Přesnídávky BIO, znáte Sunval?

Anonymni
14.1.09 09:48

Přesnídávky BIO, znáte Sunval?

Zdravím, už jsem tady vedla jednu diskuzi o „lepších“ přesnídávkách.

Doporučovaly jste mi Sunárek, Alnaturu a Frutapuru.

Jen mi nějak uniká, které z nich jsou bio, Alnatura asi jo, ale ty ostatní?

Nevíte, které jsou bio? Hipp má jen tři - meruňkovou, švestkovou a meruňkovo-banánovou a zrovna meruňky nedělají dobře. Pak takové ty malé kalíšky, vyzkoušel někdo?

Pak je bio Hamánek, ale ten podíl kukuřičného škrou -aaach jo.

Sunval asi bude bio, vyzkoušel je někdo?

Na ceně mi až tak nesejde.

Díky za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16098
14.1.09 11:24

jestli je bio sunárek to nevím, ale mají na netu i složení, rozhodně není přislazovaný.

v bio hamánku teda píšou škrob rýžový - mám doma asi pět druhů a v žádném není kukuřičný.

já jsem zase laik - proč vadí kukuřičný škrob?
mě spíš zajímá jak je to slazené - holky tvrdí, že jsou přislazované, ale píšou že tam je např. 17,1 sacharidů a z toho 17,1 cukrů, tak tomu moc nerozumím

tu zmiňovanou jinou značku neznám, vyzkoušela jsem frutapuru, ta je nepřislazovaná, ale malému nechutnala a je zbytečně drahá jako i ostatní kelímky.

Alnatura je bio.

Hipp nekupuju kvůli ceně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9219
14.1.09 11:48

Anonymní, nevyznám se v přesnídávkách, ale že je něco bio poznáš jednoduše podle značky - zebra s nápisem bio. Většinou je zeleno-bílá, ale na černobílých nálepkách (přelepkách) je černobílá.

Kitty sacharid je totéž co cukr, může tam být i přirozeně - z ovoce. Pokud čteš obsah živin, tak tam budou sacharidy vždycky, když je to z ovoce. Pokud by to mělo být přislazované, tak by to mělo být napsané ve složení, např. jablka, meruňky, škrob, cukr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16098
14.1.09 12:05

já si to myslela, ale jedna kamarádka mě trošku přesvědčila, že to tak není. díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.1.09 12:39

Anastazie, poznám značku bio, ale nemám na to, obcházet všechny obchody, když všude mají jen část sortimenu. A třeba Alnatura na netu svou prezentaci nemá, nicméně už jsem jí našla na německém netu.
A tak děkuji dobrým duším za rady.

Kukuřičný škrob nevadí, nevadí ani rýžový, jde spíš o to, že toho ovoce je tam míň. Probíraly jsme to v jedné diskuzi, kde jsem řešila, jaké přesnídávky - je v diskuzních příspěvcích začínáme s příkrmy.

S těmi sacharidy je to ošemetné. Už jsem se dopracovala k tomu, co není přislazováno (tedy Alnatura, Frutapura a Sunárek), nicméně to znamená, že je to vyrobeno z tak kvalitního ovoce, že to nemusí být přislazeno. Takže to obsahuje přirozeně se vyskytující cukry, zejména fruktózu. A jestli je ta to pravé ořechové nikdo neví, např. Fořt (ano, je to kontroverzní autor) tvrdí, že způsobuje tvrdnutí jater.

Proto já až tak neřeším, co je a co není přislazeno, spíš chci vysoký podíl ovoce a bio kvalitu. Sladké to musí ýt, jinak by to ty děti nejedly to moje teprve ne. Dneska se proti cukru hodně bojuje, něco pravdy na to bude, naši předci moc nesladili a když, tak medem.

• Nahlásit
  • Citovat
22315
14.1.09 13:02

TAkze BIO alnatura, ty hipp, jak jsi uvadela, pak je Bio hamanek, a Hipp v kelimkach. Ten kupuji docala casto, maji v DM za 34 Kč

Je to ciste ovoce, s obsahem prirodnich cukru z ovoce, a vit.C

MAme vyzkousene vsechny druhy a malej fakt chutnaji. Jeden kem
limek je 100g, na svacinku akorat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.1.09 13:29

Katko, moc díky.

• Nahlásit
  • Citovat
16098
14.1.09 14:06

ok. hipp kelímky zkusíme. Robik na přesnídávky moc není, takže tahle malá by taky mohla stačit. u nás vedou bio hamánky - celý sní, ale tak jednou za týden

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16098
14.1.09 14:06

jo a bezkonkurenční je hami mléčná rýže s banánem, jenže to zas není přesnídávka ovocná co?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1175
11.5.13 21:59

…tak jen kdyby někdy někdo hledal recenze na Sunval…Měla jsem možnost vyzkoušet, a musím říct, že to je asi nejlepší příkrm ve skleničce, jaký jsem kdy ochutnala, a malé taky moc chutnaly. Moc se mi líbila konzistence, není to zahušťované, a chuť skoro jako domácí :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama