Při leknutí nedýchá...?

2114
14.2.07 12:46

Při leknutí nedýchá...?

Ahoj, ptám se za svou kamarádku. Má ročního syna. Nedávno začal chodit. A někdy se stane že při pádu, jedná se o malé pády např. ze stoje spadne na zadek se zřejmě lekne a nadechne se že začne řvát ale v tom už nezačne a přestane dýchat, po chvíli modrá, má oči v sloup. Po nějaké době se vždy nadechl. Máte s tímto zkušenosti :?: Co s tím :?: Vím že je toto docela normální u vztekajících dětí ale todle bude něco jiného… Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35
14.2.07 12:57

Ahojky,
neptala se na to doktorky?
To je něco jiný, ale naše malá jednou škaredě spadla na hranu- na čele ji vyskočila boule jako kiwi-byla jsem s toho uplně v šoku, v životě jsem něco takové nevyděla. Byli jsme poučeni že při takto velkých pádech obvzvlášť do hlavičky se má jet na rentgen-kde jsme taky byli.
No ale doktorka se mě ptala jestli malá po pádu z šoku nepřestala dýchat-nemohla popadnout dech....... Jelikož ne, tak jsme se tomuto tématu moc nevěnovali.
Tak ať se zeptá dět.dok.ta by ji to měla objasnit.
Kdyžtak pisni co jste zjistili.
Pa a dobře pořiďte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
14.2.07 13:22

Ahoj,
SANY-já bych možná řekla,že je to jedno a to samé.Kubíček se při záchvatu vzteku taky občas zapomene nadechnout.A včera lehce spadnul na zadek, začal řvát jako tur a opět se nenadechl.Vždycky mu rychle fouknu do obličeje, trošku s ním zatřesu a už zase dýchá.Do stavu modrání a očí v sloup jsme se ještě zaplaťpánbůh nedostali :wink:

pa Yasmin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
468
14.2.07 14:00

Lenka mi na to trpela az do trech let, teda ty oci v sloup nemela. Ale taky pri nejakem leknuti nasledkem pasu ztracela vedomi. Ptala jsem se na to doktorky, ona to dokonce nejak pojmenovala, ale bohuzel uz nevim jak (je to prilis dlouho). Rikala, ze nesmi byt v bezvedomi dlouho a nesmi byt ty stavy bezduvodne a kolem tretiho roku by mely vymizet, coz se u nas stalo, posledni mela ve 3l a 1.mesici. Vzdycky jsem ji hned zvedla, probleskla, halekala na ni..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
14.2.07 14:21

mě by hodně vyšokovalo to modrání a oči v sloup.
když při šoku-pádu přestane dýchat- nepopadne dech, to jsem taky hopdně krát-slyšela, ale jestli pokaždé zmodrá a ty oči.....
to by mě vyděsilo.
Asi je to u některých dětí normální jen se na to musí dávat větší pozor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
14.2.07 16:22

Doktorky se na to myslím ptala a myslím že jsou v plánu nějaké speciální vyšetření, ale chtěla mít i zkušenosti od Vás. Je z toho vyděšená a vždy se to naštěstí stalo když s ní někdo byl, sama by prý z toho byla v šoku taky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2193
14.2.07 16:28

Ahoj Sany, od kámošky kluk to měl cca od 6ti měsíců.. z leknutí nebo z rozčílení prostě přestal dýchat, začal modrat a oči v sloup… doktorka jí poradila postříkat studenou vodou, že se vždycky vzpamatoval. Ze začátku modral jednou za čas, pak častěji a častěji a častěji, až se prostě s doktorkou rozhodly, že to není až tak normální…byli na několika vyšetřeních (srdíčko, mozek, nějaký testy na epilepsii mu myslím dělali…) nevím jak to teda u nich dopadlo, na to srdíčko byli teprve teď a myslím, že čekají teprve na nějaké výsledky… No malej už má rok a 3 měsíce, snad ho to přejde, protože je to fakt na kámoščiny nervy, nikdo ho kvůli toho nechce pohlídat… Bral dokonce jednu dobu i nějaké léky, trošku se to ztlumilo, ale po čase to začlo i když ty léky bral…

Werinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
480
14.2.07 16:57

Taky s tím mám bohužel zkušenosti. Nikolce se to stávalo, když se o něco praštila a pak začala řvát, nemohla popadnout dech a na okamžik ztratila vědomí, ale lepší se to, teď už se to nestalo hodně dlouho. Stávalo se nám to jen občas, ale byla jsem z toho vždycky pěkně vyklepaná. Prý se to objevuje u citlivějších dětí. Už to neřešíme, protože to s věkem přestalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.2.07 19:22

afektivni zachvaty

nase mala to mela od 7 mes. - od te doby, co se poprve postavila. Vetsinou z leknuti, kdyz spadla. a predevsim kdyz byla unavena, pretazena. pak uplne prestala dychat, zmodrala, byla jak hadrova panenka, oci v sloup (prisernej pohled)… obcas mivala i krece a i jsme museli davat umele dychani a volat zachranku. jinak detska doktorka nas hned v pocatku poslala na neurologii, kam chodime doted (male jsou 2 roky), udelali ji eeg, aby se vyloucila epilepsie. po nekolika vysetrenich to uzavreli jako afektivni zachvaty s tim, ze je mala asi trochu labilnejsi a neporadi si s emocemi. a ze to casem vymizi, pry do 5 let. a je to tak - frekvence zachvatu se rapidne snizuje (zpocatku i tri tydne, ted mela posledni „poradnej“ loni v srpnu). a zjistili jsme, ze hodne udela taky chovani cloveka, ktery je s ditetem - kdyz nehystercim, fouknu do obliceje, otevru na ni okno (studeny vzduch pomaha perfektne), polozim na bok a jen hlidam, aby ji nezapadl jazyk, tak se za chvili probere. pak je chvili vlacna a rozmrzela, ale kdyz se z toho pak prospi, je zase OK.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama