Příšerná únava ve 2. trimestru

55
15.7.21 12:56

Příšerná únava ve 2. trimestru

Ahojte maminky, máte někdo zkušenosti s opravdu príšernou únavou přetrvávající i v druhém trimestru? U mě na konci 16tt je to tak zvláštní únava, že se mi jen těžko popisuje… Do minuty dokážu usnout, cítím se rozlámaná, po nočním spánku neodpočatá a doma toho moc nezvládám. Podotýkám, že do práce chodím od pondělí do pátku, vstávám ve 4:15 a domů se vracím kolem 15hod.
Krom únavy jsem za celý těhu zvracela jen jednou, od začátku jsem zhubla asi 3,5kg, ale klasické nevolnosti nemám. Pouze jím častěji. Bříško zatím neroste. Dle dosavadních vyšetření je mimi v pořádku. Prosím, poraďte, jak na únavu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7969
15.7.21 12:58

Poslouchat tělo, jít odpočívat, lehnout si, spát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9799
15.7.21 12:58

Možná ti chybí železo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
15.7.21 13:04

@JancaS84 a máš, prosím, zkušenost s nějakým konkrétním doplňkem stravy?
Já jdu na kontrolu až příští čtvrtek, tak abych mohla začít s užíváním co nejdřív a zároveň, aby doktorka neřekla, že to, co beru, je k ničemu… Zatím užívám Mamavit kapsle a tableta 1 denně a 1tbl. Kyseliny listové navíc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
15.7.21 13:05

To máme stejně :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
15.7.21 13:12

Pokud si tělo říká o odpočinek, tak klidně odpočívej, nemá cenu se přemáhat..Já jsem 22 tt, zvracím každý den od 6 tt a už je to na mě tedy opravdu dlouhé a každý den se modlím, ať to přestane.. Mám nahoře zatím jen 10 deka, ale mimi je v naprostém pořádku, což je důležité. A únavu cítím také, tak prostě když přijdu ve 4 odpo z práce, plesknu sebou do postele a spim :nevim: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
15.7.21 13:13

@Petrussee já měla radost, že netrpím nevolnostma, ale teď už mě ta únava dost zmáhá a poslední dobou i dost omezuje v práci. PN jsem zatím neřešila, mně ji doktorka nabízela hned po zjištění těhu, ale já neměla pocit, že bych potřebovala ležet doma.. Navíc v tomto počasí je to ještě horší :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
15.7.21 13:17

@Lůca1774 jejda, i ve 22tt, to je mi moc líto, já zvracela jen jednou někdy v 6tt. Já se doma musím postarat o 7 zvířecích mazlíčků no a sem tam o domácnost, manžel občas pomáhá s nádobím, ale to je všecko. Moc mě nepodporuje ani to, že si myslí, že si vymýšlím a únavu asi hraju nebo co. Jinak o víkendu normalne vstávám v 6, starám se o zahradu a tak… Ale i po vydatnějším odpočinku se odpočatě necítím :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
15.7.21 13:32

@Mnoukavka já právě na začátku krvácela, takže jsem dostala hned neschopenku..v práci bych to stejně nedala..šílený, snad to brzy přejde :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
15.7.21 13:35

@Petrussee Snad bude brzy líp ;) kdy máš TP? Jinak ti přeji pohodové těhulkování :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3542
15.7.21 13:42

Kafe. Jakože fakt - já ho piju i kvůli tlaku. Omezila jsem samozřejmě dávku, ale po obědě už jsem bez něj nebyla schopná pracovat, natož ještě se odpoledne nějak rozumně věnovat dceři. Když jsem šla spát, prospala jsem odpoledne, unavená jsem byla furt stejně a ještě mi bylo tak divně zmateně. Naštěstí tady ta mrtvolná únava přešla s koncem druhýho trimestru :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
15.7.21 13:47

@Lily Evans já omezila z nějakých dřívějších 5 na 1 denně. Je fakt, že únavu pozoruji od doby, co to omezuju. Mám ale strach jich pít víc, protože mám vyšší krevní tlak :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3542
15.7.21 13:50
@Mnoukavka píše:
@Lily Evans já omezila z nějakých dřívějších 5 na 1 denně. Je fakt, že únavu pozoruji od doby, co to omezuju. Mám ale strach jich pít víc, protože mám vyšší krevní tlak :?

Může to souviset se snížením dávky, kofein je hodně návykovej a když ho piješ najednou míň, tak ti to tělo dá pěkně sežrat :mrgreen: zůstaň na tom jednom denně, ono si tělo postupně zvykne a i ta těhotenská únava nebude na furt. Já ji měla fakt tak do konce 2. trimestru, teď už je to lepší :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
208
15.7.21 13:51

@Mnoukavka mám jeden 5.1. a druhý 8.1., ty? Tobě taky, dekuju :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
15.7.21 13:53

@Lily Evans mně naštěstí chuťově to kafe ani nechybí, ale zas ne, že by mi přestalo úplně chutnat, jako spoustě holek v těhotenství :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat