Přišlo se na problém u partnera až později?

Anonymní
2.5.21 16:09

Přišlo se na problém u partnera až později?

Holky,

stalo se vám, ze spermiogram vysel výborně, u vás taky žádný problém, ale později se na něco přeci jen přišlo? Teď konkrétně myslím u chlapa. Anebo tam je to skoro tutovka ze je vše ok a spis nemohou najít problém u ženy, kde je to asi složitější?

Dekuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4916
2.5.21 16:18

A dělali chlapovi vyšetření apoptozu spermií a fragmentace DNA spermií?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 16:49

@Maja25 ano, já mám pocit že nám fakt dělali vše :lol: jednou jsem přirozeně otěhotněla, potratila. Posledních 5 let chodíme do car, nic nezjistili, z ivf jsme měli vždy 5-6 embryí, ale nikdy se nic nechytlo a já potratila (poslední pokus loni, výsledek snad stále horší a horší).

My už rezignovali, ale porad nad tím stejně musim přemýšlet, kde je problém :oops:
Já v minulosti otěhotněla s jiným chlapem, ale šla jsem tehdy na potrat (byla jsem hodně mlada). Rikam si ze to mám za to :?

Ale proste otěhotněla jsem. Pak i se současným po 2 letech přirozeně (nijak jsme to neřešili, tak jsme se třeba hodnekrat ani netrefili do ovulace). Potratila jsem v 9tt. A od te doby proste nic.

• Citovat
  • Nahlásit
8
2.5.21 19:02

Můžu se zeptat, do jakého IVF centra chodíte? Na tom taky dost záleží. Ještě by mě zajímalo, jestli jste v rámci IVF měli embrya geneticky vyšetřená metodou PGT

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 19:14

@Dana001 prvně gennet a naposled helios
PGT jsme měli
Jako v rámci vyšetření si fakt myslím, že jsme měli vše, máme i kamarády lékaře a někde jsme se dostali skrz ně, takže se k nám chovali ještě o to lépe a nic se asi nezanedbalo. Prostě se spíš neví. Jenže já si prostě myslím, že když jsem 2× otěhotněla, tak by měl být problém u něj no. Anebo u mě, že to embryo nějak vypudím, třeba by ani to první těhotenství nedopadlo, kdybych ho neukončila sama.

• Citovat
  • Nahlásit
8
2.5.21 19:29

Je mi to jasné. A ze všech těch transferů nebyl ani jednou pozitivní test?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4916
2.5.21 19:31
@Anonymní píše:
@Maja25 ano, já mám pocit že nám fakt dělali vše :lol: jednou jsem přirozeně otěhotněla, potratila. Posledních 5 let chodíme do car, nic nezjistili, z ivf jsme měli vždy 5-6 embryí, ale nikdy se nic nechytlo a já potratila (poslední pokus loni, výsledek snad stále horší a horší).

My už rezignovali, ale porad nad tím stejně musim přemýšlet, kde je problém :oops:
Já v minulosti otěhotněla s jiným chlapem, ale šla jsem tehdy na potrat (byla jsem hodně mlada). Rikam si ze to mám za to :?

Ale proste otěhotněla jsem. Pak i se současným po 2 letech přirozeně (nijak jsme to neřešili, tak jsme se třeba hodnekrat ani netrefili do ovulace). Potratila jsem v 9tt. A od te doby proste nic.

A vyšetření na reprodukční imunologii máte? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 19:37

@Dana001 bohužel nebyl
@Maja25 i to máme. Fakt nám na nic nepřišli, jen já mám trochu jinak položenou dělohu, ale prý by nebyl problém ani přirozeně, natož při inseminaci a ivf.

Já už mám jen dvě vysvětlení: buď je problém v jeho spermiích a prostě na to neumí přijít anebo já nemohu udržet plod. Nic jiného mě nenapadá.

My to teď neřešíme, máte toho po krk, ale jednou za čas nad tím prostě zase musím přemýšlet.

Jinak máme poslední 4 zmražená embrya, ale dávat je do mě nemá smysl. Takže přemýšlíme o náhradní matce, ale jsme rozhodnutí tak na 10 %. Já na další IVF už nejdu, je to očistec a já na to už nemam psychicky. Takže pokud se rozmrazí dobře 3, tak jsou poslední 3 šance. Pak adopce nebo budeme bez dětí.

• Citovat
  • Nahlásit
8
2.5.21 19:43

Tak to je opravdu zvláštní? Co vám k tomu, proč se nedaří, v Heliosu řekli? Nedoporučili třeba darované buňky? Jinak my už se snažíme skoro 6 let a teď chodíme taky do Heliosu, měli jsme 6 embryí, vyšetřit jsme nechali tři, z toho jedno bylo v pořádku. Po zavedení jsem teda otěhotněla, ale pak se objevil hematom, začala jsem silně krvácet a byl konec. Zavedli mně ještě jedno nevyšetřené embryo, to jsem také otěhotněla, ale byla z toho bohužel anembryomola. My vlastně taky nevíme, v čem je problém, máme rovněž vše vyšetřené. Před 5 lety jsem jednou přirozeně otěhotněla, ale brzy na to potratila. Já osobně si říkám, jestli nemůže být problém někde v genetice vajíček nebo spermií.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 20:00

@Dana001 krčí rameny a řekli jestli nechceme zkusit náhradní matku…říkali, že prostě v cca 10 % nepřijdou na to, proč to nejde…že medicína není úplně všemocná. A že se to pak nazývá vzájemná nekompatibilita.

Já nejsem žádný lékař, ALE když se podaří spojit moje vajíčko a jeho spermie, embryo vznikne, tak to přeci JDE…já už ale fakt nevím.

Kamarádka gynekoložka (ale nezabývá se umělým) říkala, že to tak není, že to sice v laborce nějak spojí, vznikne embryo, ale to ještě neznamená, že ty geny k sobě jdou a bude se to dále vyvíjet.

• Citovat
  • Nahlásit
8
2.5.21 20:25

Je to teda velká záhada. My už jsme rozhodnutí, že pokud nevyjdou poslední dvě embrya, tak v příštím IVF necháme část mých vajíček oplodnit spermiemi dárce a naopak, část dárcovských vajíček oplodnit spermiemi partnera. Kdyby ani tohle nevyšlo, tak se nabídla sestra, že by nám dítě odnosila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 20:38

@Dana001 a jaké si necháte zavést, když obě vyjdou? U mě říkají že to je i psychika, ale nevím, podle mě nevědí a tak to prostě už ani neřeší. Ségra je fajn. U nás by to byl někdo cizí, což se nám nelíbí, je tam moc ale…

• Citovat
  • Nahlásit
8
2.5.21 20:50

Tak to nevím, které bych si nechala zavést jako první. Asi bychom si hodili korunou. Manžel řekl, že klidně embryo s dárcovskou spermií, nevadilo by mu, že by nebylo dítě geneticky jeho (což je dáno taky tím, co všechno jsme si už za tu dobu prožili).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.5.21 21:10

@Dana001 chápu, tak držím palce :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
8
2.5.21 21:12

Děkujeme, nápodobně :)

• Citovat