Pribirani v tehotenstvi = strach

Anonymní
9.7.20 09:57

Pribirani v tehotenstvi = strach

Ahoj, mam mozna takovy blby dotaz, ale bala jste se nektera pribirani v tehotenstvi?
Vim, ze nikdy nebudu mit idealni vahu, ale kdyz jsem se seznamila s manzelem vazila jsem pri vysce 164cm, 73kg a byla jsem ze sebou spokojena. Pak jsem otehotnela a zacala pribirat. Na dite jsem se tesila a vahu vubec neresila. Neprejidala jsem, ale kdyz jsem na neco mela chut, dala jsem si aspo kousek. V 3.trimestru jsem se hodne zavodnila a sla rodit s vahou 98kg. No proste hruza :-( Pred rokem jsme se z manzelem rozhodli pro druhe miminko, ale porad to neslo. Ja se „zazrala“ do cviceni a zdraveho zivotniho stylu a kila sli dolu. Ted jsem zjistila, ze nase druhe vytouzene miminko si naslo cestu k nam, ale ja se tak hrozne bojim toho, ze zase priberu. Je to ode me hloupe vim. Hlavne chci, aby dite bylo zdrave.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
836
9.7.20 10:01

Měla jsem úplně to samé.
Proste si naposledy uziju a budu se cpát.. pak se zase vrátím zpátky do režimu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9554
9.7.20 10:14

Já to mám taky tak :D se synem jsem začínala na 75kg ( 170cm) a končila na 99kg :zed: zůstalo mi deset nahoře a čekám druhé. Na váze stojím fakt často a modlím se ať je to méně a nebo aspoň ať nepřekročím tu stovku. Zatím mám nahoře 17tt kilo. Nemám tak rizikové těhotenství a běhám kolem rok a půl starého syna tak je to úplně jiné :D porodu s tím prostě něco udělám :palec: teď se úplně neomezuji :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
806
9.7.20 10:25

Je to blbé, ale co se dá dělat. Já teda největší strach měla potom, co jsem přibrala prvních 5 kg během prvního trimestru. Prakticky mi naskočily okamžitě. Teď končím 2 trimestr a přibrala jsem navíc pouze 3, takže se mi to daří jakž takž regulovat. Ale snažím se nepřežírat, vyřadila jsem sladkosti a denně dávám cca 7 km chůze a 30 min těhu cvičení (to je ale spíš taková legrace). Já teda začínala na 60 kg na 168 cm, ráda bych šla do porodnice max se 75, ale uvidím. Hlavně, že se mi daří ten nárůst zbrzdil oproti tomu začátku. Ale taky se netěším na to shazování po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
640
9.7.20 10:36

Holt někdo přibere víc, někdo míň. Důležité je pak to shazování. Já měla v prvním těhotenství +25 kg, ve druhém +22kg a teď ve třetím deset dnů před porodem +21 kg. Nevím, jak je to možné, protože tentokrát jím vcelku normálně a navíc honička kolem děti atd. Uvidíme po porodu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
9.7.20 11:06

Já se dala s přítelem do kupy v době, kdy jsem vážila 63 kg s výškou 158 cm. S touto váhou jsem taky objevila na testu dvě čárky a začala se děsit přibírání těhotenských kil. Teď jsem v 23 tt a na posledním vážení u doktorky jsem měla číslo 78 kilo 8o 8o extrém a to jsem teprve za polovinou těhotenství. :zed:
Začínám věřit tomu, že rodit půjdu se stovkou 8o ale beru to pozitivně.. Po porodu a šestinedělí zkrátka začnu makat na sobě, chci být pěkná maminka a nestydět se jít příští rok s prckem na koupaliště :oops: :lol:
Zkrátka někdo to tak má. Někdo má plodové vody více, někdo méně. Někdo roste jen v oblasti bříška a někomu to jde do celého těla (co si budem, ty těhotenský chutě jsou někdy silnější než vůle :lol:), někdo je v těhotenství aktivní a někdo je bez energie a lenoší. Každé těhotenství je jiné a bohužel nejde se vzájemně srovnávat. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1715
9.7.20 11:23

No jsem zvědavá na sebe, 175 cm, 80 kg. Teď budu za týden končit čtvrtý měsíc a nabrala jsem zatím 2 kg. Prý se tj dědí, no moje mamina odcházela z porodnice s nižší váhou než před otěhotněním. Tak snad se to opravdu předává z matky na dceru :lol: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
518
9.7.20 11:26

Já se bála, že přiberu třeba dvacet kilo. Nebyla jsem tlustá (52 kg na 158 cm), ale rezervy tam byly a v rodině k tomu máme sklony. Pak jsem otěhotněla a bylo mi tak zle, že jsem naopak hodně zhubla a teď v 32. tt mám necelých 55 kg. Každé těhotenství je jiné, můžeš přibrat hodně, ale také nemusíš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
9.7.20 22:04

...

Moje zkusenost nabrala sem 20kg zacatek 69kg( 172 cm). 10 kg jsem nechala v porodnici a cca pul rok mi trvalo schofit zbytek. Ted je to 10mesicu od porodu a mam cca o 2 kg mene nez pred nim. Pokousime se o druhe ale zatim nic, pribirani se nebojim slo to ted pujde i pak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.20 18:45

Ahoj.

přemýšlím nad druhým dítětem. Abych měla první, tak jsem pracně zhubla přes 50kg a stále se držím.

Mám strach, že pokud otěhotním a zase přiberu hodně. S prvním ditětem jsem přibrala 19kg.

Jak to dělají některé, že přiberou max. 8kg?

V prvnim tehu jsem nejedla jak prase a stejne jsem pribrala…
Ale druhé dite chci…

• Citovat
  • Nahlásit
18729
15.10.20 18:50

Tak neřeš vahu a porid si dite. Holt to zase zhubnes no. Ono záleží jak to těhotenství probiha, jestli mas klidovy rezim a honi te chute, plus zadrzujes vodu, tak logicky priberes vic, nez nekdo, kdo nema zadny priznaky, nezavodnuje se. Ja treba taky pribrala jenom 8kg, ale zas za cenu, ze mi skoro cele těhotenství bylo pekelne zle a skoro nic sem nedokazala snist, to bych teda radsi přibrala o 10kg vic, kdybych byla jinak v pohode.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6828
15.10.20 18:52

No tak přibereš, no. Řešit, jestli mít dítě kvůli přibírání, má podle mě už docela blízko k psychické poruše. Já jsem ve 24tt, přibrala jsem zatím 8 kg. Hodně se hybu. A jestli priberu dalších 10, tak co…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10010
15.10.20 18:56

To neovlivníš. Moje kamarádka se celoživotně hlídá, jí velmi zdravě, žádné prasárny a přibrala skoro 20 kg. Já celý život bojuju s lehkou nadváhou, prvních 20 tt jsem měla silné nevolnosti a zhubla 10 kg, přibrala jsem 8 a váhu si zatím držím i po porodu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12648
15.10.20 19:11

Kombinace ruznych faktoru…cim mensi BMI mas, tim vetsi prirustek je v tehotenstvi normalni. Do toho si priber vek, genetiku, zivotni styl, prubeh tehotenstvi…ja bych rekla, ze neni az tak dulezite, kolik priberes, ale jakym zpusobem to je a jak se pak te hmotnosti zbavujes. Moje zkusenost je, ze pokud naberes tak nejak z toho tehotenstvi (dite, voda, hormony), tak to jde pak dolu docela v pohode. Pokud se k tomu vyzeres, jak kamaradka, co priznala, ze byla schopna snist litr zmrzliny denne, tak to jde blbe. Samozrejme, u nekoho to takhle jednoduse neplati,,zalezi, co mas za metabolismus a navyky, ale cca. Ja nabrala kolem 14kg s prvnim a 16kg s, druhym a zpet jsem byla tak po pul roce mozna…nevim, ja se moc nevazim, ale podle obleceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama