Přestavba bytu 2+1 na 3+1

1704
29.1.20 09:08

Přestavba bytu 2+1 na 3+1

Hezké ráno, naskytla se nám možnost získat levně byt 2+1. ALE jsme 4, z toho 2 malé děti. Jeden pokoj je velká nudle a přemýšlíme ho rozdělit na ložnici a obývák. Ložnice nám stačí jen postel a naproti skříň. Pak by se udělala příčka - nahoře buď luxfery nebo podlouhlé vyklápěcí okna ať ta druhá místnost může „dýchat“. Máte s tím někdo zkušenost? Jak se v tom bydlí? Mamka říká, že se tam budeme cítit jako v kobce. Ale já si tím nejsem jistá, přece jenom to bude sloužit jako obývák, takže zapnutá tv a sedáme k ní až večer. Přepůlit místnost jen třeba skříní nechceme, manžel chodí brzo spát a potřebuje klid. Já se zase ráda ještě dívám na tv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2235
29.1.20 09:15

Já určitě ne e, nesnesla bych místnost bez oken a přímého větrání. žádnou. Kromě špajzu a koupelny, a i tam bych okno uvítala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3431
29.1.20 09:18

Asi dost záleží na tom, co všechno jste zvyklí dělat v obýváku. My v něm žijeme v podstate celý den a všichni. Nedovedu si představit, že bych tu neměla okno, jak kvůli dennímu světlu, tak kvůli větrání. Pak taky záleží na tom, jak velké ty místnosti ve výsledku budou. U ložnice je to asi jedno, ale obyvak by nějaký prostor zasloužil. Ale opět je to o tom, co jste zvyklí tam dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1704
29.1.20 09:23

@chaela Přes den nic, večer sedáme ke zprávám a díváme se než jdeme spát. I když máme návštěvu tak sedíme s nimi v kuchyni. Po rozdělení by vznikl prostor cca 3,5m x 3,4m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18515
29.1.20 09:25
@Lucie008 píše:
@chaela Přes den nic, večer sedáme ke zprávám a díváme se než jdeme spát. I když máme návštěvu tak sedíme s nimi v kuchyni. Po rozdělení by vznikl prostor cca 3,5m x 3,4m.

a proč ten obývák potřebujete když tam nejste jen na tu tv?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3431
29.1.20 09:28

No tak když tu místnost vlastně na nic nevyuzivate, tak proč ji chcete? Nešlo by z největší místnosti udělat kuchyň s nějakou jen obytnou zónou (menší gauč a ta TV). Nebo si dejte TV do ložnice a tu velkou nudli nechte dětem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
542
29.1.20 09:33

Za me fakt ne. Mistnost bez oken, to bych nesnesla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49496
29.1.20 09:34

Souhlasím, taky bych se tam cítila jako v kobce. A ona ani ta „ložnice“ by nebyla žádná hitparáda, lidi před náma si takhle jednu vyrobili a ač nejsem klaustrofobik, tak po minutě tam jsem ráda zdhala, natož abych tam bydlela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9056
29.1.20 09:47

Bydlíme 4 v bytě 2+1 (v malém, jen něco přes 50m2). Děti mají svůj pokoj, my nemáme ložnici, ale kvalitní rozkládací gauč. Možnost odděleného trávení večera jsme vyřešili tak, že jídelní kout není v kuchyni, ale v obýváku, a v kuchyni je místo toho malý gaučík se stolkem, takže se tam dá večer sedět u počítače, ležet u filmu (když chceme např. s manželem každý koukat na něco jiného, tak on kouká v obýváku a já koukám v kuchyni). Pak máme ještě kvalitní bezdrátová sluchátka, takže když spolu koukáme na film a jeden z nás už chce spát, tak si ten druhý hodí zvuk do sluchátek.
Při plánování pro nás bylo zásadní vytvořit ve všech třech místnostech místo, kam se člověk pohodlně natáhne (a naštěstí je i ta kuchyň plnohodnotná místnost, ne jen kout na vaření, takže se to tam vejde)
Kobku bez okna uprostřed bytu bych taky nedělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1704
29.1.20 09:55

@ka2ka @chaela Protože je to náš večerní odpočinek. Děti jdou spát, my si sedneme ke zprávám, dáme si láhev vína… V kuchyni na židli by to pohodlné nebylo a pít v posteli nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.1.20 09:58

@Lucie008 Do té části bez okna bych umístila ložnici, ne obývák.. Nebo bych nechala obývák a ložnici v jedne místnosti, příčku bych nestavela.. Moje kamarádka například obývák nemá, ložnici a dětský pokoj, návštěvy si zvou do kuchyně, ale mají velkou s velkým stolem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3431
29.1.20 10:01

@Lucie008 proto jsem psala, že pokud je kuchyň dostatečně velká, nebo jde přemístit do velké místnosti, tak si nějaký ten koutek na večerní odpočinek můžete udělat tam. Stačí menší gauč nebo křesla, stolek s TV. Na posezení u filmu a vína celou místnost nepotřebujete. Pro mě by toto bylo mnohem elegantnější řešení, než průchozí místnost bez oken.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1704
29.1.20 10:06

@chaela Jako nápad to zní zajímavě. Přes jednu zeď je koupelna, nevím, jestli by šli natáhnout odpady a voda… Plyn asi ne, toho bych se vzdala a vařila na elektřině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3431
29.1.20 10:11

@Lucie008 právě, při této variantě by asi byl největší problém s trubkama. Nevím jestli bych se chtěla vzdát plynu, na elektrice jsem varila cca rok a opravdu mi to stačilo. No ale tak někde ten kompromis člověk holt udělat musí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3299
29.1.20 11:44

@Lucie008 spíš než příčku, tak tam dejte jen nějaké posuvné dveře nebo rolety apod. Ať ten prostor můžete libovolně otvírat nebo zavírat. Určitě lepší varianta než příčka a sedět tam pořád u lampičky jak někde ve sklepě. To mě fakt přijde jako naprostá pakárna :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama