Přímá práce u dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kristinka_M
Povídálka 26 příspěvků 4 inzeráty 02.02.17 13:52
Přímá práce u dětí

Ahoj.. :)
Nastoupila jsem teď do soukromé Mš a máme tu všechny 8mi hodinové směny - přímá práce u dětí, žádná nepřímá není. Chtěla jsem se zeptat zda to tak může být.. Ve státní Mš je to 6hodin přímé a 2 nepřímé. A i když jsem byla v soukromé, tak se to dodržovalo nějak podobně.. Ptám se, protože mi to přijde hodně hodin u dětí.
Diky za odpovědi.. :-)

Reakce:

krtek93
Neúnavná pisatelka 17590 příspěvků 02.02.17 13:59

Neděláš tam, kde jsem dělala loni já? :lol: Taky by mě zajímalo, jestli tohle stanovuje zákon i pro soukromé školství. Protože o šesti hodinách s dětma jsem si mohla nechat tak akorát zdát. Všechny přípravy jsem dělala doma „po práci“.

RenKa33
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 02.02.17 14:00

@Kristinka_M tak to je divné. Přímá práce u dětí je 31 hodin týdně. Může být rozvržená nerovnoměrně, ale týdně 31 hodin max. Zaměstnavatel pak může vyžadovat po učiteli, aby celou nepřímou pedagogickou práci byl na pracovišti, ale nemůže vyžadovat práci s dětmi. Takže klidně můžeš být povinně 40 hodin na pracovišti (+přestávky v práci), ale z toho pouze 31 hodin u dětí. Ale nevím, co jsi teda podepsala při přijetí?

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 02.02.17 14:10

@Kristinka_M Pokud je to akreditovaná školka, tak se jí týká zákon jako té státní. Jestli není akreditovaná, tak je prostě osm hodin práce a co se bude dělat, je na zaměstnavateli.

Temaho
Kelišová 5230 příspěvků 02.02.17 16:17

@Kristinka_M Těch 6 a půl hodiny je v kuse. Tudíž, jestli máš v těch 8 hodinách přestávku je to podlě mě v poho. Jinak se to saamozřejmě ze zákona nesmí

janoma
Kecalka 500 příspěvků 02.02.17 17:31

Platí stejné 31prime 9 neprime. Max nerovnoměrně rozvržené.

Kristinka_M
Povídálka 26 příspěvků 4 inzeráty 03.02.17 12:52

Tady je to tak ze mám pracovat od 9 do 17hod. Za pět 9 už musím být ve třídě, kdyby to bylo ještě o dalších pět min dřív, tak by to vůbec nevadilo. A od té doby už jsem u dětí. Máme tu „tetu“ která nám přinese oběd a svačinu, jinak jsem na třídě sama. Když děti usnout, tak se můžu u nich najíst.. jsem u nich do té doby než se vzbudí a pak do pěti.
Jsem tu teprve třetí den, ale přijde mi to jako věčnost a jsem dost vyřízena.. Tak jsem jen chtěla vědět jak to má být a jestli s tím můžu něco udělat.. Nechápu jak to zvládají ostatní kolegyně. Dvě z nich jsou tu dokonce celý den!!!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >