Reklama

Přestoupit do jiné - soukromé školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.17 11:40
Přestoupit do jiné - soukromé školky?

Dobrý den, syn má aktuálně diagnostikovanou vývojovou disfázii. Bohužel se nám logopedické cvičení doma moc nedaří, protože nechce spolupracovat a nedá se ničím namotivovat. U nás ve státní školce logoped nedochází a školka toto prostě neřeší. Logopedka už teď začíná hrozit odkladem do školy, takže by šel skoro v 7,5 letech. Mám tedy možnost ho umístit do soukromé školky i s mladším sourozencem - je to školka od 2 let, kde logopedcké cvičení mají a zaměřují se na ně. Pokud ho nechám ve státní, budu muset být ještě rok doma na neplaceném volnu, protože mladší mi do státní ještě nevezmou. Takhle bych je měla oba v jedné soukromé a mohla bych tím pádem do práce. Syn je jinak ve všech oblastech celkem šikovný, ale spíš by odpovídal mentálně 3,5 letému. Ve stávající školce se mu líbí, má tam asi 2 kamarády. Samozřejmě soukromá školka už je na nějaké dojíždění a nové děti. K jaké variantě byste se v mém případě přikláněli? Být doma a pořád zkoušet pilovat a doufat, že se to zlepší nebo je oba šoupnout do soukromé že se to možná zlepší a do práce? Přiznám se, že do práce vyloženě nepotřebuju, ale partner aktuálně platí i moje dluhy a připadám si tak trochu blbě. Snažím se to skloubit tak, aby to bylo dobré i pro děti i pro mě a partner mě podpoří ať se rozhodnu jakkoliv.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Tarjei
Závislačka 3795 příspěvků 16.02.17 11:50

A co logotrida ve specce? Tez tam mam dysfatika.

lecijasek
Závislačka 3878 příspěvků 16.02.17 12:17

Osobně bych si napřed u té soukromé ověřila, jestli tam jsou předškoláci. U nás je ve většině soukromých školek převaha malých dětí do 4 let. A do takového kolektivu bych tedy předškoláka nepřeřadila.
A druhá věc - zde by byl odklad na místě a neviděla bych v tom problém. Dneska má odklad každý druhý, takže bych neměla obavu, že by šel až v 7,5 letech ;) Určitě by nebyl sám.

kotluse
Povídálka 47 příspěvků 16.02.17 12:55
@lecijasek píše:
Osobně bych si napřed u té soukromé ověřila, jestli tam jsou předškoláci. U nás je ve většině soukromých školek převaha malých dětí do 4 let. A do takového kolektivu bych tedy předškoláka nepřeřadila.
A druhá věc - zde by byl odklad na místě a neviděla bych v tom problém. Dneska má odklad každý druhý, takže bych neměla obavu, že by šel až v 7,5 letech ;) Určitě by nebyl sám.

Přesně toto jsem chtěla napsat.
Nejdříve si ověř, jak staré děti v soukromé školce jsou, protože předškolák má opravdu jiné potřeby než mladší děti. A oprávněný odklad neni žádná tragedie, rozhodně lepší volba než jít do školy nezralý.
Já osobně bych ho nikam jinam nedávala, pokud do školky chodí bez problémů, a zároveň bych pilovala logopedická cvičení. Věřím, že to musí být dřina ta motivace, ale ono se to časem třeba poddá. :)

janoma
Kecalka 443 příspěvků 16.02.17 20:27

Hlavně s ním musíš pracovat doma. Školka to za tebe neudělá
Zkus orofaciální terapii. U psychologa se domluvte na asistentovi pedagoga do stanu školky. Ten by se mu mohl víc věnovat.

Tarjei
Závislačka 3795 příspěvků 17.02.17 08:06

@janoma no ve specce v logotride se teda s detma maka

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.17 09:34

@kotluse jo to mě nenapadlo, je to smíšená třída. Zavolám tam a domluvím se s ředitelkou.
@janoma o to se pokoušíme, máme od logopedky obrázky na procvičování, ale spolupracovat nechce. Včera už z toho měl nerva a slzy na krajíčku a to se to snažíme brát formou hry, ale on jak vidí, že to je špatně a musí to říkat znova tak už prostě nechce, neví a sekne se. Tímto směrem pak jít fakt nechci.
@Tarjei o speciální logo třídě vím, ale nejsem si jistá, jestli tam syn spadá. Myslela jsem si, že jsou tam děti s horšími vadami řeči. Navíc dojíždění do 2 školek od sebe vzdálených 20km je teda haluz.
Logopedka řekla, že je šikovnej, koncentraci má v pořádku, maluje v pohodě ale prý je prostě líný. Což má asi pravdu. Prostě jen nechápe, že musí mluvit dobře. Když mu jako že „nerozumíme“ tak záchvat vzteku - to taky nikam nevede. Dvouletá ségra ho začíná v mluvení skoro předhánět a ani to s ním nehnulo.
Jako když bude mít oprávněný odklad, tak to beru, jen se mu snažím předejít nebo pro to udělat maximum, ale když to nepůjde hrotit to nebudu. Rok je ještě dlouhá doba.

zakl. M.

Tarjei
Závislačka 3795 příspěvků 17.02.17 09:36

Kolik mu je?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.17 09:38

@Tarjei v květnu 5

Tarjei
Závislačka 3795 příspěvků 17.02.17 09:38

Nejmladsi syn ma rec pozadu o dva roky a pujde v zari do skoly. Specka logotrida. Jinak deti s dysfazii byvaji emocne labilnejsi..a mene zrale…

Tarjei
Závislačka 3795 příspěvků 17.02.17 09:42

Chodite nekam k psychologovi? By mohl pomoct upresnit pristup…
Jinak ja mam prostredniho syna tezkyho autistu s retardaci a pouzivame ke komunikaci obrazkove karticky, nektere jsou fotky. A kdyz jsem synovi s dysfazii nerozumela ze chce tycinky, serval karticku s obrazkem tycinek, flakl tim o stul a mamiiii tohleee :D

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.17 10:00

@Tarjei Ne, doporučení jsme nedostali. U dětské jsem si už ve 3 letech vydupala žádanku na logopedii. S nástupem do školky začal trochu mluvit, tak to jsme viděli jako velký pokrok. Jinak je to zlatý dítě, jako vztekne se, ale v rámci normálu. Jen prostě to mluvení je hrůza. Mě fakt jinak přijde na všechno šikovný, jemná motorika je úžasná, akorát je trochu víc..asi dětský, naivní. Ale písmenka chybí. Kdyby to bylo r nebo ř, tak jsem asi dost v klidu. Jenže on patlá každé slovo, takže mu rozumíme jen doma, ani babička občas neví. Když mluví pomaleji a soustředí se na to je to lepší, ale jak začne mlít, tak to je amen. Myslela jsem si že neumím naučit vlastní dítě mluvit, ale když teď vidím tu mladší, nevím jestli brečet nebo se smát. Člověk se snaží skloubit, práci, potřeby dětí, školky. Není to snadné:)

Tarjei
Závislačka 3795 příspěvků 17.02.17 10:04

To mi povidej. Ja mam zdravyho pubose a k nemu ty dva posuky. Obcas bych se s chuti strelila do hlavy.
Jo ta nezralost souvisi s tou dysfazii. Psychologa bych zkusila at vis jak k nemu pristupovat at se co nejmin vsichni trapite.
Ber to sportovne, on se o sebe jednou postara. To nas autik bude ustavni nakonec..v lepsim pripade. V horsim v psychiatricky lecebne utlumenej

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.17 10:19

@Tarjei No taky to máš doma moc pěkný. Nestandartní děti jsou vždycky záhul nejen pro rodiče. A děkuju :srdce: Zkusím se ozvat, jak jsme dopadli nakonec.

Tarjei
Závislačka 3795 příspěvků 17.02.17 10:30

Nejhorsi je vybalancovat aby nikdo nebyl sizenej nebo aspon ne moc a jeste to prezit

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama