Přibírání 4,5m kojence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

neria55
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 03.08.18 11:40
Přibírání 4,5m kojence

Ahoj, malý má 4,5m, plně kojený. Kolik má zhruba přibírat týdně? Doteď přibíral neskutečně rychle a nyní 100g týdně, stačí to? :roll: do poradny jdeme až v 6m.

Má cca 68cm, 7300g…porodní byla 2900g, 48cm

Reakce:

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 03.08.18 11:47

Můj tak přibývá dlouhodobě, teda první měsíc přibýval tak 300 g, ale teď 100, ani ne. byly nám doporučeny příkrmy, ale myslím, že se akorát o to méně kojí, tak asi k nějakému převrat nedojde. Má teď 70 cm a 6,5 kg.

Hadumi
Extra třída :D 13508 příspěvků 03.08.18 11:55

Mně vždycky fascinuje, jak mají matky přehled o týdenních přírůstcích svých dětí, a pak jsou z toho akorát nervní. Já děti vážila jen u pediatra.
Jinak k otázce - moje obě děti do 4 měsíců přibíraly hodně, cca 1,5 kg měsíčně, pak to bylo cca kilo za 2 měsíce, u starší ještě méně. Takže nevaž a budeš v klidu …

neria55
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 03.08.18 11:56

@lalaláček mě první 3m přibíral klidně i 450g týdně, teď právě nevím zda kojení stačí, kojim tak co hodinu a půl vedne i v noci

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 03.08.18 11:59

Tak to je divný, že i v noci tak často. Já mám právě pocit, že moje dítě snad jíst ani nechce. @Hadumi Já to normálně nevím, ale v úterý jsme byli na preventivce :-)

Petule030
Kelišová 5754 příspěvků 1 inzerát 03.08.18 12:06

@neria55 Kdyby to nestačilo, pediatr by doporučil příkrm. Ono to tak ale přece je, že ze začátku miminka přibýrají rychleji a potom se to zpomalí. Třeba potom přibere skokově ;)

neria55
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 03.08.18 12:07

@Hadumi vážím jen orientačně na takové ještě staré váze, prostě chci vědět že nestrádá, a chci mít přehled. Navíc jak jsem psala výše kojim teď už tak co hodinu/hodinu a půl ve dne a v noci to samé, proto mě zajímá zda dost přibírá když pije tak často

neria55
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 03.08.18 12:10

@Petule030 byli jsme týden před 4m, to přibral za měsíc 900g, teď jdeme až v 6m na prohlídku, takže mi nemá kdo příkrm doporučit. Příští týden chci zařazovat pomalu mrkev tak uvidíme

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >