Priorix ve 14 měsících

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fiškuska
Stálice 90 příspěvků 28.08.19 11:49
Priorix ve 14 měsících

Vím, že očkování je ožehavé téma a že si to stejně nakonec musím rozhodnout sama, ale zajímal by mě názor ostatních…

Pediatrička chce očkovat priorixem ve 14M, dívala jsem se že podle očkovacího kalendáře se může od 13M, ale co jsem tak slyšela, tak většinou maminky nechávají tohle očkovat později, tak teď nevím jestli to radši neodložit :)

V čem je dobrý očkovat už tak brzy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Kukacka123
Závislačka 4221 příspěvků 28.08.19 11:58

@Fiškuska jdeme v 15,5 mesicich s malou. Pokud bude absolutne zdrava, nevidim duvod to odsouvat ;) kdyby se mi cokoli jen malicko nezdalo, odsunu to taky a hned. Jak tve dite snaselo ockovani do ted?

Fiškuska
Stálice 90 příspěvků 28.08.19 12:01

@Kukacka123 Děkuji za odpověď :) Syn má jen hexu a všechny tři dávky úplně v pohodě.

Kukacka123
Závislačka 4221 příspěvků 28.08.19 12:04

@Fiškuska nam sestricka rekla, ze tim, ze je to ziva vakcina, musi byt absolutne zdrava. Ze ji mame ten den rano i tesne pred odchodek k dr zmerit teplotu a kdyby se nam neco nezdaloy odlozime to. Nastesti mame rozumneho dr a netlaci nic na silu. U nas taky zadne reakce nikdy nebyly, tak verim, ze to snad bude v pohode. Co vim, melo by se to stejne naockovat do 18m, takze se to az o tooolik odlozit bezduvodne taky neda :nevim: treba ale jeste nekdo napise jinou zkusenost ;)

vedma007
Kecalka 421 příspěvků 28.08.19 12:06

Chodím s dcerou na neurologii a konzultovala jsem s ním i očkování a říkal mi, že ani zdravým dětem nedoporučuje očkovat živé vakcíny před 2.rokem, do té doby že se nervová soustava stále vyvíjí.
edit: bylo to tedy ještě v době, kdy horní hranice pro MMR nebyla stanovena. Každopádně, pokud bych se teď rozhodovala u tohodle očkování bych to určitě do těch 2 let odložila i za cenu nedodržení vyhlášky.

Příspěvek upraven 28.08.19 v 12:08

Fiškuska
Stálice 90 příspěvků 28.08.19 12:07

@Kukacka123 No já jsem si právě říkala že v 18 měsících je stejně preventivka tak proč to nenechat až na ten rok a půl. Dobrý aspoň 4 měsíce navíc. Ale možná jsem jen zbytečně hysterická kvůli negativním reakcím na internetu ;) nicméně moc děkuji za názor!

Kukacka123
Závislačka 4221 příspěvků 28.08.19 12:15

@Fiškuska neni zac. Tak stastne rozhodnuti ;)

@vedma007 a proc chodite na neuro - nebo i to duvod odkladu? Proc teda, kdyz to lekari vedi (ze se dite vyviji) :) se to nejak neposune? Nejak tomu nerozumim…nebo dal ti rozumne vysvetleni, proc se to teda ockuje do 18m? :think: ted to neber jako nejaky utok, jen se obycejne zajimam ;)

sonik8721
Ukecaná baba ;) 1363 příspěvků 28.08.19 12:16

Malého jsme nechávali očkovat normálně podle vyhlášek. Hexy (infanrix) měl 4 dávky a asi jen jednou zvýšenou teplotu, pak jsme nechávali synflorix, na to mel také jen zvýšenou a v 15 měsících byl na MMR (priorix) a to byl teda mazec…týden po očkování byl v pohodě a po týdnu to začalo, osypal se a 14 dní měl vysoké horečky, nad 39… ale zvládli jsme to, kamarádky malá byla treba úplně bez reakce :nevim:
Na podzim se chystáme na meningitidu, je to nepovinne, ale to chceme, protože známe na to nedávno zemřela holčička a nás na to mamka také nechavala očkovat…
Každopádně, delej, jak myslis, ale myslim, ze kdyz jdete na 18m kontrolu, ze by se to do té doby asi nepokaklo, zkus to probrat s mudr :)

K92
Kecalka 404 příspěvků 28.08.19 12:17

Já si myslím, že je hlavně důležité oočkovat v době kdy je dítě zdravé a pak je jedno jestli je to v 15 měsících nebo v 18 měsících. Na tvém místě bych raději oočkovala teď, než v listopadu, kdy už se často šíří chřipkové epidemie. Já malého nechala očkovat v těch doporučovaných 15 měsících a naprosto bez problémů a bez sebemenší reakce.

Kukacka123
Závislačka 4221 příspěvků 28.08.19 12:18
@K92 píše:
Já si myslím, že je hlavně důležité oočkovat v době kdy je dítě zdravé a pak je jedno jestli je to v 15 měsících nebo v 18 měsících. Na tvém místě bych raději oočkovala teď, než v listopadu, kdy už se často šíří chřipkové epidemie. Já malého nechala očkovat v těch doporučovaných 15 měsících a naprosto bez problémů a bez sebemenší reakce.

Ted jsem chtela napsat, ze je asi lepsi ted, nez na podzim a v zime, kdy je kazdy druhy nakuckany a smrka :palec:

vedma007
Kecalka 421 příspěvků 28.08.19 12:19

@Kukacka123 teď už tam nechodíme, dcera byla na neurologii sledovaná první dva roky kvůli nedonošenosti. On mi to právě říkal, že i zdravé, donošené děti by takhle malé neočkoval, kvůli nezralosti CNS. A proč je ve vyhlášce to co tam je? To já ti nepovím, já ji nepsala :nevim: Mám svou teorii ale určitě tu nechci rozpoutávat vášně :mrgreen:

smurfka
Vesmírná mluvilka 31819 příspěvků 1 inzerát 28.08.19 12:23

Živá vakcína není dobrá před 2 rokem života..
to je tak vše. Nechci strhnout hádku. Obě moje děti mají mmr očkované první dávkou v 2r a 3m…před druhým rokem živou vakcínou ani kdyby mi vyhrožovali vězením.

vaks
Kecalka 299 příspěvků 28.08.19 12:24

Malá byla naočkovaná v 15m, nechtěli jsme to nechávat na 18m, ptz to vycházelo pres leto a meli jsme plany na prazdniny a bali se reakce…takze to rozhodlo.Byla uplne bez reakce, horsi mela teda na prevenar, u ktereho se rika, ze je skoro bez… :nevim:

Kukacka123
Závislačka 4221 příspěvků 28.08.19 12:25

@vedma007 jasne, to chapu. Ja jen moc nechapu, kdyz se to tak vi, ze s tim ti lekari neco neudelaji :nevim: na hlavu padle zase…a to to ockovani tu CNS tak ovlivni? Respektive nezrala CNS ty reakce po ockovani :think: kdyz nektere deti jsou absolutne bez reakce…

Kukacka123
Závislačka 4221 příspěvků 28.08.19 12:27
@smurfka píše: Živá vakcína není dobrá před 2 rokem života..
to je tak vše. Nechci strhnout hádku. Obě moje děti mají mmr očkované první dávkou v 2r a 3m…před druhým rokem živou vakcínou ani kdyby mi vyhrožovali vězením.

A duvod? :think: my mame jit za mesic na ockovani, tak by me tak zajimalo ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama