Přeložka el. sloupu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 00:30
Přeložka el. sloupu

Zdravím všechny! Nemáte někdo zkušenost s přeložením sloupů nízkého napětí? Máme jich několik na pozemku a jak jsou teď časté vichřice, bojím se vždycky, že ty staré dřevěné sloupy spadnou, jak to s nimi mává. Nemám z toho dobrý pocit a vyloženě mi na zahradě vadí. Neumím si představit, kolik to může stát. Čtu o strašných sumách.. 8o

Reakce:
Cenarius
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 19.05.19 07:53

Jakoze je chcete prelozit mimo vas pozemek? Nebo vymenit za novy? Oboje musite ofiko resit pouze s tim, komu sloupy patri. Coz bude nejspis ČEZ. A pockat si na jeho vyjadreni. Muzete urcite argumentovat starim a nebezpecnosti. A oni to pak vymeni na svoje naklady. Nebo to udelaji na vas popud a nechaji si to od vas zaplatit. Coz by klidne mohlo byt od 50tis a vys za jeden sloup, spis bych pocital vic.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8949 příspěvků 19.05.19 10:06

Pokud máš pocit, že ty sloupy jsou v hodně špatným stavu, tak začni bombardovat ČEZ, respektive si ověř komu vedení u vás patří. Přeložky na jiný pozemek asi nedosáhneš, ale rozhodně je vymění za nové a můžou je posunout dál od domu. Ber to z lepší stránky. My máme na pozemku vysoký napětí a jeden sloup nám spadnul pár metrů od domu. Pak to konečně všechno vyměnili a posunuli kousek dál. Ale opravdu je potřeba na ně tlačit, i tak to bude třeba rok trvat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 17:45

Dekuji za prispevky! Ano, myslím na to, že bychom je přeložili, jdou prostředkem pozemku jen proto, ze se jim evidentne nechtelo je vest dal podel silnice a tak ze silnice uhnuli a dal vedou draty prostredkem nasi zahrady :cert: Vadi mi tam dost a chtela bych nejak zjistit, v jake relaci se pohybuji ceny prelozeni sloupu, protoze tech sloupu je nekolik.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.19 17:59

Nás to stál jeden 80.000 Kč.
Předběžná kalkulace 40.000 Kč.
Takže dokud to nebudete mít hotové, pevnou cenu se asi nedozvíte…

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32643 příspěvků 19.05.19 18:03

Tady něco je a cena přibližně odpovídá, ale to je cena za jeden sloup https://stavime-pasiv.cz/…ka-pripojka/

cena cca 50000 -75000 tis za jeden sloup

klaris123
Kecalka 212 příspěvků 19.05.19 18:57

Zdravím! Tak to by byla pálka za více sloupů. Ale děkuji, aspoň vím, že se do toho ani nemáme pouštět. Budeme se snažit místo opustit, máme teď možnost a proto se ptám a zjišťuji orientačně ceny - tlačí nás málo času na rozhodování.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8949 příspěvků 19.05.19 19:54

Ještě zjisti jestli se u vás nechystá přeložení elektřiny ze sloupů do země.

klaris123
Kecalka 212 příspěvků 19.05.19 20:08

Aha, to by pak bylo mozne vest jinudy amy bychom to neplatili? Je to mala horska vesnicka, tak nevim, ale zeptam se. Dekuju za napad! Jo, anonym mi odpustte, koukaji mi sem sousede a rodina :-D normalne mi to neva, ted se to nehodi.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8949 příspěvků 19.05.19 21:00

Nevedli by to asi jinudy, ale kabel by šel zemí a sloupy by odstranili.

klaris123
Kecalka 212 příspěvků 19.05.19 21:15

To je fakt, jen pro dalsi prodej by tam proste to vecne bremeno bylo (coz zatim ofiko na katastru neni, ale to je formalita, CEZU je to jedno). Je pravda, ze pokud bychom zustali, bylo by to pod zemi aspon lepsi kvuli bezpecnosti. Optam se zitra. Diky!

Váš příspěvek
Reklama