Očkovat Prevenar a Bexsero najednou nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucka.Ca
Povídálka 30 příspěvků 14.08.19 13:54
Očkovat Prevenar a Bexsero najednou nebo ne?

Ahoj, chtěla bych se zeptat na váš názor, zda nechat očkovat dvě vakcíny v jeden den či nikoli. Konkrétně se jedná o pneumokoka meningokoka B, třetí dávky. První dvě jsem vždy nechala zvlášť, vydupala jsem si to, a teď na ty třetí mě sestřicka přesvědčovala, ať to nechám píchnout najednou. Je fakt, že je to jeden stres pro dítě, jedno vynechané plavání, jedna návštěva lékaře…na druhou bychom šly po 14-ti dnech. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji

Přečtěte si článek: Očkování dětí: Kalendář, popis a informace

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 13:59

Zkušenost s tím nemám, ale co jsem si o očkování studovala nejrůznější informace, dvě vakcíny v jeden den bych píchnout nenechala. A odstup 14 dní se mi zdá málo.

Terez001
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 14.08.19 14:02

Nikdy 8o

jege
Závislačka 3629 příspěvků 14.08.19 14:04

Určitě a současně přidej i Hexu, ať si tělo užije! :palec:

Sofie2013
Závislačka 2510 příspěvků 14.08.19 14:05

Bexsero nevim, to jsme ockovali samostatne, ale davala jsem u obou dcer naraz Hexu a Prevenar a v pohode.

Betyssek
Kecalka 231 příspěvků 14.08.19 14:06

Vse co jde nechavam rozdělovat

suzka1
Kecalka 407 příspěvků 14.08.19 14:14

Máme za sebou očkování Hexy a Prevenaru a kluci dvojčátka bez reakce.

Heivka
Závislačka 4381 příspěvků 14.08.19 14:16

@Lucka.Ca Naše doktorka nedoporučuje dávat dvě a víc vakcín najednou, na píchanec dítě za pár chvil zapomene, ale dvě vakcíny najednou jsou už pořádná zátěž.

vjerunqa
Závislačka 3543 příspěvků 14.08.19 14:28

@Lucka.Ca Nikoli.

Uživatel je onlineKukacka123
Závislačka 4229 příspěvků 14.08.19 14:28

Ne, nedala bych nic najednou spolu a to ockuji ;)

Lucka.Ca
Povídálka 30 příspěvků 14.08.19 14:46

@Heivka také si myslím, tak holt na mě budou koukat zase jako na blbou matku, která má nějaký zvláštní požadavky, ale bude se očkovat zvlášť. Díky za rady :-)

Slečna Ferka
Extra třída :D 10398 příspěvků 14.08.19 15:04

Já dávala zvlášť. (Teda šlo o hexu a Prevenar, Bexsero jsem nedávala.)

Josef44
Kecalka 309 příspěvků 15.08.19 23:58
re
@Lucka.Ca píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat na váš názor, zda nechat očkovat dvě vakcíny v jeden den či nikoli. Konkrétně se jedná o pneumokoka meningokoka B, třetí dávky. První dvě jsem vždy nechala zvlášť, vydupala jsem si to, a teď na ty třetí mě sestřicka přesvědčovala, ať to nechám píchnout najednou. Je fakt, že je to jeden stres pro dítě, jedno vynechané plavání, jedna návštěva lékaře…na druhou bychom šly po 14-ti dnech. Máte s tím někdo zkušenost? Děkuji

Ono v podstatě takové hexa vakcína je také o tom dáte více antegenů najednou a Bexero má v sobě 4 antigeny. Když bychom chtěli očkovat vše odděleně pak nelze očkovat proti tolika nemocem - prevenar 13 je vakcína s 13 druhy pneumokoka. V každém případě očkování více vakcin v jeden den má 2 negativní důsledky

1. může dojít k vytvoření slabší imunity
  2. dochází s silnější reakci imunitního systému - tím roste riziko intenzivnějších nežádoucích účinků vakcinace - horečka například…

V některých případech je očkování 2 vakcínami na ráz nutné protože jinak nestihnete dítě naočkovat proti všemu co existuje. Jedná se o první rok života dítěte. Ve Vašem případě tomu ovšem tak není a proto si myslím že není vhodné očkovat v jeden den. Osobně jsem preferoval u svých dětí rozestupy jednotlivých očkování 1 měsíc i když samozřejmě lékaři doporučují očkovat najednou je to proto, že je to pro ně méně pracné. Je pravda, že očkování je kontraindikací ke sportovním aktivitám a také ke cvičení, které se provádí s dětmi s pohybovým postižením v tomto případě může být očkování 2 vakcínami v jeden den vhodné, protože dítě potřebuje cvičit co nejvíce pravidelně.

Lucka.Ca
Povídálka 30 příspěvků 16.08.19 08:36

@Josef44 děkuji za krásné vysvětlení. Dítěti bude v té době 12 měsíců, takže nechám očkovat Prevenar, ten chvata. Bexero bych také chtěla až tak za měsíc. Tak mi držte palce, ať není sestra moc nepříjemná :slight_smile: Je fakt, že jsou pak ještě další povinné vakcíny, je toho hodně. Proto se chvata.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.19 08:54

@Lucka.Ca A proč ten Preventar chvátá? Moje dítě tím očkované není. Má jenom povinné očkování, tj. Pediacel (to je v podstatě Hexa, ale bez žloutenky - očkovat žloutenku v takto nízkém věku mi přišlo zbytečné, tak když byla možnost dát Pediacel, tak jsme to využili) a dále má naočkovánu MMR vakcínu (tj. Priorix). Ale možná hodně cestujete, tak samozřejmě máte své důvody.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama