Příkrmy a nadýmání

92
3.10.04 14:26

Příkrmy a nadýmání

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli máte některá podobné zkušenosti při přechodu na nemléčnou stravu jako my. Začala jsem přikrmovat svoji 7m dcerku nejdříve mrkvičkou a po pár dnech mrkvičkou s bramborou (od Hami nebo Hipp), ale začala hrozně trpět nadýmáním a asi i trochu zácpou, protože kakání jí hodně ztuhlo a poplakává při něm a stále se kroutí. Jinak nadále kojím akorát po příkrmu se odmítá dokojit, asi jí to trošku zasytí bříško, i když sní jen pár lžiček. Čaje ani jiné tekutiny zatím pít nedávám. Myslíte, že už bych měla? Je to normální, na bříško už od narození dost trpěla a teď se to zase zhoršilo. Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
3.10.04 15:57

Ahoj,

z mé vlastní zkušenosti to za normální pokládám - dětské zažívání se musí přizpůsobit něčemu úplně novému a to může být problém. Mně se osvědčily kapky Sab Simplex. Mimčo se musí navíc naučit pořádně tlačit, protože stolice je o dost tužší. Můžeš zkusit kojení až malé příkrm trošku „slehne“. Taky může jít o alergii na mrkev (je to vzácný, ale zrovna my to máme :( ), takže pokud potíže neustoupí, poraď se raději s pediatrem nebo zkus jinou zeleninu. Voda nebo dětský čaj neuškodí, můžeš tím malé jídlo i naředit. Naše paní doktorka nám cpala čajíky, ale malá je začala pít až v devíti měsících. Hezky to zvládni a měj se B.

• Nahlásit
  • Citovat
2339
3.10.04 17:30

Ahoj Lucko,
vařená mrkev způsobuje zácpu takže je lepší jí smíchat s bramborem a naředit vodou, aby to byla taková kašička a ne hmota. Pár lžiček ze začátku určitě stačí, musí si zvykat pomalu na jinou stravu. A souhlasím s předchozím příspěvkem - zkusit kojit až po chvíli. Chce to trpělivost :-)
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
3.10.04 19:24

Ahoj, někdy je také doporučována lžička olivového oleje. Musím říct, že mému synovi mrkev zácpu nedělá, ale už nemá řídkou stolici, ale bobíky.
Ať bříško nebolí přeje Kolovka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama