Z baráku do bytu

Anonymní
28.7.19 20:00

Z baráku do bytu

Ahoj chci se zeptat… Bydlíme domě, máme na něj půjčku. Dům jsme dostali, ale zadarmo to nebylo. Půjčka bude za 4 až 5 let splacena. Teď máme s manželem dilema… Oprava domu by stála asi 3 000 000, je to 130 let starý dum. Vše co je tu nové uděláne se musí předělat. Odhad domu i s pozemkem je zhruba 2 000 000. Přemýšlíme ale nad koupi bytu, jsem momentálně na mateřské, takže za nějaké 3 roky.. Zhruba za uhlí dáme přes sezónu 40 000 plus dřevo které si musíme udělat. Údržba zahrady, žumpa, studna a vše okolo.. Přemýšlíme nad bytem cca minimálně 4kk, občas se v naší vesnici uvolní místo.. Je tu spousta starých občanů. :nevim: Jenže já se bojím aby manželovi nechybela ta práce, ale zase mě láká si otočit kohoutkem a mít teplo. Než přijít do vymrzleho baráku… Momentálně taky vycházíme z penězma jen tak tak, protože barák je opravdu zrout peněz :think:, taky jsme přemýšleli nad novostavbou, ale zase to dřevo, uhlí apod.. :nevim: :think: Jak to máte vy? :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15533
28.7.19 20:03

V novostavbe dřevo ani uhlí skutečně neresime, vše jede na elektřinu. Osobně bych z domu do bytu šla jen v nejkrajnejsim případě. V tom vašem bych volila prodej tohoto a stavbu nového domu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4800
28.7.19 20:04

Tak asi prodej a stavba noveho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
754
28.7.19 20:05

Utíkáme z bytu do baráku. Do bytu mě už nikdy nikdo nedostane. Střídání nepřizpůsobivých sousedů mě už vyléčilo. I když ho máme koupený, tak nás to stojí 10 tis. Bez topení měsíčně. Máme 4+1 100m2 a topime kotlem a věřte že protopíme o polovinu méně, než sousedi, co otáčej kohoutkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4460
28.7.19 20:14

Z baráku do bytu bych nešla to by muselo být fakt zle. Uhlí ani dřevo v novostavbě neřešíme vše je na elektriku. A ta rekonstrukce co všechno v tom je? Vše by dělala firma? A pokud má dům hodnotu 2 000 000 tak se obávám že za to stejně nepostavíte. Nevím teda odkud jste ale pozemky jsou docela drahý :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3089
28.7.19 20:16

Uz nikdy bych nechtela sousedy. Mame novostavbu a mesicni naklady jsou 2tisice vcetne dreva. Topime krbem/podlahovym/elektricke radiatory, podle toho, jak moc je treba pritopit. V byte by zblaznil bez prace manzel i ja, deti bez zahrady taky. Jestli nemilujete misto, kde ted bydlite, ja bych to prodala, at si to nejaky dobrodruh opravi, a sla do noveho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.19 20:18

@Ravedd Ono by se dalo stavět na tom pozemku kde je ten starý dům. Ale hodnotu by to mělo o polovinu méně. Je to stavební parcela. Topení na elektriku bysme se v domě nedoplatili..

• Citovat
  • Nahlásit
746
28.7.19 20:19
@zuzkaholl píše:
Utíkáme z bytu do baráku. Do bytu mě už nikdy nikdo nedostane. Střídání nepřizpůsobivých sousedů mě už vyléčilo. I když ho máme koupený, tak nás to stojí 10 tis. Bez topení měsíčně. Máme 4+1 100m2 a topime kotlem a věřte že protopíme o polovinu méně, než sousedi, co otáčej kohoutkem

Ty brďo a co vás stojí 10 měsíčně? To platíte i vodu a vzduch, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.19 20:24

@Agáta 84 No já právě vím o tom, že třeba moje sestra otočí kohoutkem a zaplatí 3 000 ročně.

• Citovat
  • Nahlásit
50180
28.7.19 20:24

Zrovna sedim na hristi v Praze a vsude okolo nove byty, ze jsme na navsteve. Akorat jsem nad tim premyslela, kdybych musela zit v byte, tak bud by musel mit velkou terasu nebo predzahradku a muselo by se spojit dva byty, ze my jsme zvykli na dostatecny prostor k zivotu a vzduch.
My bydlime v novem, prostornem dome. Cely zivot ziju v dome. Muj muz vyrostl v panelaku.
Pravdepodobne on by si znovu zvyknul. Ja bych se utrapila v byte. A aby to splnovalo moje podminky, aby bylo dost prostoru a pokoju v byte a dostatecny prostor predzahradky, tak to je cenove vic, nez stal nas novy barak, ktery mame. Na Morave zijeme.
Sestra uz tady hledaji barak nebo pozemek, ze v byte zit nechteji cely zivot, ze chteji zpet do domu.

Příspěvek upraven 28.07.19 v 20:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.7.19 20:25

Máme RD, starý, ale předělaný. Automatický kotel, máme rádi teplo a za podzim až jaro dáme cca 30 tisíc za uhlí. Nic jiného. Automatický kotel, které jede furt podle potřeby…

A věř mi dali jsme za dům 1.4 mikionut + cca i s cenou za nákup 3.6 mil za opravy. A jsme happy. Partner který je z bytu by se už nikdy nevrátil jak řekl. Jediné dům

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3357
28.7.19 20:27
@Anonymní píše:
@Ravedd Ono by se dalo stavět na tom pozemku kde je ten starý dům. Ale hodnotu by to mělo o polovinu méně. Je to stavební parcela. Topení na elektriku bysme se v domě nedoplatili..

Nesmysl. Jen teď protopíte 40tis ročně ve dřevě a uhlí - je to hromada práce a pálení uhlí a dřeva je prasácký humus. V novém byste s moderní metodou vytápění propálili v elektřině max. 40, ale nemusíte hnout zadkem, všude je čisto a neotravujete vzduch sousedům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
746
28.7.19 20:27

Tak mi třeba topíme za 11tis. ročně-uhlí..Dům máme 120m2.. Elektrokotel by nás asi sežral..
Já bych do bytu nešla ani náhodou..Radši bych starej barák prodala, vzala si hypo. a postavila novej..V novým domě tutově víc jak 20tis. neprotopíš ani náhodou a na takových blbostech všude možně ušetříš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.19 20:28

No kde bydlíme my, je u lesa, bytovky také u lesa. Žádné velké kralikarny. :lol: Říkali jsme se že pokud byt, tak ale opravdu velký.. :?

• Citovat
  • Nahlásit
746
28.7.19 20:30
@Zumpa píše:
Nesmysl. Jen teď protopíte 40tis ročně ve dřevě a uhlí - je to hromada práce a pálení uhlí a dřeva je prasácký humus. V novém byste s moderní metodou vytápění propálili v elektřině max. 40, ale nemusíte hnout zadkem, všude je čisto a neotravujete vzduch sousedům.

No jasně, když pořídí tepelné čerpadlo, tak jsou na polovině nákladů..Elektokotel je kokotina

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama