Přenášení hluboké korbičky s dítětem uvnitř

16
8.2.16 07:26

Přenášení hluboké korbičky s dítětem uvnitř

Dobré ráno,

přemýšlíme o koupi kočárku pro naše první miminko a bohužel ten, který se mi líbí nejvíc nemá vnitřní vloženou tašku pro přenášení miminka z kočárku, což má dnes minimum kočárků. Chtěla jsem se zeptat, jak přenášíte miminko z kočárku do bytu? Např. když ještě spí? Měla jsem v plánu používat korbičku kočárku na návštěvách místo ohrádky, ale nejsem si jistá, zda je bezpečné (korbička má na boudičce madlo pro přenos) přenášet korbičku i s dítětem uvnitř? Děláte to tak nějaká, nebo je má představa úplně mimo? Případně, necháte kočárek v kočárkárně/na terase a přenesete jen dítě a pak se vrátíte pro korbičku? (jsem nervózní z představy volně přístupné nezakryté korbičky, aby se do ní nedostali sousedovic kočky a podobně.

Děkuji moc, mám pocit, že o tom moc přemýšlím, ale nedá mi to spát. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17568
8.2.16 07:32

Určitě to jde. až se ti tam bude miminko vrtět tak, že ti to nepřijde bezpečné, tak to poznáš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
8.2.16 07:36

Úplně normálně jsem nosila mimčo v korbičce z kočárkárny do bytu a všechny holky co znám taky:-D nechápu v čem by mělo spočívat to nebezpečí?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10563
8.2.16 07:40

Tak od toho se ta korbička dá sundat ;) Nebojte se. Já měla korbičku s malým i doma, dokud byl úplně malinký. Spinkal prakticky jen v ní, jen v noci v postýlce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24739
8.2.16 07:41

Taky jsem to tak dělala akorát s tim rozdílem, že jsme ve druhém patře bez výtahu a kočár jsme nechtěla nechávat nikde po baráku kromě bytu, tak jsem nejdříve sundala a odnesla korbičku i s malou domu a pak jsem se vrátila pro podvozek, dohromady jsem to netahala, bylo to na mě moc těžký a bála jsem se, abych třeba nezakopla a kočár i s malou neletěl do mezipatra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.16 07:44

Od toho je ta korba přece přenosná. Dělala jsem to tak do cca půl roku syna, nosila ho ze dvora do bytu do 2.patra. A sloužilo to výborně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
8.2.16 07:50

Děkuji za uklidnění. Já měla tak i představu, že by to tak šlo použít. Jen jsem se chtěla ujistit :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71422
8.2.16 07:51

@Maya88 No, je bezpečnější, než ta vložná taška…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5935
8.2.16 07:52

Já nechávala dospat na mezipatře. Nebo mi manžel pomohl s celým kočárkem do bytu. Korbicku jsem samostatně nepoužívala. A mimo to tu přenosnou vložku můžeš dokoupit zvlášť, ne?!?

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2745
8.2.16 07:57

Já nosila v přenosné tašce ( ty se dají koupit i zvlášť), přece jen ten váhový rozdíl mezi korbičkou a taškou je značný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15613
8.2.16 08:04
@Maya88 píše:
Dobré ráno,

přemýšlíme o koupi kočárku pro naše první miminko a bohužel ten, který se mi líbí nejvíc nemá vnitřní vloženou tašku pro přenášení miminka z kočárku, což má dnes minimum kočárků. Chtěla jsem se zeptat, jak přenášíte miminko z kočárku do bytu? Např. když ještě spí? Měla jsem v plánu používat korbičku kočárku na návštěvách místo ohrádky, ale nejsem si jistá, zda je bezpečné (korbička má na boudičce madlo pro přenos) přenášet korbičku i s dítětem uvnitř? Děláte to tak nějaká, nebo je má představa úplně mimo? Případně, necháte kočárek v kočárkárně/na terase a přenesete jen dítě a pak se vrátíte pro korbičku? (jsem nervózní z představy volně přístupné nezakryté korbičky, aby se do ní nedostali sousedovic kočky a podobně.

Děkuji moc, mám pocit, že o tom moc přemýšlím, ale nedá mi to spát. :lol:

Já měla také popruhy na přenášení. Bylo to v pohodě. Na přenesení spícího dítěte bez problémů, já takto přenášela ze začátku i novorozence, později jsem ho nechávala spát na chodbě pod schody a přenášela jen bdící dítko. Ale u nás to šlo, vím a chápu, že ne všude to jde.

Takže popruhů či madla bych se nebála, spíš jde o to, zda to uneseš. Což já jsem ze začátku měla problém, pak už to šlo, ale bylo to takové neforemné (jak je ta korbička velká a pevná), ale to si nevybereš u žádné korbičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15613
8.2.16 08:06
@Alowen píše:
Tak od toho se ta korbička dá sundat ;) Nebojte se. Já měla korbičku s malým i doma, dokud byl úplně malinký. Spinkal prakticky jen v ní, jen v noci v postýlce

Já v podstatě nechala jednou u našich spát dítka v korbičce i přes noc, bohužel jsem nechala doma cestovní postýlku, tak to bylo jako náhradní řešení, pro mě lepší, než aby spalo se mnou a dcerou na gauči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
8.2.16 08:20

Nosila jsem takto cca 4 mesice spiciho syna do 4.patra bez výtahu. A v poho :palec: jen tedy ta váha je značná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.2.16 09:06
@kve-tinka píše:
Já nechávala dospat na mezipatře. Nebo mi manžel pomohl s celým kočárkem do bytu. Korbicku jsem samostatně nepoužívala. A mimo to tu přenosnou vložku můžeš dokoupit zvlášť, ne?!?

Pokud má vyhlídnutý kočár, který má sundavací korbu, tzn. takový ten „moderní“, kde délka lůžka je +-70cm, tak do něj tu vložnou tašku těžko narve…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16
8.2.16 09:26

Právě, při reálné vnitřní délce korbičky 77 cm, mi přijde hrozné tam ještě nacpat tašku, za kterou utratím další 2 tis. To už by bylo jednodušší rovnou koupit kočárek s integrovanou taškou/ uchy. Ale pokud to jde přenášet, tak jak psaly dámy nahoře, tak není důvod kočárek zmenšovat vložením dalšího materiálu do korbičky. Ráda bych, aby miminku korbička aspoň chvilku vydržela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama