Příspěvek na bydlení a dpp

Anonymní
3.12.19 21:18

Příspěvek na bydlení a dpp

Ahoj holky prosím vás poradíte mi někdo. Žiji sama s prvnakem v podnájmu kde pobírám příspěvek na bydlení. Teď jsem na měsíc zkusila vzít brigádu jako hosteska, skrz směny mi jako jediná tady v okolí vyhovuje ale bohužel po mě chtějí víc směn i 12 ctky a to bohužel s dítětem nemohu. A tudíž budeme muset ukončit dohodu. A jelikož jsem ještě nedonesla smlouvu o dpp na sociálku (měla jsem za to že stačí v lednu za toto čtvrtletí ) ale bylo mi řečeno že jsem to donest už musela hned jak jsem ji dostala. Což jsem si myslela že to stačí až v tom lednu. A prý by mě mohli vyloučit a to bych s. malym zůstala asi na ulici. Je možný tuto skutečnost vůbec nehlasit na sociálně že nějaká DPP na měsíc byla? Ikdyz mi strhávali daň 15 % a růžové prohlášení jsem nepodepisovala? Děkuji za jakékoli info

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7281
3.12.19 21:36

U příspěvku na bydlení nemusíš úřadu práce hlásit, žes nastoupila někam do práce, jen to potom doložíš v příslušném čtvrtletí potvrzené od zaměstnavatele. Takže pokud to je příjem za období říjen až prosinec, doložíš to v Dokladu o výši čtvrtletního příjmu až tam půjdeš v lednu až březnu s ostatními doklady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 21:45

@Lendeš aha, mě bylo řečeno že jsem to musela doložit hned :nevim: a což možná bude taky problém i doložit. Je to zahraniční firma a nevím jak jim dát listy ze socialky aby mi to potvrdili :( smlouvu mi poslali taky poštou… Stane se hodně kdybych to úplně zazdila? I výpověď DPP se teď řeší přez emaily jenom..

• Nahlásit
  • Citovat
8205
3.12.19 22:09

Píšeš to dost zmateně. Příspěvek na bydlení nevyplácí sociálka, ale ÚP. Jaké papíry ze sociálky máš na mysli? Čím se kromě DPP živíš, bereš i jiné příspěvky nebo podporu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 22:12

@zrcadlo na ÚP evidována nejsem. Chodím na sociálku na příspěvek na bydlení pokud vím. Ano mám ještě DPP jednu a tu mám řádně nahlášenou a každý čtvrtletí mi zaměstnavatel vypisuje do papíru od socialky výdělek za tři měsíce. Což u tohoto zaměstnavatele nevím jak docílit když má zahraniční firmu. Proto by bylo lepší pro mě to nenahlásit že jsem měla měsíční DPP u této firmy. Jinak žádné příspěvky už neberu.

• Nahlásit
  • Citovat
8205
3.12.19 22:23

A kým ti teda bylo řečeno, že jsi to musela doložit hned?
Samozřejmě, že by se stalo hodně, kdybys zazdila oficiální příjem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.12.19 22:40

@zrcadlo to mi bylo řečeno od kamarádky. A stala si dost za svým tak jsem se dost zalekla.

• Nahlásit
  • Citovat
8205
3.12.19 22:49
@Anonymní píše:
@zrcadlo to mi bylo řečeno od kamarádky. A stala si dost za svým tak jsem se dost zalekla.

Tak se vykašli na kamarádku, normálně dones podklady ke konci čtvrtletí (případně si zavolej konkrétně k paní, ke které chodíš) a nevymýšlej, jak to zatlouct (to se fakt vyplatit nemusí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama