu uvolnit, víš, jak bude vše jednodušší, když nebudeš tak úzkostná? Uvidíš, uleví se ti. Ono je to pak mnohem snažší spoustu věcí nehrotit a nehroutit se. :palec:

Co s tím má společného prvorodička? :lol: :lol: :zed:
Já teda fakt věci co spadnou na zem neperu a mám jen jednoho potomka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11533
7.4.20 22:29

Ano, přeháníš to.
Moje děti ve věku 4 měsíců (haha, 18 týdnů je teda úlet) běžně olizovaly něco, co se válí na zemi, dcera mi v té době už efektivně lezla po bytě, oblizovala nohy od stolu a topení. I když přihlédnu k panice kolem koronaviru, tak tvoje chování je fakt až obscese.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1162
7.4.20 22:30

@Nell2 většinou jsou takto přehnaně úzkostné prvorodičky (neříkám, že všechny). Věřím, že by toto máma od více dětí nenapsala. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama