Dilema pozemky Ostrava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 14:26
Dilema pozemky Ostrava

Zdravím, přemýšlím o stavbě domu, momentálně se rozhoduji kde. Momentálně žiji ve Vyškově zde jsou ceny pozemků přemrstěné - zde stavět nechci.
Proto jsem se ze zvědavosti podíval na okolní města na Moravě, a zaujala mě Ostrava a ceny pozemků zde, velmi pěkné pozemky o ceně 350-900tisíc za 600-1200m2. Ostrava mě láká také pro pracovní příležitosti zdravotní bratr- Fakultka Fifejdy. Jediné mínus vidím v ovzduší. Co si o tom myslíte Ostraváci a okolí? Díky ;) :mavam:

Reakce:
Premek_Orac
Kelišová 5132 příspěvků 13.05.19 14:36

Nežiju v Ostravě, ale často tam jsem. Navzdory pověsti patří Ostrava k nejzelenějším městům (plochou) v ČR, půl hodiny máš Beskydy, které jsou turisticky příjemnější, než Krkonoše, společenské dění v Ostravě je výborné, obchodní, vzdělávací nebo zdravotnické zázemí (no dobrá, teď Ostravská nemocnice v problémech) také a některé čtvrti moc hezké (např. Poruba), některé špatné (u hlaváku, ale to bývá ve všech větších městech, takové lokality). I společnost tam už celkově bohatne a je to znát na životě lidí.
Já bych tam třeba klidně žít šel. Jediné - v privátním sektoru tam pořád ještě nabídka práce není taková. Ale teď se práce celkem sehnat dá.
Co se týká vzduchu - najdi si statistiky ČHMÚ. Je to nesrovnatelné s tím, co bývalo. Ale ano, v době inverze, což bývá třeba 4 dny v roce, jsou limity na hraně, nebo lehce překročené.

dasene
Povídálka 44 příspěvků 13.05.19 14:46

Určitě se vyhni oblastem jako Radvanice a Bartovice…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 14:58

Žije se tady výborně. Nemám ale srovnání. :D Jsem taky sestra.

Ladein
Stálice 83 příspěvků 13.05.19 15:03

Já žila v Ově 30 lét a nedělalo by mi problém se vrátit. Navíc okrajové části jako Hrabová, Nová-Bělá apod.jsou úžasné že jsi jako na vesnici a přitom tam jezdí mhd. V částech jako Výškovice, Zábřeh, Bělský les je to kousek k Odre nebo do Belskeho lesa kde jsi prakticky hned v přírodě.
Ovzduší - bydlím v jiném městě a nějak nepocituju rozdíl.
Jasně Ova je razovitejsi, když to srovnám s městem kde teď ziju, tak jsou tam vidět více socky, ale nijak tě to v životě neomezuje.
Všude je něco.

Lucie252
Povídálka 21 příspěvků 13.05.19 15:10

Já bydlím v Ostravě asi pět let, přistěhovala jsem se sem z malé vesnice. A moc jsem si Ostravu oblíbila, samozřejmě některé oblasti (či části těchto oblastí) jsou hrozné - právě třeba to okolí hlavního nádraží. Ale mám pocit, že jen za těch 5 let, co tu jsem, se toho tady dost změnilo a vybudovalo. Porubu mám moc ráda, ale na mě už je moc přelidněná a nemovitosti tam jsou poměrně drahé. Líbí se mi třeba Hrabová, nepřipadám si tam ani jako ve městě a dostupnost kamkoliv je velmi dobrá. Musím říct, že lidé, co mě v Ostravě poprvé navštívili, byli nadšení. A nechápali, kde se ty předsudky o Ostravě vzaly. Nikdy jsem nepocítila, že by se mi tu hůře dýchalo, nebo že by tu byla nějaká horší voda, jak jsem taky jednou slyšela. Jediné, co mi upřímně vadí - velká frekvence opilých a “podivných” lidí i během dne třeba v tramvaji, na zastávce atd. Ale to není problém jen Ostravy, spíše celkově velkých měst.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 15:36

Zakladateli, můžu se tě zeptat, jak se pracuje ve Vyškově v nemocnici? Bo tady se maká. :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 15:48

@Lucie252 Na VS jsem mela spoluzacku z jizni Moravy, ktera poprve zavitala do Ostravy kvuli studiu a strasne se divila, ze jsou tady stromy a trava. :mrgreen: Myslela si, ze je to tu sama tovarna a panelak. :mrgreen:
Stahla jsem si appku smogalarm a kolikrat ziram, ze u nas nejsou z daleka nejhorsi hodnoty. Hodne zalezi na oblasti. Kdyz to vezmu obecne, staci jeden idiot v ulici, ktery pali po nocich plasty a cloveku muze byt jedno, ze zije v jinak cistem meste.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 16:02
@Anonymní píše:
@Lucie252 Na VS jsem mela spoluzacku z jizni Moravy, ktera poprve zavitala do Ostravy kvuli studiu a strasne se divila, ze jsou tady stromy a trava. :mrgreen: Myslela si, ze je to tu sama tovarna a panelak. :mrgreen:
Stahla jsem si appku smogalarm a kolikrat ziram, ze u nas nejsou z daleka nejhorsi hodnoty. Hodne zalezi na oblasti. Kdyz to vezmu obecne, staci jeden idiot v ulici, ktery pali po nocich plasty a cloveku muze byt jedno, ze zije v jinak cistem meste.

Ano. Přijel kamarád z Prahy a prý vy tu máte stromy. :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 17:30

Díky za pozitivní odpovědi :). Ve Vyškově též MAKÁME! :mrgreen: :andel:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.05.19 18:16
@Anonymní píše:
Díky za pozitivní odpovědi :). Ve Vyškově též MAKÁME! :mrgreen: :andel:

Napiš mi prosím jak! :D KolikTi je?

bublinek
Kelišová 5611 příspěvků 13.05.19 18:26

Pokud jsi pojízdný, je tady spousta vesnic v okolí, které jsou dostupné a na bydlení skvělé

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.05.19 11:51
@bublinek píše:
Pokud jsi pojízdný, je tady spousta vesnic v okolí, které jsou dostupné a na bydlení skvělé

Ale zase tam chcípl pes. :D Promiň. :)

bublinek
Kelišová 5611 příspěvků 14.05.19 13:47
@Anonymní píše:
Ale zase tam chcípl pes. :D Promiň. :)

v pohodě, já tam nebydlím.

Váš příspěvek
Reklama