Zaldiar v těhotenství

Anonymní
8.7.20 18:50

Zaldiar v těhotenství.

Holky potřebuji poradit, je tu některá, která byla už před těhotenství léčena na chronickou bolest a měla problémy se zády a brala v těhotenství zaldiar? Nebo brala jiné léky, které se v těhotenství nedoporučují ale bez nich to bohužel nejde?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

471
8.7.20 18:54

Poraď se s lékařem :mavam: třeba ti předepíše něco jiného..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2423
8.7.20 18:56

Zaldiar občas vzít můžeš, ale z pravidelného užívání bych měla strach, tramadol je slabý opioid a tudíž by mohl při pravidelném užívání způsobit po porodu abstinenční syndrom u novorozence. Pokud to bez toho nejde a musíš nutně užívat, tak určitě před porodem na tuto skutečnost upozornit aby byli připraveni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.7.20 19:08

@Kuniiss Lékař mi napsal Ultracod(CODEIN), ten je ale bez efektu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
8.7.20 19:11

Byla jsem i na Lyrice (Pregabalin) a na Palexii to už je silný opiod ale tyhle dva léky jsem hned po zjištění // vysadila.

• Nahlásit
  • Citovat
2423
8.7.20 20:20
@Anonymní píše:
Byla jsem i na Lyrice (Pregabalin) a na Palexii to už je silný opiod ale tyhle dva léky jsem hned po zjištění // vysadila.

A ten Zaldiar Ti pomáhá? Předpokládám, že bez léků nevydržíš, ten Zaldiar bude nejmenší zlo. Ale určitě na to upozornit před porodem aby byli připraveni na možnost horší adaptace novorozence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.7.20 20:26

@Lucka1111 ano, ten jediný my zabírá. :( ano určitě řeknu, mám to i v těhu prukazce, že jej užívám. Ale mám strach no. Proto tenhle dotaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2423
8.7.20 20:31
@prvnimama96 píše:
@Lucka1111 ano, ten jediný my zabírá. :( ano určitě řeknu, mám to i v těhu prukazce, že jej užívám. Ale mám strach no. Proto tenhle dotaz.

no samozřejmě nejlepší je neužívat žádné léky. Ale paracetamol se může a tramadol v nízkých dávkách také není kontraindikovaný. Nesteroidní antirevmatika a novalgin se nesmí ve třetím trimestru. Takže tohle je nejspíš jediná možnost. A třeba ani ta Lyrica nebo např. Gabapentin (podobný lék jako pregabalin) také nejsou kontraindikované a např. některé epileptičky je užívat musí a nic jiného jim nezbývá. Ale ty už jsou méně bezpečné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama