Přepis pozemku - SJM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lajanuska
Povídálka 21 příspěvků 30.07.19 14:05
Přepis pozemku - SJM

Ahoj, chtěla bych se prosím zeptat, co vše je třeba k tomu, abych přepsala pozemek na mě a na manžela. Kupovali jsme ho před svatbou a je psaný pouze na mě. Potřebujeme, aby byl na oba, pokud chceme stavit kvůli hypotéce… Taky nevím, jestli není s přepisováním problém, když máme i pozemek na hypotéku - ta je jen na mě opět. Děkuji za rady, nemohla jsem k tomu žádné smysluplné informace najít.

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 9853 příspěvků 30.07.19 14:23

Pokud je na hypotéku, musíš nejdřív požádat banku o souhlas se zcizením, teprve potom to půjde zapsat na katastr.

awesomeone
Kecalka 226 příspěvků 30.07.19 14:44

My máme napsaný pozemek na mě i manžela (půl na půl), ale není v SJM. Když jsme se ptali na KÚ na přepsání na SJM, tak nemají žádný formulář a nejlepší by prý bylo dat to napsat právníkovi dle nějakého paragrafu, který už si nepamatuji. Je to ale trochu jiná situace…spis se hackuju :)

Kuku73
Povídálka 20 příspěvků 30.07.19 22:44
@lajanuska píše:
Ahoj, chtěla bych se prosím zeptat, co vše je třeba k tomu, abych přepsala pozemek na mě a na manžela. Kupovali jsme ho před svatbou a je psaný pouze na mě. Potřebujeme, aby byl na oba, pokud chceme stavit kvůli hypotéce… Taky nevím, jestli není s přepisováním problém, když máme i pozemek na hypotéku - ta je jen na mě opět. Děkuji za rady, nemohla jsem k tomu žádné smysluplné informace najít.

Notářským zápisem vložíš pozemek do SJM a pak podat na katastr.

lajanuska
Povídálka 21 příspěvků 31.07.19 07:08

Díky za odpovědi, ještě si zkusím zavolat i na katastrální úřad přímo, tam mi snad poradí :) S tou bankou.. ptala jsem se naší finanční poradkyně a ta říkala, že banka to schvalovat nemusí, majitel se nemění teoreticky, já zůstanu, pouze manžel přibude :) Nevěděla jsem jestli máme řešit nějakou darovací smlouvu nebo tak něco… a ještě se zeptám, ten notářský zápis vyřeším kde? Omlouvám se možná za ne moc chytré dotazy, ale řeším tohle poprvé a nemám vůbec představu jak to s úřady chodí… :) Díky

lajanuska
Povídálka 21 příspěvků 31.07.19 09:14

Tak už jsem si to zjistila, u notáře rozšíření SJM a on zbytek zařídí, tu banku taky budeme potřebovat, protože je na pozemku zákaz zcizení, ale prej budou rádi :D v rámci hypotéky… :) Ale díky za rady :)

Janli
Echt Kelišová 9853 příspěvků 31.07.19 09:19

@lajanuska a taky popřemýšlej nad svou poradkyní, protože aby finanční poradce nevěděl, že banka musí dát souhlas se zásahem do právního stavu nemovitosti, to je dost na pováženou.

lajanuska
Povídálka 21 příspěvků 31.07.19 10:05

@Janli Toto mi ona neřeší, a že je tam zákaz zcizení jsem zjistila až dnes. Ona s tím nemá nic společného.

Janli
Echt Kelišová 9853 příspěvků 31.07.19 11:35

@lajanuska ale jako poradce to musí vědět. To je základ, že potřebuješ souhlas banky. Není to žádná novinka.

Váš příspěvek
Reklama