Příruční zavazadlo do letadla - jak moc kontrolují rozměry?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dromanecka
Nováček 6 příspěvků 08.01.19 14:09
Příruční zavazadlo do letadla

Ahoj, dobrý den, ráda bych požádala zkušené o radu, letos poprvé poletím a jediným mým zavazadlem bude palubní kufr. O co mi jde, tam poletím s jednou společností a na zpět s jinou společností a obě se rozcházejí v rozměrech a hmotnosti tohoto zavazadla. Jak moc se to hrotí ty centimetry? Díky za vaše zkušenosti :kytka:

Reakce:
Ivana 85
Závislačka 3321 příspěvků 08.01.19 14:14

@dromanecka cm se hroti dost.Musi to projit urcitym mistem a pokud to tam nenarves,tak ti to na palubu nevezmou.

dromanecka
Nováček 6 příspěvků 08.01.19 14:17

@Ivana 85 tak to je trochu prekérka, když si každá společnost takhle nadiktuje jiné rozměry :?

Klára-z-Prahy
Kecalka 280 příspěvků 08.01.19 14:21

Jednoduše musíš dodržet ten menší ze dvou limitů. A pozor na to, že pokud je třeba ten příruční kufr textilní a narveš ho, tak ty CM přešvihneš raz dva, i když rozměry prázdného kufru jsou OK. A už jsem pak zažila v letadle, že se pánovi tento kufr nevešel do horních boxů natož pod sedadlo a byl to problém.

dromanecka
Nováček 6 příspěvků 08.01.19 14:24

@Klára-z-Prahy NO já právě zatím ještě kufr nemám, chci ho kupovat a chci určitě skořepinový hodně pevný, ale spíš mi jde o ty rozměry. To je skoro okouknout co chce půlka společností a zařídit ten kufr podle toho, nebo nevím :D

iiiv
Extra třída :D 11109 příspěvků 08.01.19 14:28

když se nevejde tak ho budeš muset nechat na letišti, když to zjistíš brzo, tak ti ho za peníze odbaví

Klára-z-Prahy
Kecalka 280 příspěvků 08.01.19 14:48

Tak pokud je to třeba jen na létání na prodloužené víkendy po Evropě, tak je to praktické, nemusíš nikde čekat na vykládání ze zavazadlového prostoru. Limit na hmotnost je povětšinou 8 kg, do toho se reálně na delší dovolenou zabalit už moc nedá. Osobně mám normální velký kufr s expandérem (taková část, co se dá „rozepnout“ a kufr tak „nabobtná“ o další prostor). Zatímco dřív jsem s rozepnutým expandérem běžně létala na delší dovolené, dnešní limity třeba 15 kg u některých společností jeho použití zcela vyřazují. A to s sebou vozím i anatomický polštář, bez něk by také i bez expandéru nebyl prakticky plný.

Palubní zavazadla mám dvě. Obě jsou to takové brašny, co se dají hodit přes rameno. Ta větší má 55×40×20 cm a i když vyhovuje rozměrově, tak je dost velká, takže je buď poloprázdná nebo přešvihne váhový limit. Ve výsledku v ní vozím věci na chalupu. A pak mám tohle: https://www.samsonite.cz/…11-1041.html?… a na to nedám dopustit. I když se nacpe, je bohatě v limitu a vyjde právě na těch cca 8 kg, což bývá často limit palubních zavazadel. Takže nakonec létám s velkým kufrem a tou menší brašnou jako palubním zavazadlem. Až kufr doslouží, určitě zvolím menší rozměr, a to není nijak přehnaně velký. Holt váhové limity se mění.

dromanecka
Nováček 6 příspěvků 08.01.19 15:21

No já letím na dva týdny do USA :D a vzhledem k tomu že budu cestovat tak si myslím, že nic extra nepotřebuju :-) ..tam letím s United Air. a nazpět s Luft. tak jsem zatím vybrala tenhle kufr , tak snad to bude ok :-)

lucenka
Vesmírná mluvilka 34127 příspěvků 08.01.19 15:55
@dromanecka píše:
No já letím na dva týdny do USA :D a vzhledem k tomu že budu cestovat tak si myslím, že nic extra nepotřebuju :-) ..tam letím s United Air. a nazpět s Luft. tak jsem zatím vybrala tenhle kufr , tak snad to bude ok :-)

Zkus se podívat po lehčím … Tenhle je dost těžký.

dromanecka
Nováček 6 příspěvků 08.01.19 16:09

@lucenka OK díky za radu :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >