Převod peněz mezi bankami

1046
24.6.15 13:11

Převod peněz mezi bankami

Ahoj holky, potřebuji radu. Předem říkám, že mi nejde o peníze ale spíše o princip.

Vzala jsem si přes Cetelem nový notes. Zvolila jsem si rychlou variantu splácení (5× 385 Kč a pak jednorázový doplatek do 31.05.2015(neděle) 5805 Kč). Všechno jsem splatila, ale přišel mi dopis, že dlužím ještě 442 Kč - bez vysvětlení za co. Volala jsem tam a bylo mi sděleno, že je to poplatek, že peníze jim přišli až 1.6.2015.
Jenže já jsem peníze poslala 27.5. Z banky mám potvrzení, že se peníze stáhly z mého učtu 28.05.(čtvrtek) v 08.00. Dle informací co jsem našla na netu, banka má 1 den na převod, tzn. že v pátek 29.05 cetelem měl peníze na učtě. Dle mě, jim další den trvalo, než peníze přeučtovali. To ale není má chybá a nevidím důvod proč bych měla doplatek platit. Již jsem ji napsala v podobném smyslu doporučený dopis a přiložila potvrzení z banky.
Myslíte si, že mám pravdu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

243
24.6.15 13:21

Ahoj, myslím, že máš pravdu..peníze měly nejpozději v pátek mít na úctě…to, že si je zauctovaly v pondělí je jejich problém…no v každým případě bych nicneposilala poštou, ale zašla tam osobně:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.15 13:26

@Sanyy Naopak, pro případný spor je lepší mít podloženou komunikaci - tedy ideálně doporučená pošta. Já bych je písemně požádala o doložení, v který den byla platba připsána na jejich účet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
24.6.15 13:32

@Sanyy lepší je to řešit doporučenou poštou a tu schovat.
@admenL v právu jsi Ty, trvala bych na tom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
24.6.15 14:05

Jestli peníze odešly v 8:00, pak se dá předpokládat, že mohly do banky dojít i ten samý den. Ale v pátek nejpozději (pokud nebyl svátek).
Ale co se týká průkaznosti doporučené pošty, tak to nevím. Mám sice potvrzení, že jsem něco odesílal, ale nikde není uvedeno, co v tom dopise bylo.
Takže dopo dopis a k tomu raději i e-mailová komunikace, na kterou někdo z formy odpověděl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.6.15 14:12

@Ivan PPZ Já si taky říkám, že z podacího lístku nikdo nepozná, co bylo v dopise. Ale poradili mi to třeba i na ČTÚ, když jsem řešila spor s O2, ať všechno řeším poštou a dopisy posílat ideálně i s dodejkou. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
24.6.15 16:07

Taky si myslím, že máš naprostou pravdu, nemůžou ti naučtovat peníze za to, že mají špatnou organizaci, určitě bych to ihned nezaplatila a poradila se s někým, jaké jsou tvé možnosti, kdyby to bylo třeba 40Kč, tak to člověk neřeší, ale necelých 500Kč už je dost i za to, kdyby platba došla až za týden.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1046
13.7.15 18:39

Tak holky, napíšu vám naše pokračování. Do dnešního dne mi od cetelemu přišel dopis, že je máme kontaktovat. Bohužel se mnou se nikdo nebaví, i když jsem uvedená na smlouvě, ale nejsem podepsaná, takže jen manžel a tomu se nedaří tam dovolat. Tak jsem psala mail, že žádám písemné vysvětlení k dlužné částce, viz doporučený dopis. Dneska mi přišel opět mail již v ranného vymáhání že je máme kontaktovat. Opět jsem odepsala, že se na ně nedá dovolat a že žádám o písemné vysvětlení dlužné částky.

Příjde mi, že prostě chtějí zaplatit aniž by částku vysvětlili. Nehodlají se s námi bavit jinak, než přes telefon. Jaký postup mi doporučíte dále?
Začínám být vytočená!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bebuu
13.7.15 18:45

Ja tedy nevim, ale u cetelemu mam taky splatky a vim, ze jim penize chodi nekdy az treti den ode dne kdy to poslu. 8) pokud mas zalozeny klientsky ucet, tak tam je komplet prehled o platbach…

• Nahlásit
  • Citovat
14.7.15 08:46

@admenL Poslala bych jim ještě jeden dopis s dodejkou, nebo, pokud máš, tak přes datovou schránku (Pokud nemáš, během chvíle ti ji zřídí na poště nebo jinde na czech pointu, heslo přijde do dvou dnů.), kde máš i důkaz o tom, co jsi jim poslala. Zároveň bych jim napsala i mail, že opětovně žádám o vysvětlení písemnou formou. Jinak tyhle instituce musí mít někdo pod dozorem, tak to zkus zjistit. Možná ti poradí ve sdružení na obranu spotřebitel.

@Bebuu Jedna věc je, kdy si oni platby spárují, druhá věc, kdy jim fyzicky dorazí na účet. To je to, oč tu běží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1046
14.7.15 12:05

Holky, kopíruji radu se sdružení spotřebitele.

Vážená paní,

reaguji na Váš dotaz na SOS - Asociaci ze dne 14. července ohledně poplatku za pozdní platbu splátky.

Ve Vašem případě bych se obrátila na Vaši banku, aby zjistili za jak dlouhou dobu obvykle přijmou platby do banky společnosti Cetelem. Stále zkoušejte kontaktovat Cetelem a vyžádejte od nich výpis z účtu, kde by bylo jasné, že jim platba dorazila ještě před koncem splatnosti.

Pokud se případ nevyřeší touto cestou, můžete se obrátit na finančního arbitra, který je oprávněn řešit spory ze spotřebitelských úvěrů. Kontakt naleznete na internetových stránkách www.finarbitr.cz --

V případě dalších dotazů se můžete obrátit také na naši poradenskou linku 900 10 10 10 (10,–Kč/min.), která je Vám k dispozici každý všední den od 9 do 18 hod, nebo se obrátit na některou z našich osobních poraden (kontakty zde: http://www.asociace-sos.cz/…-poradenstvi).

Děkujeme za Váš dotaz a jsme rádi, že jsme Vám mohli tímto způsobem pomoci. Jsme nezisková organizace a naše činnost je částečně financována dotacemi. Ty však pokrývají jen 66% všech našich provozních nákladů a zbylou část musíme uhradit z vlastních zdrojů. Myslíte si, že naše činnost je potřebná, a pomohla Vám ve Vaší situaci? Můžete se stát naším členem a individuálně nás podpořit jakoukoliv finanční částkou na účet č. 2600115708/2010 (Fio banka).

Za Váš sponzorský dar předem děkujeme.
SOS - Asociace

S pozdravem

Veronika Antošová
odborná právní poradkyně SOS - Asociace

Sdružení obrany spotřebitelů - Asociace

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
14.7.15 12:11

Skvělé, poradna (nezisková) s číslem 10 Kč/ min.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama