Ochrana rohů zdí

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
problemova
Kecalka 205 příspěvků 16.05.19 10:33
ochrana rohů zdí

Dobrý den,
v rámci začátku rekonstrukce domu, ve kterém se sice dá bydlet, ale chceme si ho vymazlit diskutujeme co všechno dělat a kde už je to vyhazování peněz z rozežranosti. Já odjakživa toužím po dokonalých zdech a hlavně rozích, z čeho plyne otázka na vás… jak máte ochráněné rohy proti uražení a třeba obouchání vysavačem apod. Vím o lištách, které se dají pod omítku, takže neurazím roh, ale proti opadnutí omítky po nárazu to asi není… tak mě napadlo buď obložit stěny do určité výšky dřevem, ze kterého mám i podlahy, ale to by vyšlo cca na 60 tisíc jen na chodbách nebo dát jen dřevěné lišty přímo na rohy ovšem tam mám obavu jak to bude vypadat… zdi jsou béžové, podlaha středně hnědá… má někdo jiné řešení?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lalelale
Závislačka 4417 příspěvků 16.05.19 10:41

Popravdě se mi v žádném baráku nikdy nepodařilo urazit roh a kdyby, oprava je snadná. V některých místech doma máme železné rohovky ale popravdě, není to rozdíl proti místům, kde nejsou. Z mého pohledu řešíš zbytečnost no :oops: obklad bych dala jen pokud ho esteticky fakt chceš

problemova
Kecalka 205 příspěvků 16.05.19 10:50

Tak tady jsou právě ty rohy uražené a opravené téměř všude ve výšce těch vysavačů :lol: chodba je úzká a velmi frekventovaná a je téměř nemožné při vysávání neťuknout do zdi… prozatím vždy opraveno sádrou takže ten kousek je hladký oproti zrnkové zdi, není úplně přesný a hlavně se musí zamalovat co mi udělá jiný odstín a jak sem svítí slunce je to za mě hrozně vidět ten světlejší flek… asi jsem fakt padlá na hlavu :zed:

Janli
Echt Kelišová 8443 příspěvků 16.05.19 10:51

Kup si kyblíček na opravu omítek a do zálohy trochu barvy a uražený rohy hned oprav. V kancelářích máme na rozích plastový lišty, ale nevypadá to nic moc. Domů bych to nechtěla, to radši ty uražený rohy hned opravím.

problemova
Kecalka 205 příspěvků 16.05.19 10:55

… nebo mě napadlo pod čím hledat isnpiraci jak vypadá v domě to dřevěné obložení pouze rohů? na pinterestu asi neumím zadat správné heslo, aby mi vyjelo přímo toto a google toho taky moc nenabízí. budeme začínat od těch hrubších stavebních prací a doladění interiéru bude až na konci takže zatím netuším zda se mi to zařízené bude líbit nebo ne. jde mi i o to jestli byste třeba okopávali a dělali nové omítky kvůli opravovaným místům na zdech a stropech… jsou to větší či menší plochy, kde je prostě hladká sádra místo zrnkové omítky… já to hrozně vnímám a štve mě to, ale jde o to zda za „nové“ zdi bude stát ta hromada práce a ve finále i peněz, když započítám komplet novou výmalbu po půl roce bydlení a trochu mě i děsí zakrývání nových dřevěných podlah, u kterých by se toto dělalo. Nějaké nápady a zkušenosti?

Uživatel je onlinejkra
Nadpozemská drbna 27788 příspěvků 16.05.19 10:56

Mam plastovy listy na exponivanych mistech. neni to videt a jak pises, nikdo nic neurazi.

Tansele
Kecalka 144 příspěvků 16.05.19 10:56

Já mám teda právě ty pod-omítkové, tenkrát tomu říkali eurorohy a je to skvělé. Tam, kde jsou (nedali je bůhvíproč všude), tak jsou rohy naprosto ok, navíc to znamená, že máš roh opravdu rovný a hladký, což málokterý zedník zvládne jen s omítkou. Když se do toho bouchne, tak jde dolů max barva, ale minimálně. Nevím, jak máš úzkou chodbu a velký vysavač, ale na ochranu při vysávání mi stačí cca 5 cm vysoký sokl u podlahy, podle materiálu podlahy, buď dřevěný nebo kobercový. Tak se vysavač odrazí od soklu a ne od zdi a po 10+ letech to fakt nemám zničené vůbec. Samozřejmě se pravidelně maluje, ale zdi netrpí.

problemova
Kecalka 205 příspěvků 16.05.19 10:59

@Janli máme vymalováno běžovým duluxem a ta potvora barva je už cca za měsíc po výmalbě světlejší! :cert: máme tím vymalované celé patro baráku a ty opravy čehokoliv na zdi jsou pro mě noční můra… na denním světle je ten kousek vždy o tón až dva světlejší a zeď je po půl roce jak dalmatin :zed:

problemova
Kecalka 205 příspěvků 16.05.19 11:02

@Tansele takže, když do toho čímkoliv vrazíš ta omítka na té liště neodpadne? to je jediné z čeho mám strach, že opadne i omítka a budu tam kde jsem byla… do budoucna plánuji robo vysavač co pojede sám takže podlahová lišta postačí, ale než to bude tak asi zešílím.

problemova
Kecalka 205 příspěvků 16.05.19 11:03

@jkra plastové lišty nalepené na zdi? my bychom nechali u truhláře vyrobit v barvě podlahy z masivu, ale bude to na té zdi rozhodně dost vidět… do jaké výšky to máte?

Uživatel je onlinejkra
Nadpozemská drbna 27788 příspěvků 16.05.19 11:06
Tady

Podivej

Uživatel je onlinejkra
Nadpozemská drbna 27788 příspěvků 16.05.19 11:08

Ja mam kluky a porad bylo neco otluceny. tohle funguje vyborne.

problemova
Kecalka 205 příspěvků 16.05.19 11:10

@jkra to si právě myslím, dcera má momentálně 10 takže za chvíli začne vysávat a pak plánujeme další děti a to bude mazec… takže chci mít rohy vyřešené než se tu nějaký malý raubíř objeví… takhle na bílé zdi je to super… jenže my máme dřevěnou podlahu a béžové zdi takže něco neviditelného asi těžko najdeme… tudíž spíš hledám inspiraci zda jít pod omítku, vyprdnout se na to nebo teda viditelně, ale tam bych uvítala inspiraci… celý dům chceme v takovém vesnickém stylu… přírodní materiály a tak

Lalelale
Závislačka 4417 příspěvků 16.05.19 11:12
@problemova píše:
Tak tady jsou právě ty rohy uražené a opravené téměř všude ve výšce těch vysavačů :lol: chodba je úzká a velmi frekventovaná a je téměř nemožné při vysávání neťuknout do zdi… prozatím vždy opraveno sádrou takže ten kousek je hladký oproti zrnkové zdi, není úplně přesný a hlavně se musí zamalovat co mi udělá jiný odstín a jak sem svítí slunce je to za mě hrozně vidět ten světlejší flek… asi jsem fakt padlá na hlavu :zed:

Tak to nechápu, co v tom baráku dělali. Tam museli tahat nábytek ne? Hele já jsem na tohle taky vysazená a opravdu se nám to nestalo ještě. Když pri stavbě něco museli vysekat a zadělat, tak to šlo krásně upravit, protože barva byla nová a se správným válečkem ta textura bude sedět a nebudeš mít hladké místo, co je vidět. Ale to bylo při stavbě, za normálního provozu jsme zeď nikdy neurazili

problemova
Kecalka 205 příspěvků 16.05.19 11:16

Tak toto je jeden z nasich rohu…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama