Převod nemovitosti - spoluvlastnictví - vzor smlouvy

Danad
28.1.10 09:16

převod nemovitosti

:-D :-) prosím o radu manžel mi chce dát půlku domu abych se stala spoluvlastníkem ale nemohu najít vzor smlouvy na netu našla jsem jen darovcí smlouvu ale to by mi dal celý dům ??prosím kde najít nebo jak sepsat děkuji:Dana

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

614
28.1.10 09:19

A proč by v tý darovací smlouvě nemohlo být, že ti dává jen polovinu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2191
28.1.10 09:22

Záleží na tom, jestli opravdu chcete být podílovými spoluvlastníky, tj. každý budete vlastnit jednu polovinu, nebo jestli chcete mít nemovitost ve společném jmění manželů (zřejmě ji manžel vlastnil ještě před uzavřením manželství), pak byste ji oba vlastnili ze 100 %. Pokud ji chcete mít v SJM, pak u notáře uděláte rozšíření společného jmění o tuto nemovitost a to pak dáte na katastr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Danad
28.1.10 09:28

ale ja to napsat

• Nahlásit
  • Citovat
Danad
28.1.10 09:30

manžel koupil barák před manželstvím ted chceme mít kyždý svojí polovinu a chcem si tu smlouvu napsat sami u notáře by jsme moc platily

• Nahlásit
  • Citovat
2191
28.1.10 09:51

To rozšíření SJM lze jen notářským zápisem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Danad
28.1.10 09:56

mi nechcem SJM chceme každý polovinu ale jak to sepsat na netu jsou darovcí smlouvy ale to by mi dal celý barák??? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
26893
28.1.10 09:58

Myslím, že je lepší, když to sepíše notář, protože pak by to nemělo být napadnutelný, že jste to napsali blbě. My jsme kdysi sepisovali u notáře kupní smlouvu na byt, platil tedy prodávající, tak už si tu částku nepamatuju, ale nebylo to drahý, tohle by měl mít notář i dřív hotový, zkus si někam poblíž zavolat a zeptat se, kolik by to stálo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70650
28.1.10 10:47

danad vcelku nic na tom není, notář na bezproblémovou darovačku jsou vyhozené peníze, zkusím ti ji doma najít, měla jsem ji na chalupu, kdyžtak se připomeň přes SZ… a pokud máš nějaký vzor, tak tam prostě místo celého baráku napíšeš ideální polovinu baráku a na konci jak se píše co má být na LV v části A napíšeš manžela, nemovitost a 1/2 a po to sebe, nemovitost a 1/2. Jo a pozor na to, že ti musí darovat i půlku pozemku na kterém ten dům stojí, jinak by ti to na katastru nezapsali. A když to náhodou bude blbě, tak ti to z katastru vrátí, napíší co je za chybu a bude tě to stát 500,– navíc za druhý kolek, což je i tak levnější než notář. Jo a podpisy musí být ověřené, nás to stálo 30,– za podpis na úřadě a smluv má být kolik je účastníků plus dvě navíc, už si nepamatuju zda všechny s ověřenými podpisy nebo jen některé, ale to ti řeknou na katastru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
28.1.10 23:59

Ahoj,
použij standartní vzor smlouvy, kdy předmětem darování bude „podíl na nemovitosti např. rodinného domu nacházejícího se na st.p. … k.ú. ....., ve výši ideální 1/2. a dále pak podíl na vlastnictví např. st.p. ..... - kultura zastavěná plocha a nádvoří, o výměře ....., k.ú. ......., ve výši ideální 1/2.“ Ověřené podpisy stačí jen na 1 výtisku smlouvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
19.2.17 08:45

Převod nemovitosti mezi manželi

Ahoj, potrebuju poradit. Dostala jsem od maminky pozemek, kde chceme s manzelem zacit stavet. Jelikoz budeme zadat i o hypoteku, polovinu pozemku chci manzelovi darovat. Nevim, jakou moznost darovani zvolit- zda pozemek vlozit do SJM nebo mu pulku pozemku darovat. Chtela bych poradit, jake maji tyto dve moznosti klady a zapory, i z danoveho hlediska apod. Manzel je osvc. Predem moc dekuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama