Mám hypotéku a jsem těhotná

Anonymní
13.1.20 17:42

Mám hypotéku a jsem těhotná

Mám čtvrtým rokem hypotéku a poctivě ji každý měsíc platím. Nebyl nikdy problém. Pokud k tomu připočtu poplatky za elektriku, za vodu, topení a odpad a jiné poplatky kolem bydlení, tak to vyjde zhruba na 8000,–. Je třeba k tomu samozřejmě připočíst i za jídlo a celkový chod domácnosti. Byt je to 1+1 a čeká nás kompletní rekonstrukce, takže se mi úvěr za rekonstrukci navýší o 1500-3000,–/m. Je potřeba to rozkopat od podlahy, budou se bourat zdi, protože se bude posouvat stěna a elektrika je v takovém stavu, že jen čekám, kdy se něco podělá. Máme to rozjeté a je naplánováno, že se kopat začne zhruba duben-květen.
Jenže jsem akorát zjistila, že jsem těhotná. Teda zatím to ukazují těhotenské testy. Menstruace se zpozdila už o 3 dny, prsa mi začínají hodně bolet, o víkendu mě to hodně píchalo v podbříšku a v sobotu jsem se cítila celá strašně zesláblá. Zatím nezvracím, ani nemám divný chutě (no možná jen to, že jsem měla chuť na těstoviny s banánem a tvarohem), ani citlivý čich. Včera jsem měla až nepřiměřený emoční výlev vůči partnerovi - dovolil si zůstat doma, když mu bylo špatně. Taková drzost! :zed:
A protože už delší dobu chci miminko, tak se dvakrát měsíčně testuji, jestli už v tom nejsem. Od pátku se mi začali objevovat duchové na testu, kteří na papírku vylezli po limitu. Dnes se mi slabý pruh objevil už do limitu. Furt mi to přijde hrozně světlý, ale sílí to, takže buď zítra či ve středu zavolám gynekoložce a objednám se, aby mi to potvrdila.

Můj dotaz spočívá v tom, jestli tu nemá někdo zkušenosti, že má na sebe napsanou hypotéku a šla na mateřskou, zdali na to existují nějaké úlevy, příspěvky (nebo nevím, jak se to komplexně jmenuje) nebo zdali naopak je to jen čistě má zodpovědnost a ať si to prostě nějak udělám?

Samozřejmě vše to budu řešit, až navštívím lékařku a potvrdí se to a budu to řešit s příslušnými institucemi. Jen prostě teď, jak je večer, tak mě zajímají vaše zkušenosti a nebo co o tom (ne)víte. Dosud jsem na tom platově, že se pohybuji kolem 18-23 tisíc za měsíc a partner má 23-30 tisíc.
Jsem o tom samozřejmě domluvená s partnerem, který už zažádal o mou ruku, že to potáhneme společně, takže se nebojím, že budeme na chlebu s vodou.

Zajímala by mě však situace, kdyby tu náhodou partner nebyl, zažádala bych o úvěr na rekonstrukci, banka by mi ji schválila a o nějaký ten den či měsíc na to jsem těhotná. Jaké jsou možnosti?

Asi špatně googlím, ale informaci o tom, jak se to řeší v tomhle případě, jsem nenašla. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14949
13.1.20 17:49

To je legrace?? Úleva na hypotéce pro těhotnou? :lol: a co chceš jako s institucemi řešit? Samozřejmě, že je to čistě tvá zodpovědnost, navíc s vašimi příjmy to zvládnete úplně bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13634
13.1.20 17:50

Ne, je to tvoje zodpovědnost, poměrně nechápu jakou úlevu myslíš??
Platíš stále stejně, dle smlouvy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70092
13.1.20 17:50

Proste bys pracovala az do ppm a pak i po ni a splacela hypoteku. Nebo bys ten byt prodala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23888
13.1.20 17:51

Jako ze by za tebe stat platil hypoteku jo? Noo to by se mi taky libilo :mrgreen:

Musis si vse platit sama jako doted, maximalne banku pozadst treba o delsi rozlozeni splatek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 17:51

@terien Tak ptám se pro jistotu, jestli něco takového existuje. :D V těchto věcech jsem velmi… mno blbka. :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
13.1.20 17:52
@Anonymní píše:
Mám čtvrtým rokem hypotéku a poctivě ji každý měsíc platím. Nebyl nikdy problém. Pokud k tomu připočtu poplatky za elektriku, za vodu, topení a odpad a jiné poplatky kolem bydlení, tak to vyjde zhruba na 8000,–. Je třeba k tomu samozřejmě připočíst i za jídlo a celkový chod domácnosti. Byt je to 1+1 a čeká nás kompletní rekonstrukce, takže se mi úvěr za rekonstrukci navýší o 1500-3000,–/m. Je potřeba to rozkopat od podlahy, budou se bourat zdi, protože se bude posouvat stěna a elektrika je v takovém stavu, že jen čekám, kdy se něco podělá. Máme to rozjeté a je naplánováno, že se kopat začne zhruba duben-květen.
Jenže jsem akorát zjistila, že jsem těhotná. Teda zatím to ukazují těhotenské testy. Menstruace se zpozdila už o 3 dny, prsa mi začínají hodně bolet, o víkendu mě to hodně píchalo v podbříšku a v sobotu jsem se cítila celá strašně zesláblá. Zatím nezvracím, ani nemám divný chutě (no možná jen to, že jsem měla chuť na těstoviny s banánem a tvarohem), ani citlivý čich. Včera jsem měla až nepřiměřený emoční výlev vůči partnerovi - dovolil si zůstat doma, když mu bylo špatně. Taková drzost! :zed:
A protože už delší dobu chci miminko, tak se dvakrát měsíčně testuji, jestli už v tom nejsem. Od pátku se mi začali objevovat duchové na testu, kteří na papírku vylezli po limitu. Dnes se mi slabý pruh objevil už do limitu. Furt mi to přijde hrozně světlý, ale sílí to, takže buď zítra či ve středu zavolám gynekoložce a objednám se, aby mi to potvrdila.

Můj dotaz spočívá v tom, jestli tu nemá někdo zkušenosti, že má na sebe napsanou hypotéku a šla na mateřskou, zdali na to existují nějaké úlevy, příspěvky (nebo nevím, jak se to komplexně jmenuje) nebo zdali naopak je to jen čistě má zodpovědnost a ať si to prostě nějak udělám?

Samozřejmě vše to budu řešit, až navštívím lékařku a potvrdí se to a budu to řešit s příslušnými institucemi. Jen prostě teď, jak je večer, tak mě zajímají vaše zkušenosti a nebo co o tom (ne)víte. Dosud jsem na tom platově, že se pohybuji kolem 18-23 tisíc za měsíc a partner má 23-30 tisíc.
Jsem o tom samozřejmě domluvená s partnerem, který už zažádal o mou ruku, že to potáhneme společně, takže se nebojím, že budeme na chlebu s vodou.

Zajímala by mě však situace, kdyby tu náhodou partner nebyl, zažádala bych o úvěr na rekonstrukci, banka by mi ji schválila a o nějaký ten den či měsíc na to jsem těhotná. Jaké jsou možnosti?

Asi špatně googlím, ale informaci o tom, jak se to řeší v tomhle případě, jsem nenašla. :nevim:

Těhotenství není překážka, ale mateřská a rodičovská už pak celkem ano, já si brala úvěr v 6. měsíci a nikdo se mě neptal jestli jsem těhotná a já to ani nehlasila, je to moje osobní věc

• Nahlásit
  • Citovat
14949
13.1.20 17:53
@Anonymní píše:
@terien Tak ptám se pro jistotu, jestli něco takového existuje. :D V těchto věcech jsem velmi… mno blbka. :D

Asi ne jen v tomhle. Jestli nejste schopni ufinancovat 1+1, tak sis měla těhotenství líp rozmyslet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10237
13.1.20 17:56

Úlevy nebo příspěvky? Si děláš srandu ne? Ne, nejsou, budeš to platit ty a tvůj chlap, vaše zodpovědnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11192
13.1.20 17:59

Tvůj majetek, tvoje zodpovědnost.. to jako že si nabereš půjčky a stát ti na ně bude přispívat jo? takhle to fakt nefunguje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.1.20 18:02
@terien píše:
Asi ne jen v tomhle. Jestli nejste schopni ufinancovat 1+1, tak sis měla těhotenství líp rozmyslet.

Já jsem někde napsala, že to nejsme schopní utáhnout? Ptala jsem se hypoteticky. Netřeba mě hned srážet. :)

• Nahlásit
  • Citovat
22060
13.1.20 18:02

Ja zasnu, to jako vazne? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22060
13.1.20 18:03

.Celkove se mi to cele teda zda nedomyslene, na to ze delsi dobu plánujete rodinu, leda
pokud je plan, po rekonstrukci byt 1+1 prodat za vic, nebo pronajimat, ale to uz je OT.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
741
13.1.20 18:04

Standardne si muzes uroky nechat odecist od danoveho zakladu a o to se ti snizi dan - to se dava do danoveho priznani na pocatku dalsiho roku (ruzovy formular). A pak to v dubnu stat vraci. Pokud jsi na materske ci rodicovske, tak zadne dane neplatis, tak neni co vracet. Pak stoji za to to prevest na partnera, ktery muze ziskat vratku dane, protoze bude platit dan ze sveho prijmu.

Hodne zdravi preju :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
13.1.20 18:06

No… úleva to není ale můžeš refinancovat a případně si snížit měsíční splátky. Sice si tím prodlouží doba splácení, ale na rodičáku je rozhodně lepší platit míň než víc. Až nastoupíš do práce, zase si to navýšíš.
Jinak je to všem naprosto jedno jestli si v tom nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama