Dvojdomek

LEN55
13.12.09 20:57

Dvojdomek

Dobrý den,
ráda bych znala Vaše zkušenosti s bydlemím ve dvojdomku.
Naskytla se nám příležitost koupit nový dvojdomek (dům řadového typu) - bungalov, respektivě jeho jednu část. Na co si dát pozor. Jaké nevýhody může mít tento typ bydlení? Díky. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

sophinka
13.12.09 21:42

nevýhoda je že budeš mít přímé sousedy :lol: nevím jestli jdeš z paneláku ,ale dobře bych si prověřila s kým že to budeš sousedit ( i plot může být problém když se v budoucnu nedohodnete ) budeš je slyšet a oni vás . budete si koukat na zahradu…

• Nahlásit
  • Citovat
5408
13.12.09 22:37

Ahoj,kámoška má dvojdomek se švagrovou a říkala, že už nikdy v životě.
Asi bych zjistila kdo tam bydlí, ale to stejně zjistíš až po tom, takže těžké radit. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5162
14.12.09 05:32

i dobří sousedi z dvojdomku to můžou jednoho krásnýho dne prodat naprosto otřesným lidem…
Ale hodně bych to srovnala s bydlením v řadovce…
Záleží, jak to vypadá, co všechno je společné, jak dobře je rozdělené a oddělené to, co společné není…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
14.12.09 07:51

Bydlíme v dvojdomku a nijak zvlášť bych nic nevyčetla.Záleží jak jsou silné zdi a zda je slyšet hluk od sousedů.My máme starší barák a téměř nic neslyšíme-naprosto výjmečně,když se zaposloucháme tak pokud má sousedka u sebe vnoučata a ty „vřískají“-ale je to jen malinkato,z venkova bych je slyšela více.
Mezi námi i sousedy máme postavené přístavky,takže se nevidíme.V dvojdomku-jiném-jsem vyrůstala a nikdy by mě nenapadlo,že to má nějaké nevýhody.I děda bydlí v dojdomku,i bratr-nyní když jsem se zamyslela,tak všichni bydlíme v dvojdomku :-D To mě vlastně nikdy ani nedošlo. :-D Jako bysme byli úlítlí na dvojdomky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15320
14.12.09 09:00

Koukněte na plánek domku, jak jsou tlusté zdi a z čeho jsou, sousedi můžou být prima lidi, ale do půlnoci puštěná televize sousedící s vaší ložnicí bude vadit i tak, takže záleží na tom, jaké místnosti jsou u společné zdi a zda je to jedna zeď či dvě. Společný plot a sousedící zahradu máš vždycky, pokud nejsi na samotě, to už je otázka štěstí či smůly na sousedy. Zjistěte si, komu plot patří, my máme třeba kousek plotu sousedky, měla postaveno dřív než my, pak se dostavěl ten náš domek a většina plotu už jenaše, sousedi z druhé strany zas „mají“ náš plot a plánují dostavět svůj… Tak abyste měli přehled. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16815
15.12.09 13:28

Bydlim v casti, kde jsou dvojdomky bungalovy. My teda mame domek samostatny.

Ty dvojdomky jsou spojeny garazi, popr. technickou mistnosti, takze o sousedech se prakticky nevi - pouze kdyz vylezou na zahradu.

Ale holky maji pravdu, zalezi na sousedovi, muzes mit pak problem kvuli kazde prkotine, napriklad, ze padaj listy k sousedum z tveho stromu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21254
15.12.09 13:36

Jelikož momentálně také řešíme nové bydlení, tak mám nějaké poznatky. Vždy novou vybranou nemovitost kontrolujeme s technickým dozorem. A u dvojdomů, popř.řadovek hledí nejvíce na to, jak je vylitá základová deska, zda je to celistvý kus pro celou řadu domů (popř.pro dvoujdům) tak je to k ničemu, všechen hluk se povede skrz betonové základy. (Máme ověřeno u známých). Pak ještě jak je udělané spojení domů. Pokud přes garáže, tak je to vcelku v pohodě, pokud je spojují obytné místností, měla by být mezi domy vzduchová mezera. Ale u nového domu toto těžko se dá ověřit, je to vždy sázka do loterie :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3545
18.3.14 22:29

Zdravím děvčata, jdu se poradit…,naši se nás dnes ptaly, zda by jsme s nimi šly bydlet do dvojdomku…,čekáme v květnu holčičku a do budoucna by nám byl náš byt 2+1 malý(plánujeme ještě jedno dítko),takže jsme stejně přemýšlely o větším bydlení..,byt je můj, takže pronájem by nám platil hypošku…,s našima máme super vztahy, jen mám strach, aby se to nepokazilo, když budeme tak často „spolu“.V tom dvojdomku jsou dva zcela samostatné byty, garáž u každého jen zahrada by byla společná, což by nám nevadilo..,šly byste do toho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
18.3.14 22:31

Ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1967
18.3.14 22:38

Bydlíme dost podobně a je to fajn a ještě víc fajn, je že když se nechcem vidět tak se nevidíme a každý jsme ve svém a nejvíc fajn je že když se něco posere tak pomoc hned vedle a co máme děti tak to oceňuju každý den. ANO

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
18.3.14 22:41

NE, bydlení s rodiči ať už s „našima nebo vašima“ je ve většině případů průser.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
18.3.14 22:41

Taky bych do toho s klidem šla:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10489
18.3.14 22:43

@Lojzinkaa Záleží na rodině. Bratranec se takhle stěhoval k rodičům, a museli pryč, protože rodiče vůbec nerespektovali jejich soukromí, pořád jim lezli domů, všechno komentovali, jejich malý syn (bylo mu asi deset) na ně vždycky vybafl, když ho vůbec nečekali, že nechce být doma… Pokud toto nehrozí a s rodiči vycházíš dobře a domluvíte se na soukromí, pak bych to brala s nadšením (perspektiva hlídací babičky v domě, nebo naopak toho, že kdyby rodiče potřebovali pomoc, nebudeš za nimi muset jezdit lán světa, jsou fajn).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15030
18.3.14 22:43

Já sama nevím. Mám ráda svůj prostor a klid, naši se nám nikdy do ničeho nemontovali, ale bála bych se ponorky. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama