Přepadnutí hlavičky dopředu - novorozenec

Anonymní
25.7.21 21:07

Přepadnutí hlavičky dopředu - novorozenec

Dobrý den, než začnu hysterčit, ráda bych se zeptala na radu. Mám týdenní miminko, odříhnout dávám na radu a ukázku z porodnice tak, ze miminko jakoby posadím čelem ke mně a zezadu podpírám hlavičku. Stalo se mi ale, že mu hlavička najednou přepadla dopředu, jak hadrové panence. :,( Mohlo se něco stát? Miminko neplakalo ani na to nijak nezareagovalo, ale já z toho mám strašný pocit…. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20
25.7.21 21:28

Nie, vsetko je dobre, moja! Neprezivaj. Nabuduce, bud mu drzkaj hlavicku vpredu za podbradu, alebo nechaj polozit´na tvoje rameno a pekne ti tiez odgrgne! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.7.21 21:28
@Anonymní píše:
Dobrý den, než začnu hysterčit, ráda bych se zeptala na radu. Mám týdenní miminko, odříhnout dávám na radu a ukázku z porodnice tak, ze miminko jakoby posadím čelem ke mně a zezadu podpírám hlavičku. Stalo se mi ale, že mu hlavička najednou přepadla dopředu, jak hadrové panence. :,( Mohlo se něco stát? Miminko neplakalo ani na to nijak nezareagovalo, ale já z toho mám strašný pocit…. :,(

Klid. :lol: ;) Já si kolikrát dala s oběma svými syny doslova hlavičku, když jim „upadla“ azhouola se dopředu při odkrkávání. Vždy se jim povedlo trefit se mi do brady. Ani nepípli, a že to pro ně musela být herda. Staršího jsem ještě v šestinedělí nechtěně ťukla do hlavy o futra, když jsem se otáčela a ještě neměla vychytané pohyby s miminkem v náručí. Taky se mi stalo, že jsem ho špatně chytila pod hlavičkou, když jsme si ho s mužem předávali a hlavička se mu krásně zhoupla dozadu. Dosud žije. Troufám si tvrdit, že to na něm nezanechalo žádné následky. ;) Děti jsou gumové a vodou plně omyvatelné. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1115
25.7.21 21:29

Podle me se mu nic nestalo, ale chápu, ze to vypada desive. Ja osobne bych ale odrihavala bud normalne na rameni nebo na předloktí na brisku, v obou případech tu hlavicku podpiras tak, ze ti nema kam a jak spadnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 21:29

@OlinaCh
Děkuji za uklidnění a radu :srdce: :kytka: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
5509
25.7.21 21:32

Nebezpečnější jsou prudké „záklony“ hlavičky, předklony nejsou tak rizikové. Ale nebojte, jak říkají někteří kolegové z dětského oddělení o 2 patra výše - děti jsou odolné, většinou přežijí i péči svých rodičů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2637
25.7.21 22:03
@Doctus píše:
Nebezpečnější jsou prudké „záklony“ hlavičky, předklony nejsou tak rizikové. Ale nebojte, jak říkají někteří kolegové z dětského oddělení o 2 patra výše - děti jsou odolné, většinou přežijí i péči svých rodičů
:lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8356
25.7.21 22:58

Dopredu to vubec nevadi, v porodce jsem videla sestru sprchovat mimco tak, ze ho vzala rukou jako pres brisko a predklonila ho dopredu a sprchovala mu zadicka. Dopredu je to prirozeny i prenatalne..dite je v klubicku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1769
25.7.21 23:01

Taky bych se lekla. Já si miminko pokládala hlavičkou nad prso k ramenu a ještě sem se k ní předklonila a potom se až s ní přitiskou ke mě narovnala, aby se o mě nepraštila. Jenom na sebe nezapomeň dát plínu, aby si případný ublinknutí neměla v podprsence

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat