Stavíme dům

9299
21.1.10 20:20

Stavíme dum

Ahoj holky, rozhodli jsme se že začnem stavět dum. nejdříve jsme chtěli si koupit starý domeček který by jsme opravili ale po těěch pochuzkách máme už všeho nějak plné zuby a když jsme si přepočetli kolik dáme za dum a jeho rekonstrukci tak jsme řekli že to risknem a postavíme si takový který se nám bude líbit a proto se chci zeptat na výstavbu bungalovu..jaké máte zkušenosti jestli jste se vlezli do rozpočtu a tak dále prostě všechno co by se hodilo… a s jakou firmou máme dobré zkušenosti. děkuji moc..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18313
21.1.10 20:30

Nevím, jestli to bude k věci, ale vím něco málo o teplovodním vytápění… kdysi jsem v tomto oboru dělal, ale to je tak deset let. Pokud by tě něco zajímalo, klidně se ptej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
21.1.10 20:47

Tak my taky stavěli a mooc ráda se o domečkách a stavebnictví vykecávám :mrgreen: takže taky mohu snad nějakou zkušeností posloužit. Nemáme teda bungalov, ale patrový domek ve svahu.
Jak teda chcete realizovat projekt? Chete si koupit typovku, nebo si to umíte navrhnout sami, nebo využijete služeb architekta? My projektovali sami a co jsme si spočítali, to nám taky vyšlo :lol: žádné velké finanční překvápko se naštěstí nekonalo.
Má to být dřevostavba nebo z cihel, ytongu, kamene :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
21.1.10 20:55

Spousta se toho promlelo v diskusi „Přízemní dům - kolik WC?“ I když je fakt, dost věcí z toho bylo víceméně ke konkrétním detailům domu. Zkus se na tu diskusi mrknout…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9299
21.1.10 21:00
Jura007 píše:
Nevím, jestli to bude k věci, ale vím něco málo o teplovodním vytápění… kdysi jsem v tomto oboru dělal, ale to je tak deset let. Pokud by tě něco zajímalo, klidně se ptej.

teplovodní vytapění? promin ale to nejsem v obraze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9299
21.1.10 21:01
Jura007 píše:
Nevím, jestli to bude k věci, ale vím něco málo o teplovodním vytápění… kdysi jsem v tomto oboru dělal, ale to je tak deset let. Pokud by tě něco zajímalo, klidně se ptej.

teplovodní vytapění? promin ale to nejsem v obraze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9299
21.1.10 21:05

No právě v tom všem tapem…jako baráček si chcem vybrat nějaký přímo z katallogu ale stavět více méně svuj pomocně..jak co pude…Domeček taky zaleži na pozemku musíme nějaký koupit a to taky závisi ta výstavba od velikosti pozemku. Pokud bude dost velký tak by jsme šli do bungalovu pokud ne tak musíme zkusit na patro. Barák by jsme stavěli z ytongu..rozpočet na výstavbu je 3 mega..a ted jestli se do toho ze vším vlezem..To známena z barákem a vybavením jako je koupelna a kuchyn…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9299
21.1.10 21:06

Ja mám prostě strach že se do toho pustíme a pak v polovině zjistime že prostě není na dokončení a toho bych se nějak nechtěla dožít…takže bych chtěla vědět otázky jak finanční tak zkušenosti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12968
21.1.10 21:22

Ahojky, my jsme se taky rozhodli stavět a bojím se toho, co ty… finance… Ale i tak do toho jdem svépomocí a budu věřit, že to klapne :wink:
Domeček jsme si vymýšleli - máme pozemek ve svahu - zdravím Ginu :mavam: :lol: - a navíc dost netypickej dvojdomek 8-)
Zatím čekáme na projekt(vázne energetickej štítek) a pak to snad pojede a začnem stavět podle plánu březen/duben :pankac:
Důležitý je si rozeslat nabídky na materiál a služby a vybírat :wink: No, a dost se dá ušetřit na práci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
21.1.10 21:23

To děláte dobře, že koukáte, aby vám domek pasoval do terénu. U nás na kopci se občas objeví pořádná zhůvěřilost, typovka napasovaná kam vůbec nepatří a pak všelijak vykousané a dosypané :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23861
21.1.10 21:37

Evculinda, no to jste úplně jak my :mavam: :lol: akorát máme jen 1,5domek :mrgreen: počítám, že tam budou rodiče až na stáří, až budou nemohoucí, máme tam takovou jakoby bezbariérovou část s jedním pokojem, anebo tam budem my s přítelem na vejminku :mrgreen:
Rea, 3 mega, to raději menší domek :wink:
No co, když to nevyjde, tak to taky není tragédie. Prostě budete stavět to nejdůležitější a pak můžete být třeba pár let bez plotu nebo bez zahrady, bez fasády, bez garáže než na to našetříte… Však my taky ještě nemáme horní patro a bydlet se dá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9299
21.1.10 21:42

představa domečku je asi taková..kdyby byl bungalov

http://www.gservis.cz/…/project.jsp?…‚rd25‘

no bez plotu se obejdem…jde spiše aby se dalo bydlet..s dvěma dětmi si moc dovolit nemužu aby se furt tam prašilo..zahrada rok dva počká

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9299
21.1.10 21:43

No a na patro asi tohle

http://www.gservis.cz/…/project.jsp?…‚rd25‘

říkají mi že na patro se dá víc ušetřit jako právě u bungalovu kde je nejdrahší asi střecha a základy protože barák je více rozpoložen…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1357
21.1.10 22:16

Ahoj já ti jen jednu firmu nedoporučím a to Ekonomické stavby. S nima radši ani psí boudu. Stavíme s nima už třetí rok a stále nebydlíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9299
21.1.10 22:20
JančaK píše:
Ahoj já ti jen jednu firmu nedoporučím a to Ekonomické stavby. S nima radši ani psí boudu. Stavíme s nima už třetí rok a stále nebydlíme.

o tohle firmě jsem slyšela…ja spíše jenom barák přez ně vybíram ale stavět s nima bych nestavěla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama