Přetížení podlahy, starý panelák

14.1.20 10:59

Přetížení podlahy - starý panelak

Milí rodiče, najde se tu někdo kdo by poradil? Bydlíme nové ve starém panelovém domě (dům i byt máme po kompletní rekonstrukci) ale podlahy jsou samozřejmě původní. V původní kuchyni (kde se počítalo místo pro stůl a židle) máme těžké skříně a sedačku. Možná to zní bláznivě ale bojím se přetížení podlahy. Myslíte že je to ok? Děkuji za uklidnění :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7105
14.1.20 11:05

Pokud jste nezrušili nosné zdi, tak se nemáš čeho obávat. Se zatížením se nepočítá na jednotlivé místnosti, ale celoplošně. Stropy jsou všude stejně silné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 11:11

@Aduš8 tak to je super. Bourali jsme jedny jediné dveře ale to šlo přes složité schvalování, byl tu statik, majitel domu atd. Vše máme oficiálně a nemělo by to ničemu vadit. Žádné jiné zásahy jsme nedělali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14530
14.1.20 11:11

Ahoj, shodou okolnosti se k tomu muzu vyjadrit, kdysi jsem totiz volala na stavebni urad a chtela po nich vedet nostnost panelu. Zajimalo me to primarne z toho duvodu, ze jsem chtela zatizit balkon tezkymi kvetinaci.

Krasne jsem si pokecala s nejakym panem inzenyrem na to tema a zjistila jsem, ze panel ma nosnost cca 300kg na metr ctverecni. Tim padem by mel balkon nosnost skoro 2 tuny.

Dale jsem se dozvedela, ze ten panel snese opravdu hodne, i vic nez tech 300kg, obzvlaste pokud zatizeni neni bodove a dlouhodobe. Takze i kdyby si mela treba v obyvaku knihovnu z masivu vazici 350kg, plus vaha knih a plus dva dospele, co u knihovny stoji a povidaji si o barokni literature, tak se nestane nic. Ani kdyby si poradala party a pozvala si 30 lidi a obyvak by praskal ve svech, tak se nestane nic. S timto zatizenim se pocita.

A kdyby se ti podarili preci jenom panel pretizit, max napraskne. Neni to tak, ze by ses propadla k sousedum do kuchyne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 15:48

@warita to mi vyloudilo úsměv na tváři :-D jsem v tomhle totiž asi stejný týpek (pídím se po tom, co potřebuju zjistit) a tohle konkrétně mi už párkrát vrtalo hlavou - tak díky, že jsi to už zjistila a napsala sem :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9123
14.1.20 22:01

Představ si, že někteří lidé mají doma třeba 1000l akvárium… Nějaká sedačka a knihovna je proti tomu nic ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama