Přestávám pít

Anonymní
14.11.19 12:27

Přestávám pít

Ahoj ženy, poslední měsíce cítím, že musim přestat pít
Neumim to a piju přes míru a na tajno.
Bydlim sama, tak to neni nijak těžké.
Dnes je to druhý den bez alkoholu.
Je nás tu více, co mely problém s alkoholem a podařilo se jim to zvládnout bez odborníka? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
14.11.19 12:38

Co delas, aby ses zamestnala - nemela na myslenky na sklenku?

• Nahlásit
  • Citovat
721
14.11.19 12:39

Zkušenost nemám, ale držím ti palce.To že si ten problém uvědomuješ a sama chceš, je první výhra, Zvládneš to uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.11.19 12:54

Taky to u sebe vnímám, nepiju nějak tajně, ale třeba čtyřikrát, pětkrát do týdne. Většinou třeba 4 cidery, frisca atp. Nebo třeba sedmičku vína. Nejsem nalitá, ale v náladě, je to pro mě relax a ventil ač vím, že je to špatně. Mám tři děti a psychicky náročnou práci.. Zkoušela jsem měsíc nepit, nevydržela jsem. Měla jsem pocit že potřebuji vypnout a po 14ti dnech se na to vyprdla.. Nevím jak začít, mám slabou vůli.. Prosím anonym, jinak smazat. Nejsem Zakl.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.11.19 12:55
@Anonymní píše:
Co delas, aby ses zamestnala - nemela na myslenky na sklenku?

Uklid celého bytu, ted jsem dodelala složitější oběd, odpoledne příteli něco upeču. A zítra nevím :nevim: Možná konečně vytepuji koberce a sedačku, vyřeším si pochuzky a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.11.19 12:56

@alun-ka Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.11.19 12:57
@Anonymní píše:
Taky to u sebe vnímám, nepiju nějak tajně, ale třeba čtyřikrát, pětkrát do týdne. Většinou třeba 4 cidery, frisca atp. Nebo třeba sedmičku vína. Nejsem nalitá, ale v náladě, je to pro mě relax a ventil ač vím, že je to špatně. Mám tři děti a psychicky náročnou práci.. Zkoušela jsem měsíc nepit, nevydržela jsem. Měla jsem pocit že potřebuji vypnout a po 14ti dnech se na to vyprdla.. Nevím jak začít, mám slabou vůli.. Prosím anonym, jinak smazat. Nejsem Zakl.

Mam to stejne jak ty. Nejsem opila ale vnimam ze mam problem. Vecer sklenicka vina je pro me skoro nezbytnost. Pak druha, treti a koukam lahev v cudu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.11.19 12:58
@Anonymní píše:
Uklid celého bytu, ted jsem dodelala složitější oběd, odpoledne příteli něco upeču. A zítra nevím :nevim: Možná konečně vytepuji koberce a sedačku, vyřeším si pochuzky a tak.
ja pres den nemam potrebu ale okolo te seste vecerni uz se tesis, az si dam vinko… proto se ptam, jak se zamestnavas :(
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.11.19 13:00

Taky přes den nemám nějak potřebu, ale navečer už chuť je.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.11.19 13:01

Měla jsem to samé, o víkendu lahev vína, v tydnu denně nebo obden tak dvě, tři sklenky, psychicky náročná práce, kde mě deptal šéf, snažili jsme se dlouho o mimčo, do toho potrat, byla jsem se vším nespokojená a nešťastná. Teď jsem těhotná, strašně jsem se bála jak to bez vína vydržím ale nemam ani chuť a jsem strašně šťastná. Jen doufám ze po porodu mě to zase nebude lákat, myslím si že to u mě hodně dělala ta práce a že jsem tam chodila s nechutí, staženým žaludkem a brekem. Držím zakladatelce palce ať to zvládne! Prosím anonym.

• Nahlásit
  • Citovat
26869
14.11.19 13:02
@Anonymní píše:
Ahoj ženy, poslední měsíce cítím, že musim přestat pít
Neumim to a piju přes míru a na tajno.
Bydlim sama, tak to neni nijak těžké.
Dnes je to druhý den bez alkoholu.
Je nás tu více, co mely problém s alkoholem a podařilo se jim to zvládnout bez odborníka? :kytka:

Osobně s alkoholem žádný problém nemám.
Ale minulý týden zemřel kvůli závislosti další můj známý. Již třetí. Ano, prostě se uchlastal… bylo mu 49… je mi jasné, že teď si budeš v duchu říkat, že ty na tom nejsi tak špatně - i on to říkal - to jen aby bylo jasno. :roll: A někteří jeho známí mu i věřili, že nemá žádný problém s alkoholem, ale že bere jen silné léky, tak je občas „mimo“ nebo prostě jen vypadá jako opilý. :roll:

Dva známé zdravotníci vytáhli hrobníkovi z lopaty - jeden zase pije, druhý tvrdí, že abstinuje už několik let, ale taky už jsem ho potkala náhodou v Tescu a na pásu lahev vodky. Snažil se to přede mnou rychle schovat.. nijak jsem to nekomentovala, myslím si své, rýt do něj nebudu - jeho boj.

Pokud u tebe nejsou problémy až tak vážné - prosím - řeš to! Řeš to dokud je čas! Jakmile se dostaneš do určité fáze tak už to pak nejde a ta hranice je velice tenká! VELICE!!! 8o

A pořád si připomínej větu: „NORMÁLNÍ JE NEPÍT“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.11.19 13:03

Ahoj. Já taky piju, i když mi to teda nevadí. U mě je to jednoduché - nepiju totiž doma (výjimkou bylo párkrát jedno pivo na zahradě v největších vedrech). Takže pokud nejdu do hospody, nepiju. :nevim: Domácí popíječ, nemluvě o tajném, to bude mít asi složitější - zabavit se, zaměstnat ruce a hlavně hlavu. Ber to tak, že budeš mít asi aspoň supernaklizený byt. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.11.19 13:04

Tak já piji pivo. Víno ani tvrdé mi nedělá dobře na žaludek, byť i v tom nejmenším množství.
Alkohol doma nemám a jakmile dostanu na nej chuť, tak si treba umyju vlasy, abych nemohla jit do obchodu :mrgreen: Nepujdu ptece s mokrou hlavou. Nebo dám pradlo do pracky. Nerada odcházím od pustene pracky nebo myčky.
Taky mi pomaha nebyt sama.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10335
14.11.19 13:04

To že to zvládneš sama, ačkoliv se ti to opakovaně nedaří je lež, kterou ti vnucuje do hlavy tvoje závislost.

A první krok ke zvládnutí situace skutečně je přiznat si, že to nezvládneš sama.

Podle toho co píšeš, tak když pomoc vyhledáš teď, tak ti bude stačit normální ambulantní podpora. Když se v tom budeš plácat dál a nenajdeš odvahu to řešit, tak dřív či později to opravdu bude buď léčebna nebo život a především si mezi tím vychlastáš ten život, co máš teď - jakkoliv v něm nejsi spokojená. Ale chlast ti ho zhoršuje, chlast ti nepomůže najít cestu jak to proměnit líp.

Najdi nejbližší adikotolgoické centrum a objednej se normálně na ambulantní setkání a nebo alespoň zajdi mezi anonymní alkoholiky tam nemusíš nic říkat, z počátku stačí poslouchat a chodit tam - i to pomůže proměnit svoje zvyky, kterými si ubližuješ.

https://www.anonymnialkoholici.cz/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.11.19 13:14

Vím, že ta šance, že to zvladnu sama, je uplne minimální. Bohužel můj pocit studu zatím vítězí. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama