Přepírání v ruce

167
23.2.20 17:35

Přepírání v ruce

Ahoj holky,
jdu si pro radu.. Bydlím dočasně v náhradním bytu, kde není pračka. Prádlo peru u kamarádky. Ale nejde to tam nosit pořád. Prosím jak nejefektivněji přeprat v ruce drobné prádlo? Ponožky, kapesník a tak? Jde mi o zničení bakterií. Jaký prostředek, jaká voda (vařící, teplá, převařená)? Děkuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23.2.20 17:39

Sanytol dezinfekce na pradlo. kdyz peres rucne, tak se dava do posledni vody cca 20 ml, nechá 15 minut odstat a pak jen rychle preplachnes v dalsi vode. Ja ho dávam občas i do pracky misto avivaze, když peru neco poblite nebo pokakane od mimina.

Příspěvek upraven 23.02.20 v 17:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.2.20 17:40

Ahoj, já na koleji prala tak, že jsem nechala chvíli prádlo namáčet v teplé vodě v prášku, kupovala jsem malé balení levné no name značky, pak to vydrhla a pořádně vymáchala, většina prádla je na 30 tak bych to s tou teplotou moc nepřeháněla.

• Nahlásit
  • Citovat
457
23.2.20 17:42

Kapesník bych vyvařila. Ponožky jsem prala normálně v ruce stejně jako zbytek oblečení. Co teda nebylo jo echt špinavý. Jediný co bych ještě vyvařila tak třeba kalhotky při infekci, jinak jsem si kalhotky bez pračky přepírala taky v ruce. Na fleky je supr žlučový mýdlo a dobře pere Jelen (mýdlo).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15344
23.2.20 17:44

Dát někam do lavoru teplou vodu s pracím práškem (teplou ne horkou, většina věcí se pere max na 40°), hodit tam prádlo, nechat chvíli namacet a pak to promnout a proprat v čisté vodě. Taky sem občas něco prala v ruce a největší problém sem teda měla s tím, že mi děsně dlouho trvalo než sem z toho vyprala ten prací prášek. Jinak na zničení bakterií máš dezinfekci na prádlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
167
23.2.20 17:44

@katintheBOx63 Je děkuji moc.. Sanytol používám na kuchyň, koupelnu a podlahu, tak koupím i na praní. Děkuji :kytka:

@Anonymní píše:
Ahoj, já na koleji prala tak, že jsem nechala chvíli prádlo namáčet v teplé vodě v prášku, kupovala jsem malé balení levné no name značky, pak to vydrhla a pořádně vymáchala, většina prádla je na 30 tak bych to s tou teplotou moc nepřeháněla.

Takto peru teď.. Nechám odmočit třeba 30 minut v horké vodě s pracím gelem, pak prodrbu v ruce, dám další namočení s aviváží, pro změkčení a nakonec řádně propláchnu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
167
23.2.20 17:52

Děkuji ;) Takže spodní prádlo ve vařící vodě a hlavně tedy řádně vymáchat. Kapesníky to samé.. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
23.2.20 18:17
@Zlobolka123 píše:
Děkuji ;) Takže spodní prádlo ve vařící vodě a hlavně tedy řádně vymáchat. Kapesníky to samé.. :palec:

Hlavně ne krajkový spoďáry do vařící vody. Ty pěkně pomydli tím mýdlem s jelenem a do teplý vody, né aby tě pálily ruce. Do vařící jenom bavlnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
167
23.2.20 18:27

@kačka39 Dobře.. A toho Jelena koupím asi v nějakém Hypermarketu, že? Taková ta bílá kostka tuším?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
896
23.2.20 18:35

@Zlobolka123 Bílá, béžová, hnědá. Jsou různý druhy. A na přepírání v ruce dobrý. Pomydlíš skvrnu a namočíš do prášku. A hlavně stojí asi 20korun a vydrží dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
167
23.2.20 18:36
@kačka39 píše:
@Zlobolka123 Bílá, béžová, hnědá. Jsou různý druhy. A na přepírání v ruce dobrý. Pomydlíš skvrnu a namočíš do prášku. A hlavně stojí asi 20korun a vydrží dlouho.

Tak to je super :) děkuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama