Převod energie

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2310
3.1.22 21:15

Převod energie

Ahoj holky, majitel nám slíbil byt, který máme přebírat, a máme problém v přepisu energií. Bývalá nájemnice měla smlouvu u Bohemia energy a majiteli se nedaří převést energie na sebe. Nekomunikuje, takže vše běží pořád na její jméno, neodhlásila se s odběru. Neví někdo jak tuhle situaci řešit. Budeme mít pochopitelně nájemní smlouvu, a nevíme kam zajít když budeme nový odběratelé, mám strach aby jsme neplatili vysoké zálohy, budeme se stěhovat pouze o byt vedle, přemýšlela jsem jestli jde převést energie z bytu 1 do bytu 2 což asi je pěkná blbost :mrgreen: Najde se někdo kdo mi může poradit, nebo ví jak na to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38354
3.1.22 21:22
@mamule42 píše:
Ahoj holky, majitel nám slíbil byt, který máme přebírat, a máme problém v přepisu energií. Bývalá nájemnice měla smlouvu u Bohemia energy a majiteli se nedaří převést energie na sebe. Nekomunikuje, takže vše běží pořád na její jméno, neodhlásila se s odběru. Neví někdo jak tuhle situaci řešit. Budeme mít pochopitelně nájemní smlouvu, a nevíme kam zajít když budeme nový odběratelé, mám strach aby jsme neplatili vysoké zálohy, budeme se stěhovat pouze o byt vedle, přemýšlela jsem jestli jde převést energie z bytu 1 do bytu 2 což asi je pěkná blbost :mrgreen: Najde se někdo kdo mi může poradit, nebo ví jak na to.

Vyfotila bych měřák, zjistila údaje od majitelky a zašla na vámi vybrané místo. A tam se poradila, co udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80557
3.1.22 21:35

@mamule42 No, pokud nebude jeste chvilku komunikovat, tak po uplynuti toho pul roku by to mel dodavatel posledni instance odstrihnout sam. A pak predpokladam, ze by se to resilo stejne jako novy odber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
3.1.22 21:48

Majitel bytu jako vlastní nemovitosti by neměl mít problém si energie převést na sebe, mělo bys stačit doložit dokumenty o vlastnictví bytu, ideálně dokument o ukončení smlouvy. Lze také sepsat prohlášení, že původní nájemnice nekomunikuje. Problémem je teď, že všechny energetické společnosti toho mají hodně a věci, co šli dříve vyřešit poměrně rychle teď prostě trvají dlouho.

Já být majitelem bytu vezmu dokumenty a zajdu na pobočku dodavatele, kterého mám vybraného a na místě bych problém vysvětlila a nechala si poradit, co vše je třeba dodat a jak situaci vyřešit. V současné době to bude nejrychlejší řešení, protože emailové a telefonické hovory jsou teď prostě na dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2310
3.1.22 22:05

Určitě to řešit budem, chci jít osobně, ale zrovna jak na potvoru to měla bývalá nájemnice u Bohemy, což jsme nepočítali s takovým problémem. Ale že ji vůbec netankuje že jdou energie pořád na ni. Jenom se bojím vysokých záloh, tady je máme velice rozumný, o to víc mě to štve. Majitel se snaží s podnájemnicí spojit ta pořád slibuje a furt nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat