Přerušení studia a rodičovský příspěvek

Anonymní
14.6.20 15:00

Přerušení studia a rodičovský příspěvek

Dobrý den, prosím o radu. Jsem cizinka ( občan 3. země ) nyní pobírám rodičovský příspěvek a zároveň studují SŠ. Bohužel ale uvažují o přerušení studia z důvodu časové náročnosti o péči dítěte ( nemám nikoho kdo by mi pomohl ). Otázka zní : když teď přeruším studium musím to nahlásit na ÚP i v případě ze ho už pobírám? Myslite ze by mi odebrali příspěvek vzhledem k tomu ze už nestuduji? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

189
14.6.20 17:05

Kdybys byla Česka, tak ne. Ale fakt nevim, jak je to pro cizince :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
14.6.20 21:04

Žiješ tady dlouhodobě nebo rodiče? Pracují tady rodiče dlouhodobě, když ty studuješ SŠ?
Pokud ano, neměl by být problém přerušit studium a dále pobírat jen rodičovský příspěvek. Jinak si začala s rozením dětí hodně brzo, když si pouze na SŠ, pokud si plánovala rodinu, mělas nejdříve chodit do práce a pak až odpracuješ dobu pojištění k nároku na mateřskou dovolenou pak plodit děti. Příliš málo informací poskytuješ, aby se dalo napsat, jak to máš ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
14.6.20 21:05

Ahoj já osobně jsem se tady narodila a rodiče tady mají trvaly pobyt :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
14.6.20 21:14

@natyateri Tak není problém přerušit studium a být pouze na rodičovským příspěvku, rodiče tady žijí dlouhodobě a ty také, jsi občanem České republiky, narodila ses tady. Takže můžeš využívat výhody naší země.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42
15.6.20 12:29
@elan píše:
@natyateri Tak není problém přerušit studium a být pouze na rodičovským příspěvku, rodiče tady žijí dlouhodobě a ty také, jsi občanem České republiky, narodila ses tady. Takže můžeš využívat výhody naší země.

Děkuji. Dnes jsem volala na úřad práce a prý to není problem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama