Přestupy na SŠ

4
27.5.20 23:39

Přestupy na SŠ

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli při přestupu na jinou SŠ bych musela opakovat ročník. Vím, že záleží na typu školy a abych pravdu řekla tak pořádně ani nevím na jakou školu bych chtěla jít. Každopádně mi teď někdo říkal, že pokud přestupuji z odborných škol na gympl v prvnín ročníku, opakovat ročník nemusím. Že v 1 ročníku se nic nového neučí, je to jen opakovani učiva ze základky. Tak teď opravdu nevím co je na tom pravdy.
A pokud máte někdo z vás zkušenosti s přestupem. Budu moc ráda za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
328
27.5.20 23:48

V první řadě si musíš ujasnit, na jakou školu bys chtěla přestoupit a co si od přestupu slibuješ - jaký to má účel. Gymnázium Ti dá všeobecné vzdělání, ale to pro praxi moc nepomůže. Předpokládá se v podstatě, že potom budeš pokračovat ve studiu na nějaké odborné škole, kde získáš vzdělání, které potom v praxi využiješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34458
28.5.20 00:03
@Tereza004 píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli při přestupu na jinou SŠ bych musela opakovat ročník. Vím, že záleží na typu školy a abych pravdu řekla tak pořádně ani nevím na jakou školu bych chtěla jít. Každopádně mi teď někdo říkal, že pokud přestupuji z odborných škol na gympl v prvnín ročníku, opakovat ročník nemusím. Že v 1 ročníku se nic nového neučí, je to jen opakovani učiva ze základky. Tak teď opravdu nevím co je na tom pravdy.
A pokud máte někdo z vás zkušenosti s přestupem. Budu moc ráda za odpověď

Tak není určitě pravda, že v prváku na gymplu se nic neučí. Doporučuju začít od začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32490
28.5.20 06:26

Abys mohla pokračovat, musís udělat zkoušky z predmetu, které jsi neměla na té současné škole. A přecházet jen tak mi přijde poněkud podivné, když ani nevíš, co chces. To potom za rok zase přejdes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat