Přenést 1 nebo 2 embrya?

695
5.9.20 23:03

Přenést 1 nebo 2 embrya?

Ahoj dámy, je tady někdo kdo má zdravé miminko z ivf a později si třeba ještě nechal zavést 1?nebo2?embrya a doufal v sourozence? a zadarilo se? a co by jste doporučily? nechat zavést jedno nebo dvě? Zmražnemáme dvě spolu, třetí den… :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17038
5.9.20 23:26

Pokud je máte zamražené obě a ty riskneš dvojčata, tak asi obě. Jinak to druhý musíš vyhodit. Zavedení dvou embryí ovšem zvyšuje pravděpodobnost těhotenství jen o pár procent.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
5.9.20 23:38

Raději dvě, bude vetsi samce, ze se uchyti. Svagrova si nechala zavést hned dvě a má z toho jednu holčičku. Je to vetsi šance. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51106
5.9.20 23:51

Takhle - v situaci, kdy bys jenom váhala, zda jedno nebo dvě, určitě bych radila jedno. Dvě šanci až tak nezvyšují, zato je tam riziko vícečetného těhotenství se všemi riziky s tím spojenými… Ale pokud je máš zamražené po dvou, u mě osobně převládá taková nějaká úcta k životu či jak to říct, prostě rozhodnout mezi tím, zda dám šanci oběma a trochu risknu nebo to jedno horko těžko získané embryo rovnou odepíšu. Pokud by mělo být nějaké příště a mrazila bych, tak vždycky po jednom.
Byla jsem v podobné situaci - snaha o druhé dítě, dvě embrya, ale čerstvá. Jedno top, druhé už tolik ne, k mražení nedoporučené. Dala jsem jim šanci oběma. Dítě z toho nakonec žádné, ale zpětně myslím, že jsem se rozhodla dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
695
6.9.20 00:00

Pokud to druhé bude OK můžou ho prý opět zamrazit…zrovna včera jsem se na to doktora ptala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1824
6.9.20 07:36

Jestli máte embrya zamražené po dvou, tak bych nechala zavést obě. Jinak se spíš doporučuje více transferů po 1 embryu.
Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2081
6.9.20 07:48
@Mamatata19 píše:
Raději dvě, bude vetsi samce, ze se uchyti. Svagrova si nechala zavést hned dvě a má z toho jednu holčičku. Je to vetsi šance. :kytka:

Promiň, ale nesouhlasím. Ze dvou embryí může to špatné sebou strhnout i to zdravé a příjdeš o obě, proto většina center dnes už úplně upouští od transferu dvou (krom přání klientů)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
518
6.9.20 09:44

Určitě jenom jedno, dvě se zaváděla dříve a je to už poměrně překonaný postup. Nijak to nezvyšuje pravděpodobnost uchycení (pokud tedy není jedno lepší a druhé horší kvality a to stejně hrozí, že to horší stáhne s sebou to dobré) a když to nevýjde zbytečně příjdeš o jedno embryo navíc a pojišťovna ti v budoucnu uhradí pouze tři místo čtyř IVF cyklů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51106
6.9.20 10:16

@Ewangelle tady jde ale o KET, to nemá na pojišťovnu vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
6.9.20 10:23

Pokud jsou zamražena spolu, zavedla bych je určitě obě. Navíc u 3 denních je menší pravděpodobnost, že by se chytila obě, než u 5 denních.
Ten argument, že se dnes zavádí už jen jedno, platí především u 5 denních blastocyst, kde je velká pravděpodobnost, že se prostě po prodloužené kultivaci chytí…navíc u KET se pokusy na pojišťovnu neřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
518
6.9.20 10:23

@ugluk Ano, ale pokud to hned nevýjde a nemá třeba další zamražená embrya, bude muset absolvovat další IVF. Já třeba byla na šesti KET z celkem tří IVF.
Samozřejmě přeji ať se zadaří hned, ale je podle mě dobré počítat se všemi variantami :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
6.9.20 10:25

@Ewangelle
Jenže zakladatelka je má zmražené spolu, takže buď je obě zavede, nebo jedno vyhodí…nemůže si nechat druhé na další pokus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51106
6.9.20 10:35

@Ewangelle ona je má ale mražené spolu. Jasně, je zde teorie opětovného mražení, ale při každé další manipulaci se zvyšuje riziko, že se něco po… Odebrat, oplodnit, kultivovat, zamrazit, rozmrazit, pozorovat je, rozdělit, zase zamrazit, zase rozmrazit… Lepší je mrazit je po jednom, ale když už je má po dvou tak co.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7808
6.9.20 14:42
@Tulipankaa píše:
Ahoj dámy, je tady někdo kdo má zdravé miminko z ivf a později si třeba ještě nechal zavést 1?nebo2?embrya a doufal v sourozence? a zadarilo se? a co by jste doporučily? nechat zavést jedno nebo dvě? Zmražnemáme dvě spolu, třetí den… :srdce:

Jedno.. děloha primáře není „vytvořena“ pro vicercata.. standardně je děloha uzpůsobena pro jedno dítě..teď samozřejmě vznikne otázka „A co jsou dvojčata, trojčata bla bla“.. v podstatě jde o „chybu“ v reprodukčním systému..to bych řekla jako první věc.. druhá, že zavedení dvou a více embryí nezvedá šanci na úspěch..a poslední, přijdeš o další pokus ivf..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7808
6.9.20 14:45
@yogina píše:
@Ewangelle
Jenže zakladatelka je má zmražené spolu, takže buď je obě zavede, nebo jedno vyhodí…nemůže si nechat druhé na další pokus.

Může :) opětovné rozmrazení nesnižuje kvalitu embrya..je sice zvláštní, že se ještě někde mrazí po dvou a více ale je pravda, že embryu to na kvalitě neubere..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama