Přerušení studia na rok

24
26.6.20 22:15

Přerušení studia na rok

Dobrý večer chtěla jsem se zeptat jestli nevíte něco o přerušení studia. Dnes jsem dokončila základní školní docházku, ale nemohu nastoupit na střední školu (důvodů je mnoho už jsem to tady jednou řešila). Měla jsem v plánu a přemýšlím o tom, že tento rok budu pracovat v jedné fabrice kde jsem teď na brigádě a příští rok bych si znovu podala přihlášku na střední školu, ale nevím jestli to ještě půjde? :nevim:. Když mám jen základku a po roku si jít znovu na střední? Jde to vůbec? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

40435
26.6.20 22:20

@Melissa16 studium neprerusis, kdyz stodovat nebudes. Brigada ve fabrice je co? Kdyz nebudes ve skole, musis si platit zdravotni pojisteni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
26.6.20 22:21

Úplně nejideálnější by bylo kdyby si to řešila přímo ze školou a pak se to podává písemně, každá škola na to ma svůj formulář. A ano jde to, ale není 100%, že ti to ředitel povolí, rozhodnutí je jen na něm. Akorát ty ještě nestudujes, ne? Tak na co přerušení?

Příspěvek upraven 26.06.20 v 22:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
26.6.20 22:23

@EvieK ještě právě ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1023
26.6.20 22:24
@Melissa16 píše:
@EvieK ještě právě ne

Tak jdi do fabriky a příští rok si podej přihlášku znova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
26.6.20 22:29

@EvieK a půjde to? Když teď momentálně nejsem v žádné škole? Mám jen základku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19484
26.6.20 22:35

Pujde, akorat musis udelat zkousky, jestli jsi je letos neudelala. A za rok to bude o hodne tezsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6325
26.6.20 22:38

Ve fabrice, v patnácti, ještě v době školního roku. No, fajn. A co na to říkají páni rodičové?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
26.6.20 22:39

@mroe myslíte normální příjmačky nebo jiné?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
26.6.20 22:40
@mado píše:
Ve fabrice, v patnácti, ještě v době školního roku. No, fajn. A co na to říkají páni rodičové?

No oni jsou jeden z důvodu proč tam nejdu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14077
26.6.20 22:41
@mado píše:

Rodičové jsou pitomci, kteří vymysleli školu, a přes to nejede vlak. A jinak makat. Jestli si dobře pamatuju a nepletu diskuse.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49251
26.6.20 23:06

Do skoly urcite nastoupit. Jak prerusis, pak budes mit problem a budes hledat vymluvy, at nenastoupis.
Sama jsem mela rok mezi tretakem a ctvrtakem stoplou skolu, ze jsem mela potrebu vycestovat do UK. Tezce se vraci do denniho sk. rezimu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4190
27.6.20 06:41

@Melissa16 nic nepřerušuješ. Máš ukončenou ZŠ a s tím můžeš fungovat celej život a školu si dodělávat kdykoliv potom. Jen už to bude těžší a těžší. Ale klidně za ten rok se můžeš přihlásit, nic ti v tom nebrání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20105
27.6.20 06:59

Ještě nemáš dokončeno základní školu (možná jsi ji ukončila v pátek) a už pracuješ ve fabrice? To bych chtěla vidět, jak nějaká velká firma porušuje zákon. A jak se o 15 létě děcko třesou, když snad ani nesmí pracovat víc jak šest hodin, nesmí na noční atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19484
27.6.20 11:53
@Melissa16 píše:
@mroe myslíte normální příjmačky nebo jiné?

Myslim normalni prijimacky. Pokud te letos nikam nevzali, nebo ses ani nikam nehlasila a prijimacky nedelala, nemas co prerusovat…skolni povinnou devitiletou dochazku jsi prave dokoncila, klidne tak muze skoncit tvoje vzdelavani. Ze to neni zrovna rozumne a v zivote te tak nejspis zadne slusne zamestnani neceka a tim asi ani nic moc zivot, je vec druha. A kazdy rok, ktery ted v mladi ztratis, bude vic a vic videt a tvoje sance na dalsi studium bude mensi a mensi… Tvoje volba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama